Reprezentace do šestnácti let opouští Prostějov s bilancí 1:1

V pátek podvečer a v sobotu odpoledne byl prostějovský zimní stadion svědkem přípravných zápasů české a slovenské reprezentace do šestnácti let. Páteční zápas sedl více mladým Slovákům, kteří jej vyhráli 2:1, avšak v sobotu si Češi spravili chuť a vypráskali své soupeře 7:3.

V pátečním střetnutí si odhadem stovka diváků na stadionu neužila příliš pohledného hokeje. Po první třetině byl stav bezbrankový, ve druhé části již góly padaly, a sice tři. V rozmezí pěti minut se dvakrát prosadili Slováci a jednou Češi. Ve třetí třetině se očekávala snaha o vyrovnání ze strany Česka, ale Slovensko si dobrou obranou vedení pohlídalo.

Do sobotního utkání jakoby nastoupily úplně jiné týmy. Češi své soupeře de facto zničili už v první třetině, po které vedli 5:0. Ve druhém dějství domácí trochu polevili a dovolili Slovákům se přiblížit na rozdíl pouhých dvou branek. Ve třetí části ale další dva přidali, a tak se rozloučili s Prostějovem výhrou 7:3. (nem)