Venkovní posilovnu Street Workout zastupitelé schválili!

Venkovní posilovnu Street Workout zastupitelé schválili!
ilustrační foto ber

Rozpočtové opatření ve výši 500 tisíc korun schválili na pondělním jednání prostějovští zastupitelé. Díky uvolněným financím tak v Kostelecké ulici vznikne ještě letos na jaře první workoutové hřiště v Prostějově.

Někteří zastupitelé vznesli dotaz, zda je uvedená lokalita pro posilovnu vhodná. Podle náměstkyně primátorky Ivany Hemerkové bylo místo vybráno po diskuzi se členy Street Workoutu. „Paní zastupitelka Sokolová mi doporučila jednoho z členů, Dalibora Nenála, se kterým jsme všechny náležitosti prodiskutovali,“ dodala Hermerková.

Milada Sokolová vyjádřila potěšení, že se projektu dostalo podpory od všech zúčastněných. „Mládenci ze Street Workout účinkovali i na akcích Okrašlovacího spolku Prostějov a jejich vystoupení mě velmi nadchla. Hnutí má v našem městě čím dál více příznivců, což je potěšující. Stejně jako fakt, že vedení města stavbu posiloven podpořilo,“ vysvětlila zastupitelka a předsedkyně Okrašlovacího spolku.

V Prostějově by mohly v nejbližší době vzniknout další dvě venkovní posilovny, ve Vrahovicích a na Sídlišti svobody. (ber)

Poslat nový komentář