1.SK

Tisková zpráva policie: Fotbal se Zbrojovkou seobešel bez vážnějších incidentů

ilustrační foto

V sobotu 25. srpna 2018 kolem poledne proběhlo na prostějovském stadionu v ulici Za místním nádražím utkání druhé nejvyšší české fotbalové soutěže. Na zápas domácích s týmem Zbrojovky Brno přišlo přibližně 1 400 diváků, z toho asi 200 fanoušků hostujícího týmu. 

"Před, během a po skončení zápasu na veřejný pořádek v okolí stadionu a na přístupových trasách dohlíželi policisté ve spolupráci s Městskou policií Prostějov. Zápas se obešel bez větších incidentů a policisté nezjistili žádné vážnější narušení veřejného pořádku, škodu na majetku ani zranění osob. Policejní opatření bylo ukončeno po třinácté hodině," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Fotbalové utkání s Baníkem proběhlo v přátelském duchu

ilustrační foto vecernikpv.cz

V sobotu 7. července 2018 v odpoledních hodinách proběhlo na fotbalovém stadionu v ulici Za místním nádražím v Prostějově přátelské fotbalové utkání mezi celky Prostějova a Baníku Ostrava. 

Utkání se zúčastnilo přibližně 350 diváků místního a 150 diváků hostujícího celku. "Během zápasu, před ním ani po něm policisté nemuseli řešit žádné narušení veřejného pořádku a nedošlo ke zranění osob ani škodám na majetku," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

1. SK Prostějov – SK Uničov 2:0 (1:0)

Foto Lubomír Kaprál

Ve středu 11. dubna bylo na hřišti v Prostějově odehráno mistrovské utkání 18. kola Moravskoslezké ligy mezi 1. SK Prostějov a mužstvem Uničova. Úvod zápasu byl vyrovnaný, ani jedno z mužstev si nevypracovalo nebezpečnější příležitost na vstřelení gólu. 

V 33. minutě se již domácím zadařilo. Fládr zahrával trestný kop a míč z jeho kopačky proletěl velký vápnem a zastavil se až v síti – 1:0. Chvíli na to mohlo být ještě veseleji. Bomba Hapala však skončila pouze na tyči. V 39. minutě se ocitla dvojice uničovských hráčů ve více než 100% šanci. Po srážce dvou domácích hráčů na půlící čáře se řítili Krč s Jeřábkem sami na domácí branku. Počínali si však mizerně a tak jeden z vrátivších se obránců odkopl míč na roh. Po změně stran měli míč na kopačkách o poznání častěji hosté. V 72.

Na další zápasy jsme připraveni, hlásí policisté

ilustrační foto Lubomír Kaprál

V dubnu se v Prostějově uskutečnilo fotbalové utkání mezi 1.SK Prostějov a Baníkem Ostrava. Domácí sice prohráli, policejní složky si ale chválily poměrně slušný průběh akce, která se obešla bez velkých excesů fans. Na další utkání jsou prostějovští policisté připraveni. 

"Při minulém utkání s Baníkem jsme situaci dlouhodobě monitorovali. Bylo jasné, že baníkovci nemají potřebu si s prostějovskými fanoušky vyřizovat účty a naopak si poté utkání a pobyt v Prostějově chválili," uvedl vedoucí ÚO Prostějov Miroslav Spurný.

Podle jeho slov je policie na další fotbalová utkání se značkou riziková připravena. "Rozhodně taková utkání, ať již fotbalová, nebo hokejová, nepodceňujeme," dodal Spurný. (ber)

 

Policisté dohlíželi na veřejný pořádek při fotbale s Opavou

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

V souvislosti s konáním fotbalového utkání mezi mužstvy 1. SK Prostějov a Slezský FC Opava proběhlo ve středu v době od 15 do 19:30 hodin v okolí fotbalového stadionu bezpečnostní opatření „FOTBAL“, které bylo zaměřené zejména na zajištění veřejného pořádku.

Policejní akce se zúčastnilo několik desítek policistů včetně psovodů a policistů antikonfliktního týmu a deseti strážníků městské policie Prostějov. Utkání se zúčastnilo 300 diváků, z toho 50 fanoušků hostujícího klubu. "Během zápasu, ale ani po něm, nedošlo k narušení veřejného pořádku," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Zápas s Baníkem se podle policistů obešel bez větších incidentů

Foto čtenář

V sobotu 8. dubna od 16:30 hodin proběhlo v Prostějově na stadionu v ulici Za Místním nádražím fotbalové utkání mezi celky 1.SK Prostějov a FC Baník Ostrava.

