Vánoční trhy a litr rumu za 1500 korun

Vánoční trhy a litr rumu za 1500 korun
ilustrační foto ber

Rum byl kdysi zcela lidovým nápojem. Dnes už mu díky nejrůznějším nařízením musíme oficiálně říkat jinak, změnila se i jeho cena. Ale když zapátráte, ještě stále můžete sehnat litr za něco málo přes dvě stovky. Existuje ale i opačná varianta. V Prostějově ho můžete koupit za 1500 korun. Kde? Na vánočních trzích.

„Přijela za mnou dcera s manželem, tak jsme se šli podívat na hlavní náměstí,“ popsala začátek příběhu paní Alice. Ve stáncích nakoupili drobnosti a pak si chtěli dát něco na zahřátí. “Nemám ráda punče, ani svařené víno a tak jsem zvolila rum. U jednoho stánku stál klasický 40mililitrový panák 30 korun. O pár stánků dál ale chtěl prodejce za poloviční porci, 20ml, také třicet korun. Chvíli jsem myslela, že si dělá legraci, ale nebylo tomu tak. Takže jsem mu tu pidiodlivku vrátila a ne zrovna s kladným komentářem,“ dodala Alice.
Lehkými počty vzápětí došla k víc než zajímavým výsledkům. Tento prodejce za láhev v hodnotě cca 220 korun inkasuje 1500 korun. „Já ještě beru to, že když nalévá ty větší, za flašku dostane 650 korun, bez nákupky má zhruba 400 čisté. Ale vydělat skoro 1300 korun, to je normálně okrádání zákazníků,“ netajila se zlobou Alice.
Stánek na trzích samozřejmě není zadarmo, nájemce musí uhradit městu nejrůznější poplatky. Ovšem snažit se vydělávat takovým stylem, to není vůbec košer. Takže varování všem rumuchtivým, pořádně si pohlídejte, co je nabízený panák zač. (ber)

Komentáře

Dobrý den,můj názor je, že to nemá nic společného z vánočníma trhama,jsou to jen trhy punče,svařáků,chybí tam lidové řemesla a vše co kdysi vánoce dělalo.pokud tam jdete s dítětem není mu co ukázat jen lidi co popijejí předražené svařáky a veškerý alkohol jediná věc co si může ditě odnest ve vzpominkách.Pokud zajedete do Olomouce prožijete hezký den a děti mají na co vzpomínat.Pokud bych měla něco pochválit je betlém vénoční strom a kluzíště které k těmto svátkům patří.Obyvatelka Prostějova.

A co Vás překvapuje Madam? Vítejte na vyhlášených vánočních trzích ala Hemerková v Prostějově! Příště vemte rodinu do Olomouce a i ten svařák Vám tam bude chutnat a o atmosféře ani nemluvím.... Co se tady v PV každoročně děje, je kýčovitá groteska na vánoce! Váš Ježíšek

Poslat nový komentář