Koktejlová směs HERBALIFE klamala o obsahu vitamínu D

Koktejlová směs HERBALIFE klamala o obsahu vitamínu D
Foto SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) pokračuje v kontrolách internetového prodeje včetně prodeje tzv. potravin pro zvláštní výživu. Aktuálně inspektoři zjistili o třetinu nižší než na obale deklarovaný obsah vitamínu D u potraviny pro zvláštní výživu Herbalife 24 Formula 1 Sport vanilka.

Jde o výživnou bílkovinnou koktejlovou směs v prášku v balení 780 g, s označením data minimální trvanlivosti do 9/2016, označení šarže: 994669BG3, dovozce do ČR: CALWELL s.r.o., Martinická 987, 197 00 Praha 9, země původu: USA.

„Výrobce na obalu mj. uvedl, že obsah vitamínu D je 18µg v 1 doporučené dávce o velikosti 26g. Laboratorní rozbor ale ve výrobku potvrdil pouze koncentraci 12,5 µg/ 26g a informace na obalu tak mohla uvést spotřebitele v omyl ohledně obsahu vitamínu D,“ konstatoval mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Inspektoři SZPI odebrali závadnou šarži prostřednictvím e-shopu www.herbaprodukt.cz a s provozovatelem Mgr. Ing. Tomášem Gardiančíkem, Ostrava, zahájí správní řízení o uložení pokuty. (red)

Poslat nový komentář