Stavitel městských záchodků odsouzen!

Stavitel městských záchodků odsouzen!
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

V minulých dnech byla u Okresního soudu v Prostějově projednávána kauza pokusu krácení daně. Podnikatel Petr Krejčí byl obviněn, že se pokusil stát „obrat“ o 290 tisíc korun. Místo vězení ale Krejčí, který stále podniká a pracuje i pro město Prostějov, dostal podmínku. Využil možnosti dohody o vině a trestu.

„Obžalovaný je vinen ze zločinu pokusu krácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Dopustil se ho v době od 1.10. do 31.12. 2011, kdy si od dvou dalších subjektů nechal napsat faktury v hodnotě 1791 tisíc korun. U finančního úřadu uplatnil v lednu roku 2012 nárok na vrácení DPH ve výši bezmála 492 tisíc korun,“ uvedla soudkyně Iveta Otrubová. K vyplacení ale nedošlo, finanční úřad odhalil podvod, Krejčí chtěl touto formou stát připravit o 290 tisíc korun.

„V té době jsem podnikal jako OSVČ, zaměstnával jsem šest lidí. Tímto činem jsem v té době chtěl pomoci firemní kase. Lituji toho, víc k tomu nemám co dodat,“ sdělil Krejčí senátu.

Za tento zločin hrozí podle trestního zákoníku trest odnětí svobody od dvou do osmi let. Krejčí se ale pobytu za mřížemi vyhne. Se státním zastupitelstvím totiž sepsal dohodu o vině a trestu, se kterým nakonec souhlasil i soud. Byl odsouzel k odnětí svobody na 24 měsíců s podmíněným odkladem na 18 měsíců.

Petr Krejčí je v současné době jednatelem firmy Stavby Krejčí s.r.o, založené v listopadu 2012. Má v ní 60% podíl. Jak dlouho jím bude, je otázkou. Podle zákona o živnostenském podnikání může být jednatelem osoba, která je bezúhonná. Za bezúhonného se nepovažuje ten, kdo byl nepodmíněně odsouzen pro trestný čin spáchaný úmyslně k odnětí svobody v trvání nejméně jednoho roku, nebo pro trestný čin spáchaný úmyslně v souvislosti s podnikáním, pokud se na něho nehledí, jako by nebyl odsouzen.

Stavby Krejčí s.r.o získaly od města Prostějova řadu lukrativních zakázek. Mimo jiné je to oprava mlýnského náhonu, či revitalizace botanické zahrady, která do firemní kasy přihrála 2,2 milionu korun. (ber) 

Komentáře

Pan Krejčí byl do vynesení rozsudku bez trestu. Jen on sám s FÚ a vyšetřovateli věděl, že v roce 2001 pochybil. To bylo o jeho svědomí. Jako OSVČ skončil a založil s.r.o. Jako jednatel byl bez trestu, dokud nebyl v tomto týdnu vynesen rozsudek. Myslíme, že je to v lidech, pochybí-li v podnikání, nemohou změnit formu a začít "znovu". Jako jednatel bude nyní muset skončit.

a takového si vybrala radnice pro realizaci výběrovek ???

Zápis byl v roce 2012. O jaké patnáctileté tradici hovoříte?

 Firma s patnáctiletou tradicí !!!????

Pan Krejčí je opravdu Velký podvodník, úplatník a lhář

 

Poslat nový komentář