1. SK

OBRAZEM: Obávaní opavští fanoušci na fotbale "nezlobili"

Foto PvNovinky.cz

Na prostějovský fotbalový stadion Za místním nádražím dnes přijala k pohárovému utkání Opava a jako tradičně ji doprovodili její věrní, ale občas i "zlobiví" fanoušci.

Zápasu proto předcházely velké bezpečnostní přípravy. Zapojila se do nich nejenom výrazně posílená bezpečnostní služba, ale také policisté a strážníci. Na stadionu naštěstí k žádným incidentům nedošlo a 220 hostujících fanoušků přispělo mohutným skandováním k dobré atmosféře "zápasu podzimu." Ze stadionu slezští fanoušci odcházeli veselejší než domácí, protože hosté, kteří letos hrají o ligu výše, než naše 1. SK, potvrdili roli favorita. Vyhráli 3:1 a postupují do dalšího kola poháru MOL Cup. (red)

Invaze baníkovců do Prostějova začala

Prostějov dnes připomíná obležené město. Do města míří fotbalový Baník Ostrava a dorazily již první části jeho mnohdy divokých fanoušků.

Krátce před třetí na místní nádraží přijel speciální vlak, který ještě předtím přepřáhl lokomotivu na hlavním nádraží a dovezl skupinku asi osmdesáti fanoušků ostravského klubu co nejblíže našemu fotbalovému stadionu. Na místě je čekala silná policejní přítomnost a nechyběli ani policisté na koních či antikonfliktní tým.

Kolem půl čtvrté pak další část fanoušků dorazila s policejním doprovodem dvěma autobusy. Další menší skupinky křižují město. Mnoho z nich se například pohybuje k nákupnímu centru TESCO a zpět.

Fotbalisté na hřiště na sídlišti E. Beneše získají novou světelnou tabuli

ilustrační foto MMP

Radní na svém jednání odsouhlasili investici, která poputuje do místního fotbalu. Součástí fotbalového stadionu na sídlišti E. Beneše je světelná tabule – ukazatel skóre, který je instalován na hlavní budově. Světelná tabule byla pořízena v rámci výstavby sportovního areálu „Středisko mládeže kopané v Prostějově“ v roce 2010.

„V roce 2014 a 2015 jsme na základě požadavku správce areálu řešili opravu tabule, protože se na ní přestala zobrazovat plocha zhruba o velikosti cca 0,5 x 0,5 metru. Zařízení je po záruce a firma, která ukazatel skóre dodala, již neexistuje. Jiná specializovaná firma nám provedla diagnostiku světelné tabule a ta se ukázala jako neopravitelná,“ uvedlo vedení města na tiskové konferenci. Radní proto odsouhlasili nákup nového ukazatele skóre. Náklady na pořízení obdobného provedení jsou vyčísleny na 423 tisíc korun, včetně DPH a montáže. (red)

Fotbalisté přehráli Líšeň a v MOL Cupu jdou do třetího kola

ilustrační foto Radim Nemela

Na půdě líšeňského SK šli Hanáci do vedení v 21. minutě zásluhou Nekudy, domácí tým ještě před hvizdem našel odpověď, nicméně ve druhé půli přidali Prostějovští ještě dvě trefy, které rozhodly o jejich postupu do 3. kola MOL Cupu.

První zahrozili domácí, když hned po pěti minutách musel Kofroň řešit nebezpečné pokusy Falla a Zezuly, na druhé straně poprvé zahrozil Fládr s jehož ranou si poradil domácí brankář. Když běžela 21. minuta, radovali se Prostějovští poprvé, Petr Nekuda totiž hlavičkou dokázal umístit míč za domácího gólmana a poslal Hanáky do vedení. Uběhlo třináct minut a bylo srovnáno, protože po volném přímém kopu se dostal k jednoduchému zakončení Zezula a srovnal. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Tribuna na stadionu projde křestem už v sobotu!

V Prostějově se bude hrát druhá nejvyšší fotbalová soutěž, a proto muselo být dle regulí Českého fotbalového svazu vybudováno nové zázemí pro fotbalové fanoušky hostů na stadionu za místním nádražím. Křest čeká tribunu tuto sobotu při zápase Prostějova a Sigmy Olomouc.

„Práce na sektoru pro hosty včetně sociálek, prodeje vstupenek, místa pro prodej občerstvení a oplocení části pro hosty jsou dokončené. Nutností, které požadují regule pro druhou fotbalovou ligu, bylo také vybudování průchozího tunelu pro hráče. Stavební činnost tady ale dál pokračuje, konkrétně v druhé půlce tribuny určené pro domácí.

