Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Údajný doping „Srdéčkových“ koní je soustem pro média. Lidé věří trenérovi

Údajný doping „Srdéčkových“ koní je soustem pro média. Lidé věří trenérovi
ilustrační foto archiv PvNovinky

U dvou z koní, kteří se zúčastnili dostihového odpoledne v Pardubicích, byla v odebraných vzorcích nalezena zakázaná látka. Ukázalo se, že jsou to vítěz Velké pardubické Nikas a další kůň Stanislava Popelky, Čáriray. I když šlo o stopové množství a na konečný výsledek se čeká, česká média si servítky neberou a trenéra ze Srdéčka u Hvozdu osočují ze zneužití koní. Situace je pro něj o to složitější, že se k ní nesmí vyjadřovat. Nejistota bude trvat tři týdny.

Jak to začalo?
S informací o dopingu přišel před dvěma dny portál Turf magazín, koně však nejmenoval. Jiná média měla ale okamžitě jasno, i když Jockey Club se vyjádřit odmítl. Zprávou byl zaskočen celý dostihový svět, Stanislava Popelku nevyjímaje. V médiích se ale okamžitě začalo spekulovat o tom, že právě on nese za „dopování“ vinu.

Presumpce neviny platí i u koní
Nyní bude následovat analýza B vzorku. Až její výsledek bude směrodatný pro informaci, zda byly koním podány zakázané látky. Prezident Jockey Clubu Jiří Charvát potvrdil, že u některých koní byl vyžádán vzorek B; konkrétně však jmenovat odmítl. „První analýza zjistí jen stopovou přítomnost látky, až vzorek B ukáže, jestli to mohlo výkonnost ovlivnit,“ sdělil Charvát s tím, že do té doby platí absolutní presumpce neviny.

Tři týdny nejistoty a podpora fandů
Anonymní vzorky se analyzují v zahraniční laboratoři, analýza trvá zhruba tři týdny.
Stanislav Popelka se vyjadřovat nesmí právě kvůli šetření, z celé situace je ale nešťastný. O to víc jej může těšit podpora příznivců, v čele s legendárním Josefem Váňou. Pozadu nezůstává ani Hvozd, jehož obyvatelé jej znají a věří mu. (ber)

Slovo redakce
Stanislava Popelku znám spoustu let. Koňáctví zdědil po svém otci a z malé stáje dokázal udělat středisko, kde se rodí a trénují šampioni. Koním on i jeho rodina obětovali a obětují všechno, stáj dokázali znovu doslova “vydupat“ ze země po požáru, který ji skoro zničil.
Sledovala jsem ho při práci v sedle, ve stáji, na dostizích. Muž s pokerovou tváří, pod kterou se skrývají bouřlivé emoce. Chlap, za kterým koně chodí jako pejsci, který se tiše raduje z každého hříběte, které se na Srdéčku narodí a neokázale mluví o úspěších, kterých jeho svěřenci dosáhli. Muž, o kterém jsem nikdy neslyšela mluvit jinak, než jako o čestném člověku.
Kdo si myslí, že takový člověk by dokázal vědomě nadopovat koně, navíc kvůli nejsledovanějšímu dostihu v zemi, je blázen. (ber)

Komentáře

Dobrý den, mě je to naprosto jasné. Čecháčci neunesli, že Velkou Pardubickou vyhrál Moravák a Hanák ještě k tomu.... Nemají nás rádi, vidíme to, jak se referuje i o moravských sportovních klubech - viz VK AGEL Prostějov, řízená prohra Sigmy v Jablonci atd atd....

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style