aalkohol

Martinákovou fičel s třemi promilemi v krvi

ilustrační foto

 

Včera krátce před polednem kontrolovali policisté v Martinákově ulici v Prostějově Škodu Felicia combi. Její řidič byl na mol, v dechu měl tři promile.

U 45 letého řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřili mu 3,02 promile alkoholu v dechu, opakovaně 2,80 promile. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu," konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. (red)

Pondělní den ve znamení alkoholu a drog za volantem

ilustrační foto

 

Pondělní policejní kontroly odhalily opět několik řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu či drog.

Prvním, koho prostějovští policisté přistihli, je 52letý řidič vozidla Ford Focus. Toho kontrolovali krátce před půl sedmou ráno v Bohuslavicích. Provedenou dechovou zkouškou mu naměřili 0,41 promile alkoholu v krvi. Druhým, kdo usedl za volant pod vlivem alkoholu, je 56letý řidič vozidla Škoda Favorit, kterého kontrolovali policisté krátce po sedmé ráno v obci Drahany. Dechovou zkoušku mu naměřili 0,39 promile alkoholu v dechu. Krátce po půl osmé ráno pak kontrolovali policisté na Anenské ulici řidiče vozidla Hyundai Acent.

Matka se opila, vystrašená dcera musela k babičce

ilustrační foto

V úterý před půlnocí vytrvalý dětský pláč donutil obyvatele jednoho domu v Prostějově z obav o dítě zavolat tísňovou linku městské policie. Strážníci v bytě s holčičkou objevili namol opilou ženu, nadýchala 3,7 promile.

K ojedinělé události byli strážníci vysláni několik minut před půlnocí 17. ledna. Na linku 156 sdělila jedna z bydlících, že v domě je slyšet vytrvalý dětský pláč. Jelikož oznamovatelce na zazvonění nikdo neotevřel, rozhodla se událost nahlásit. Hlídce přibližně po dvaceti minutách otevřela žena, očividně opilá. Spolu s ní byla její, ani ne desetiletá dcera. Holčička byla vystrašená, ale bez zranění a již neplakala.