Prostějovští hokejisté po šesti letech prvoligoví!

ilustrační foto

Jestřábi svůj postup do první ligy zpečetili v utkání s Berounem, kdy už po první části vedli 5:1. Ve druhé třetině přidali ještě jeden gól a poté nastala kuriózní situace, kdy se zranil hostující brankář a tým Berouna neměl náhradního. Utkání dochytal obránce Lukáš Čelikovský, který inkasoval ještě pětkrát. Konečný výsledek tak byl 11:1.

Hanáci vstoupili do utkání skvěle a už ve druhé minutě vedli, díky brance Poláka. Beroun sice tři minuty na to vyrovnal, ale následovala pasáž dvou minut, kdy Prostějov vstřelil tři branky a šel do trháku, když Černý přidal pátou branku bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhé části padla šestá branka do sítě Berouna z hole obránce Filipa Švaříčka.

Nevídaná situace nastala přesně ve třicáté minutě. Po faulu, který znamenal nájezd, se domácí útočník Vladimír Stejskal střetl z hostujícím gólmanem, ten se zranil a Beroun, který přijel pouze s jedním gólmanem dostal desetiminutové ultimátum, aby se jeden hráč oblékl a zápas dochytal. Tohoto úkolu se zhostil Lukáš Čelikovský, který nedokázal hned na úvod chytit Stejskalův nájezd. Zbytek zápasu se nesl v duchu prostějovského hlídání náskoku a oslav postupu do druhé nejvyšší ligy, přestože na „brankáře“ šly střely sporadicky a jednalo se spíš o nahození, tak hráč Berouna ještě inkasoval čtyřikrát a po skončení zápasu svítil na tabuli výsledek 11:1. S koncem zápasu vtrhli na led fanoušci a propukly bouřlivé oslavy návratu Prostějova do první ligy poprvé od sezony 2007/2008. (nem)