FOTO Agelky oplatily porážku Přerovu, vyhrály jasně 3:0

Prostějovské hráčky byly v neděli lepší ve všech herních činnostech, nejen na bloku, a proto porazily Přerov celkem bez problémů 3:0

Jeden z přemožitelů Agelu Prostějov v UNIQA extralize, Přerovský volejbalový klub, zavítal v neděli na prostějovskou palubovku a domácí hráčky chtěly prohru na hřišti soupeře odčinit.

Začátek Agelkám vyšel a brzy získaly vedení v setu 8:4. Pak však přišel přerovský zvrat a rázem byl rozdíl ve skóre pouze jednobodový. Prostějov však tuto první menší herní krizi zvládl a rychle svému soupeři odskočil až na pětibodový rozdíl 16:11. Hostující tým sice kousal, pravidelně získával body, Prostějov si však první sadu v celku v poklidu pohlídal – 25:22.

Druhá sada měla jednoznačnější průběh. Domácí hráčky opět vedly 8:6, následně však svoje vedení ještě navyšovaly na 11:7 a 14:9, a položily tak základ vítězství ve druhém setu. V setu vedly až o osm bodů (18:10) a nakonec jej zvládly v poměru 25:19.

I začátek třetího dějství zvládl lépe, získaly náskok 3:0, a přestože přerovský tým snížil na 4:3, Agelky pětibodovou sérií odskočily na 9:3 a vyloučily tak v dalším průběhu výsledkové drama. Průběžně si udržovaly čtyř až sedmibodový náskok, který v závěru ještě navýšily a třetí sadu ovládly v nejjednoznačnějším poměru 25:16.

Ohlasy po utkání:

„Utkání jsme měly celý zápas pod kontrolou. V zápase se mi líbila Hrončeková a také Gomes, která byla stabilní na přihrávce i v útoku a na podání. Z naší strany tedy panuje spokojenost, že jsme nedopustily drama. Měli jsme celkem stabilní přihrávku, efektivnější jsme však mohli být v útoku,“ řekl po zápase trenér Miroslav Čada.

„Chtěli jsme vyhrát alespoň set, ale udělali jsme spoustu nevynucených chyb. Čtrnáct míčů jsme soupeři darovali. Problém byl v obraně, kde vybereme balón, ale již jej nezakončíme. Tam jsem viděl zmatek, a pokud dělá chyby nahrávačka, je to špatné. Soupeř nás však přehrál ve všech herních činnostech, v začátku dominovala Soaresová, která na Olympu nehrála,“ uvedl přerovský trenér Leopold Tůma. VK Agel Prostějov – PVK Precheza Přerov 3:0 (-22, -19, -16)

Rozhodčí: Kostka a Krtička. Čas: 68 minut. Diváků: 400. Sestava Prostějova: Kossányiová, Hrončeková, Soares, Miletič, de Assis, Vincourová, libero Chlumská – Melichárková, Gomes. Trenér: Miroslav Čada. Sestava Přerova: Murčinková, Ticháčková, Gálíková, Rosenbergerová, Mátlová, Dedíková, libero Radivojevičová – Skřičková, Gambová, Nucová. Trenér: Leopold Tůma.Bodový vývoj – první set: 3:0, 4:2, 6:2, 6:4, 8:4, 8:6, 10:6, 10:9, 12:9, 14:10, 16:11, 17:14, 20:17, 22:17, 24:19, 25:22. Druhý set: 4:0, 5:3, 7:4, 7:6, 11:6, 12:8, 14:8, 15:10, 17:10, 20:11, 20:14, 21:17, 24:17, 25:19. Třetí set: 2:0, 4:1, 5:3, 9:3, 10:6, 12:8, 15:8, 15:11, 17:11, 18:13, 21:13, 23:14, 23:16, 25:16. (zkl)