Aktualizujeme: Dva vojáci byli zraněni při střelbách!

Aktualizujeme: Dva vojáci byli zraněni při střelbách!
ilustrační foto ZZS

Při nácviku střelby ve vojenském prostoru Libavá se ve středu večer zranili tři vojáci. Původní zprávy mluvily o dvou zraněných. Podle prezidenta Miloše Zemana, který je na návštěvě Olomouckého kraje, nehodu způsobilo bojové vozidlo, které omylem vystřelilo na druhé.

„Takže to byla střelba z blízké vzdálenosti, proto měla také ty následky, které měla. Konkrétní viník je vyšetřován vojenskou policií, ale protože jich ve voze bylo více, zatím se neví, kdo to byl,“ řekl prezident. 

Záchranáři vytáhli devětadvacetiletého vojáka z vnitřku bojového vozidla a převezli ho do Fakultní nemocnice Olomouc. „Naši specialisté ho akutně operovali, poranění zasáhla oblast břicha, vnitřních orgánů, hrudníku i končetin,“ popsal mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Dodal, že voják je v umělém spánku, dýchá s pomocí přístroje a prognóza jeho zdravotního stavu je nejistá. 

Druhý voják má středně těžké poranění v oblasti lopatky a je ve stabilizovaném stavu. Podle Havrlanta je při vědomí a v příštích dnech by mohl být propuštěný do domácí péče. Třetí z mužů již byl propuštěn domů. (ber)

Poslat nový komentář