Na závěr přípravy Jestřábi přehráli Havířov

ilustrační foto

V posledním přípravném zápase se k odvetnému zápasu postavili prostějovští Jesřábi a havířovský AZet, z prvního střetnutí těchto dvou týmu vzešel jako vítěz tým ze Slezska, ale Jestřábi na domácím ledě Havířovu porážku oplatili a zvítězili 5:3.

V první třetině měli trochu více ze hry hosté, ale byli to domácí Jestřábi, kdo otevřel v osmnácté minutě skóre zásluhou Reného Kajaby. Ve druhé části byla převaha Havířova o něco znatelnější a také se promítla na skóre, nejprve vyrovnával Klimša a stav otočil Říčka. Ovšem paradoxně v části hry, kdy měl AZ největší převahu se dostali ke strhnutí vedení na svou stranu domácí, když nejprve ujel obraně Matouš Venkrbec a následně zakončil přesilovkovou kombinaci tvrdou ranou Viktor Coufal.

Do závěrečného dějství šli tak Hanáci s jednobrankovým náskokem, ten navýšil svým druhým gólem v zápase René Kajaba a opět dokázal, že přivést jej do kádru Jestřábů ze Vsetína byl dobrý tah. O minutu později zvýšil už na 5:2 Lubomír Vosátko, který ještě v minulé sezóně oblékal právě dres AZetu. Hosté sice ještě dokázali snížit zásluhou Říčky a ale veškerá další snaha ztroskotala na brankáři Šimbochovi a tak si Jestřábi v posledním zápase přípravy připisují výhru. Nyní tým čeká necelý týden odpočinku a v pondělí už vyráží do prvlogových bojů, kde je na domácím ledě čekají Litoměřice!