Prostějovští strážníci se zapojili do celostátní akce JEHLA

Prostějovští strážníci se zapojili do celostátní akce JEHLA
Foto MPP
Další fotky: 
Prostějovští strážníci se zapojili do celostátní akce JEHLA
Prostějovští strážníci se zapojili do celostátní akce JEHLA

Cílem akce bylo vyčistit město od nebezpečného infekčního materiálu po narkomanech. Do celostátní akce se zapojilo celkem 450 strážníků v osmatřiceti městech. V průběhu akce nalezli prostějovští strážníci celkem jednatřicet injekčních stříkaček. 

„Strážníci byli vybaveni ochrannými prostředky, jako jsou boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety, ochranné rukavice a desinfekční spreje. Zajistili prohlídku dětských hřišť a pískovišť, zájmová byla nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky, domovní výklenky, okolí mostních konstrukcí. Kontrole byly podrobeny také parky a odpočinkové zóny, nádražní budovy a jejich okolí. Vedle očisty města bylo smyslem celé akce snížit také riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky," uvedl ředitel Městské policie Prostějova Jan Nagy.

Strážníci apelují na veřejnost, aby v případě, že někde naleznou nebo zahlédnou tento infekční materiál, aby ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání „156“. Městská policie zajistí odborný sběr i jeho následnou likvidaci.

„Sběrem jehel se strážníci zabývají celoročně při běžné hlídkové činnosti. Ročně je odevzdáno k ekologické likvidaci do K centra na 150 injekčních stříkaček a jehel. Předcházejí tak nebezpečí, jemuž jsou vystaveny hlavně děti, ale bezpochyby také domácí zvířata jako psi a kočky. Přehled o místech, kde byly nalezeny injekční stříkačky – mapa, bude předána Policii ČR. Tato zjištění mohou být jedním z užitečných vodítek při potírání drogové kriminality," doplnil Nagy. (Zdroj MP Prostějov)

Poslat nový komentář