Prostějov slaví postup do druhé ligy

Prostějovský fotbal se raduje. Hráči 1. SK Prostějov vyhráli dnes nad béčkem Zlína 4:0.

Dnešní výhra jim zajistila tři kola před koncem jistý postup do druhé ligy. Tato soutěž se tak do města vrátí po 13 letech. Podrobnosti o utkání přineseme v pravidelné reportáži (red).

1.SK Prostějov - Vítkovice 1:2 (1:1)

Foto Lubomír Kaprál

Ve vloženém 30. kole se na hřišti za místním nádražím utkala dvě nejlepší mužstva Moravskoslezské ligy, tedy domácí 1. SK Prostějov s Vítkovicemi.  Na to, jak utkání dopadne, bylo zvědavo více než tisíc diváků.

Do zápasu o pověstných 6 bodů vstoupili lépe hosté. Již ve 2. minutě vyrazil gólman Kofroň míč mířící do zámezí pouze před zcela volného Hykla a ten otevřel skóre - 0:1. Zaskočení domácí nebyli dobrých deset minut schopni dostat se na polovinu hostí, natož ohrozit jejich branku. Ve 27. minutě vyrovnal na 1:1 z pokutového kopu kapitán Kroupa. Po změně stran bylo k vidění několik nadějných šancí na obou stranách. Bohužel, pouze jedna příležitost skončila gólem a bylo to do domácí sítě. Jejím autorem byl v 74. minutě Hykel.

Fotbalisté 1.SK doma deklasovali Velké Meziříčí 6:0

ilustrační foto

Po první jarní prohře v Kroměříži přivítali Hanáci doma Velké Meziříčí, se kterým na podzim padli 3:2, podobnou šlamastiku tentokrát nechtěli dopustit. Již v první půli nasázeli svému soupeři čtyři branky, v druhé přidali dvě a zvítězili tak 6:0.

První gólová radost na domácí straně přišla v desáté minutě, když Nekudu fauloval gólman hostí, pročež byla nařízena penalta, ke které se postavil Kroupa a poslal Prostějovské do vedení. O dvě minuty později fauloval hostující kapitán Krejčí Nekudu a byl odeslán do sprch, takže se tým z Vysočiny musel bránit v deseti lidech, i tak ale mohli vyrovnat, když Kratochvíl pálil do poloprázdné branky, ale Kofroň se po míči ohnal rukou a vytěsnil jej na tyč.

OBRAZEM: 1.SK Prostějov zdolalo Otrokovice 5:0!

První jarní mistrovské utkání na domácím hřišti dopadlo pro 1.SK skvěle.

To nejdůležitější v prvním poločase se odehrálo během pěti minut po půlhodině hry. V 31. minutě rozehrál Zelinka trestný kop, po kterém dva střelecké pokusy prostějovských borců dokázala obrana hostů odvrátit, Rusova dorážka však již v síti skončila - 1:0. Bohužel, autor první prostějovské branky se při skórování zranil a hřiště opouštěl v nedůstojné poloze na nosítkách. V 35. minutě zvýšil vedení domácích na 2:0 kapitán Kroupa. Po změně stran Prostějováci na svého soupeře doslova vlétli. Tři tutové šance z úvodu druhé půle zůstaly nevyužity, tu další již v 55.

Fotbalisté přehráli Holici a přezimují na první příčce!

Hráči 1.SK Prostějov se v posledním domácím utkání před zimní přestávkou utkali s olomouckým HFK, po bezbrankové první půli zaznamenali ve druhém poločase domácí dva góly zásluhou Kroupy a Sečkáře a díky výhře 2:0 tak upevnili svůj náskok v čele tabulky na šest bodů před Vítkovicemi, které však mají zápas k dobru, i to by ale mělo Prostějovanům stačit k přezimování na první příčce.

První nebezpečná šance však přišla od hostů, když po rohu hlavičkoval Grézl do protipohybu gólmana Kofroně, který reflexivně a s trochou štěstí dokázal odehrát míč letící do sítě. První větší šanci za Prostějov zaznamenal až bezmála po dvaceti minutách hry Kroupa, jeho hlavička ale mířila nad branku. Po půlhodině hry se do výborné příležitosti dostal Machálek, když už to vypadalo, že by měl v klidu uklidit míč do sítě, výborně zasáhl jeden z beků HFK a udržel tak bezgólový stav.