Měli jste již vybranou svoji značku na auto? Smůla!

Měli jste již vybranou svoji značku na auto? Smůla!
ilustrační foto internet

 

Pokud jste se těšili, že si pod stromeček naložíte svoji vlastní espézetku, máte smůlu. Ministerstvo dopravy chce totiž novelizovat zákon, který měl jejich vydávání spustit.

"Účinnost novely zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích bude posunuta zřejmě na konec září příštího roku. S tím souvisí i pravděpodobný posun vydávání SPZ na přání k tomuto termínu. Přesný harmonogram této legislativy ale ministerstvo dopravy teprve určí," uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Právě zmiňovaná novela měla původně od ledna 2015 zavést individuální SPZ. Jenže tendr v hodnotě více než miliardy na jejich výrobu ministerstvo zastavilo. Chce, aby nově řidičům značky nezajišťoval stát, ale aby si je sháněli sami. Stát by určil jen to, jak bude registrační značka vypadat. Právo ji vyrábět by ale měla každá společnost, která by splnila podmínky pro certifikaci.

Podle platné legislativy musí zájemce za každou tabulku se značkou na přání zaplatit 5 tisíc korun. Ve značce na přání nesmí být vulgární ani hanlivé výrazy. (red)

Poslat nový komentář