FOTO Agel vstoupil do semifinále úspěšně, Olomouc přehrál 3:0

Vstup do semifinále extraligy volejbalistkám Agelu vyšel. V prvním zápase porazil doma Olomouc 3:0.

První krok volejbalistkám vyšel. V úvodním semifinále UNIQA extraligy porazil na domácí palubovce SK UP Olomouc hladce 3:0 a vykročil tak úspěšně za postupem do finále.

První set však tak hladkému průběhu nenasvědčoval. Agelky si sice vypracovaly úvodní vedení 5:2, Olomoučanky však čtyřmi přesnými body obrátily na 5:6 a následně si své vedení udržovaly až do vedení 11:16. Trenér Čada však v tuto chvíli provedl dvě klíčové změny pro další vývoj utkání – poslal na hřiště Marinu Miletič a místo kapitánky Soaresové Saskii Hippe, a obě hráčky hru řádně oživily. Právě při podání chorvatské hráčky Prostějov dokonale otočil stav zápasu, když získal i díky přesným smečům Andrey Kossányiové vedení 20:17. Olomouc sice dokázala stáhnout na 21:20, ale i díky třem smečům Hippe získal první set domácí tým.A právě německá hráčka byla u zrodu klíčového náskoku ve druhé sadě. Při jejím podání totiž Agel získal vedení 7:1 a pohodlný náskok si udržoval až do konce sady. Olomoučanky se dokázaly přiblížit nejblíže na čtyři body (15:11, 18:14), jinak však domácí drželi vývoj zápasu plně ve své moci. Od té chvíli totiž soupeři povolily pouhé tři body a stylově zásluhou podání Hippe a finálně bodující Miletič získal druhou sadu poměrem 25:17.Třetí sadu zahájil Prostějov ziskem náskoku 4:1, který ještě soupeřky zachytili a do stavu 5:3 drželi protivníka na dostřel, potom však Agelky začaly unikat, a zejména od stavu 9:4, kdy podávala Miletič, si získaly rozhodující náskok 14:4. Olomouc se ve zbylém průběhu třetího dějství nepřiblížila na blíže než 8 bodů (15:7, 17:9), a Prostějov, také díky výborně smečující Kossányiové a tradičně obětavé Chlumské, získal třetí set nejjednodušším způsobem 25:13. Nepřekvapí, že závěrečnými dvěma podávajícími byly Miletič s Hippe… „Začali jsme dobře, kromě útoku. Dobře jsme podávali, dobře bránili, ale v útoku jsme dělali hodně chyb, a to byl důvod, že první set byl tak vyrovnaný. Zlepšilo se to až po vystřídání. Po vyrovnané koncovce jsme se dostali nahoru a byli jasně lepší,“ zhodnotil první semifinálové utkání trenér Agelu Miroslav Čada. Prostějovskému kouči se v zápase nejvíce líbila Kossányiová v útoku, a také výkon zkušené Chlumské. „Bylo vidět, že hraje s největším nasazením a chutí a zvládlo to na přihrávce i v poli,“ dodal trenér. Ten byl i přes dramatickou první sadu klidný a svému družstvu věřil. „Hráli jsme výborně, nedařilo se nám jen v útoku. Byla jen otázka času, kdy se do toho dostaneme a některá hráčka se chytne,“ dodal Čada. Podobný výkon jako dnes očekává od Olomouce i zítra. „Olomouc dnes riskovala na podání, chtěla nás otupit v útoku, a podobné to bude zítra. Moc jiných variant pro ně není.“Trenér soupeře z Olomouce Jiří Teplý viděl problém svého mužstva v psychice. „Hráli jsme jen první set, kdy jsme hráli pozorně a přinutili soupeře dělat chyby. Potom jsme se rozpadli, a dělali tolik chyb, že soupeř nestihl udělat ani vlastní. Klíč k úspěchu v utkání je hlavě.  Naznačíme, že bychom mohli, ale pak se lekneme,“ řekl trenér olomouckého týmu.VK Agel Prostějov – SK UP Olomouc 3:0 (-23, -17, -13)Stav série: 1:0(zkl)