Protože Policie ČR utkání vyhodnotila jako rizikové, bylo k zajištění klidu a veřejného pořádku realizováno krajské bezpečnostní opatření, do kterého byli zařazeni policisté pořádkové služby, včetně policistů pořádkových jednotek, služby kriminální a dopravní policie, jízdní policie a policistů z antikonfliktního týmu. Na opatření se významně podíleli i strážníci Městské policie Prostějov.

Zápas přímo na stadionu sledovalo 3 650 diváků, z toho 700 fanoušků hostí.

1.SK Prostějov - Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Foto Lubomír Kaprál

V souvislosti s utkáním mezi 1.SK Prostějov a Baníkem Ostrava, které bylo vyhodnoceno jako rizikové, se s napětím a obavami očekávalo, v jakém počtu dorazí a co provedou v ulicích města a v ochozech stadionu příznivci hostujícího mužstva. V souboji mužstev z opačných konců tabulky byl favoritem Baník. 

V prvních pěti minutách utkání však domácí překvapivě nepustili hráče Baníku na svou polovinu. V dalším průběhu hry byla k vidění téměř vyrovnaná partie s tím, že si hosté vytvářeli mnohem více šancí. Po hodině hry se svěřenci prostějovského rodáka Vlastimila Petrželi radovali ze vstřeleného gólu, ale rozhodčí jej po několika vteřinách váhání neuznal, a to pro postavení mimo hru. Chvíli na to se však již hosté vedení ujali. V 64. minutě proměnil s přehledem pokutový kop Pekár. V 74.

Prostějov prohrál s Baníkem na hřišti i v hledišti!

Foto PvNovinky.cz

1. SK Prostějov v ostře sledovaném domácícm zápase s Baníkem Ostrava prohrál 0:2. 

Domácí proti druhému celku tabulky druhé ligy statečně vzdorovali celou první půli, po níž byl na výsledkové tabuli stále stav 0:0. Obranu Prostějova prolomil Baník až v 64. minute gólem Štefana Pekára z penalty. O deset minut později pak hosté přidali i druhý gól, kdy Alexander Jakubov dorazil za záda domácího gólmana Halouska vyraženou hlavičku.

Utkání je vyhodnoceno jako rizikové, říká k fotbalovému zápasu poručík Kořínek

ilustrační foto 1.SK, znak Baník Ostrava

V sobotu 8. dubna 2017 v odpoledních hodinách proběhne v Prostějově bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku v souvislosti s konáním fotbalového utkání na stadionu v ulici Za Místním nádražím mezi celky 1. SK Prostějov a FC Baník Ostrava.  

Utkání je vyhodnoceno jako rizikové, proto má bezpečnostní opatření krajský charakter a nasazení sil a prostředků bude odpovídat rizikovosti akce. Do opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně policistů pořádkových jednotek, služby kriminální a dopravní policie a rovněž policisté z antikonfliktního týmu. V součinnosti s Policií České republiky se na opatření podílejí také strážníci Městské policie Prostějov. V úzkém kontaktu jsou policisté také s pořadatelskou službou na stadionu a fotbalovými kluby.

Rady Policie ČR v souvislosti s fotbalovým utkáním s Baníkem!

ilustrační foto 1.SK Prostějov, znak Baník Ostrava

V sobotu 8. dubna 2017, v době od 16:30 do 18.30 hodin, proběhne v Prostějově, na stadionu v ulici Za Místním nádražím, fotbalové utkání Fortuna národní ligy mezi celky 1. SK Prostějov a FC Baník Ostrava.

Podle informací, které má Policie ČR k dispozici a zkušeností z minulých bezpečnostních opatření, lze očekávat, že na fotbalové utkání přijede několik stovek příznivců týmu FC Baník Ostrava. Vzhledem k negativním zkušenostem s agresivním chováním části fanoušků ostravského klubu je utkání vyhodnoceno jako rizikové a tomu bude také odpovídat rozsah a charakter bezpečnostního opatření.