Svatý Jan rozdělil radnici

 Svatý Jan rozdělil radnici
Foto SOKA, ber, MMP
Další fotky: 
 Svatý Jan rozdělil radnici
 Svatý Jan rozdělil radnici

 

Socha svatého Jana Nepomuckého, která by se po renovaci měla vrátit na původní místo před nynější Zlatou bránou, rozdělila vedení prostějovské radnice.

Socha , která je sakrální památkou z poloviny 18. století, se od stejnojmenného kostela přesune na své původní místo u Zlaté brány, kde ji už nyní čeká nový podstavec. Jana budou hlídat dvě nově vysazené lípy a u nohou mu budou kvést květiny. Právě ony ale způsobily rozpor ve vedení radnice. „Osobně si myslím, že květin je na náměstí dost. U sochy měl být jen trávník, jak to bylo v původním návrhu,“ netajil se názorem primátor Miroslav Pišťák. Náměstkyně Ivana Hemerková ale hájila květenu. „Z ženského pohledu je to mnohem hezčí,“ konstatovala. (ber)

Komentáře

starý ráz  náměstí se měl zachovat --všechno se zboura a postaví se nové nelíbí se mi když se míchá  nová a stará chitektura není to ono a jedno mi to také není protože  tama chodím každý den....... teď opravdu jen vzpomínat  ALE I KNÍŽKY O pROSTĚJOVU NĚJAK SCHÁZÍ ŽE?

 

 

 

 

Na zahradního arcjitekta nezbydou peníze v Prostějově nikdy! Tady vládne paní Hemerková s odbornicí z odboru údržby a ti se přetvořují město k obrazu svému (viz článke nahoře) podle toho jak se jim to líbí. Asi nepochopili, že veřejné protory nejssou soukromá zahrada. Jen nevím kde berou to sebevědomí...Mylsím , že celá  bývalá komunistická výsadba se může jít klidně vycpat!

Neda mi to a musim se vyjadrit k tem vysazenym kytkam na namesti ? Kdo je sadil? Komu se tahle strasna smesice libi ? To uz nezbyly prostredky na zadneho zahradniho architekta ? Je to ostuda !

Poslat nový komentář