Prostějovští studenti pomalují další trafostanice!

Prostějovští studenti pomalují další trafostanice!
ilustrační foto materiály MMP
Další fotky: 
Prostějovští studenti pomalují další trafostanice!

Prostějované už znají trafostanici v Plumlovské ulici, která nedávno získala nový černobílý kabát. O malbu bílých stěn opravené budovy se postarali studenti Střední školy designu a módy Prostějov. Vše podle návrhu Lenky Horákové, který vedení města zaujal nejvíce. Projekt E.ON Smart City tak bude v Prostějově pokračovat.

„V současné době jsou opraveny další trafostanice, konkrétně v ulicích Veleslavínská, E. Valenty a Švýcarská. Tato trojice by v budoucnosti mohla opět posloužit jako umělecké plátno takzvanému Street artu,“ nastínil náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Město proto nabídlo opětovnou spolupráci studentům Střední školy designu a módy Prostějov.

Vlastníkem trafostanic je společnost  E.ON, která v loňském roce zrekonstruovala zařízení na distribuci elektrické energie právě u kruhové křižovatky v Plumlovské ulici. Cílem tohoto projektu je oživení budov trafostanic koordinovaným způsobem.

„Přesné náklady na pomalování jedné trafostanice budou známy až po bližším projednání a odvíjet se pochopitelně budou od náročnosti maleb. Podle předchozích zkušeností tipujeme náklady tak do osmi tisíc korun na jednu trafostanici. Návrhy maleb by byly opět předloženy vedení města k výběru,“ doplnil Pospíšil s tím, že do maleb by se studenti mohli pustit v jarních měsících. (red)

 

Poslat nový komentář