Na ZM ČR 2019 dva tituly pro Nedomovou, bronz pro štafetu dorostenek

O víkendu 14. a 15 prosince se uskutečnila nejdůležitější mistrovská soutěž v zimní sezoně pro plavce z celé ČR. Národní šampionát se konal v Plzni a startovalo na něm osm prostějovských plavců včetně dvou kvalifikovaných žaček.

Tento rok bylo prostějovské plavání hodně vidět. Na 100 a 200 m prsa si vybojovala Barbora Nedomová dva tituly Mistryně ČR staršího dorostu (2:34,61 a 1:12,22) a v prsařském sprintu zůstala těsně na 4. místě v oddílovém rekordu 0:33,77. Ve finále OPEN na 200m prsa pak obsadila 4. místo.

Výrazně se posunula ve stejných disciplínách Kateřina Vorbergerová, která na stovce postoupila s Bárou Nedomovou do OPEN finále, kde skončily mezi ženami na 6. a 7.místě.

Medaili si také vyplavaly dorostenky ve štafetě 4x 50m volný způsob ve složení Hrabalová, Marciánová, Nedomová a Nováková, když dohmátly ve skvělém čase 1:49,41 na 3.místě.

Také další žačka Julie Nekoksová byla platnou členkou našich štafet OPEN a navíc se v disciplíně 50m volný způsob probojovala do semifinále OPEN. Podařil se jí zaplavat vynikající čas 0:26,65, který je také oddílovým rekordem.

Výborné výkony podala Markéta Nováková, která si v každém svém startu zaplavala osobní maxima, zejména 100m volný způsob za 0:58,88. Tento rok jsme ale smolně také sběratelé „bramborových“ medailí. Celkem pětkrát jsme zůstali za stupni vítězů. Nejtěsněji za bronzem byla Eva Marciánová v disciplíně 50m motýlek, kde zaplavala výkon 0:28,92. Mezi další patří Barbora Nodomová na 100m polohově a štafeta dorostenek na 4x 50m polohově. Nový oddílový rekord pokořila ještě Eva Marciánová na 50m znak výkonem 0:30,34. Celkem si naši plavci zaplavali 25 osobních rekordů a překonali čtyři oddílové rekordy.

Zimní mistrovství ČR pro nás dopadlo nad očekávání dobře a všem našim plavcům patří dík za odvedené výkony.