agresor

Agresor skončil na záchytce

ilustrační foto MP

Prvního dubna v ranních hodinách přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení od servírky z baru na okraji města o nevhodně se chovajícím muži. Do podniku vyslaná hlídka zjistila, že mladý muž do baru vstoupil a začal napadat přítomné hosty. Servírkou byl upozorněn na nevhodné chování. Mladík skončil na záchytce.

"Na výtku reagoval tak, že převrátil barovou židli a na barový pult rozlil pivo jiného muže. Ani za přítomnosti hlídky jej agresivita neopouštěla. Vykřikoval, že všechny zbije a bar rozbije. Strážníci agresora vyzvali k zanechání protiprávního jednání a k prokázání totožnosti. Doklady u sebe neměl, zklidnit se nehodlal a s hlídkou se nemínil bavit," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že muž byl za pomoci donucovacích prostředků předveden ke zjištění totožnosti na služebnu Policie ČR.

Opilý agresor z Husáku skončil v poutech. A pak na záchytce

ilustrační foto PČR

V pondělí 10. července v podvečerních hodinách došlo v bytovém domě na Husově náměstí v Prostějově k sousedskému sporu. Hlavní aktér skončil na záchytce.

"Předmětem oznámení učiněného na linku 158 byla informace oznamovatele, že jeho soused běhá po domě a slovně napadá jeho ostatní obyvatele. Policisté na místě zjistili pětatřicetiletého muže, který však na jejich výzvy k uklidnění nereagoval. Proto ho policisté za použití donucovacích prostředků hmatů, chvatů a pout zajistili a k provedení následných úkonů eskortovali na obvodní oddělení," popsal incident policejní mluvčí František Kořínek. Provedenou dechovou zkouškou u muže změřili hodnotu 1,64 ‰ alkoholu v dechu.

Třiadvacetiletý útočník napadl šestasedmdesátiletého muže. Skončil na záchytce

Ilustrační foto ber

V pátek 31. března po dvacáté hodině fyzicky napadl a zranil třiadvacetiletý útočník v rodinném domě v obci na Němčicku šestasedmdesátiletého muže. Přivolaní policisté u útočníka změřili hodnotu 2,48 ‰ alkoholu v dechu.

Protože byl útočník agresivní i během šetření věci, byla důvodná obava, že bude ve svém protiprávním jednání pokračovat. Proto byl k vystřízlivění umístěn do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. "Pro své jednání je agresor podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Za ten mu hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Agresivní zákazník skončil v poutech

ilustrační foto PČR

 

V poutech skončil mládenec, který se agresivně choval k prodavačce jedné z prostějovských prodejen. Strážníci událost řešili 28. 7. 2015.

„Přivolaní strážníci použili proti muži donucovací prostředky, hmaty, chvaty a následně neurvalci nasadili pouta. Důvodem bylo hrubé, agresivní chování mladíka vůči prodavačce, která ho jen upozornila, aby prodejnu nenavštěvoval, neboť zde byl v minulosti přistižen při krádeži. To čtyřiadvacetiletého muže natolik rozlítilo, že na ni začal plivat, verbálně a fyzicky napadat,“ uvedla strážník Jana Adámková s tím, žečlen ostrahy zaměstnankyni bránil, ale agresivita dotyčného byla značná, proto incident nahlásil.

Byl agresivní, nebezpečný sobě i okolí. Strážníci měli plné ruce práce

ilustrační foto

 

Ve středu před desátou hodinou bylo přijato na linku 156 sdělení o statném mladíkovi, který má v ruce cihlu a do všeho mlátí. Hlídka okamžitě vyrazila do zmíněné oblasti. Zde byla oslovena oznamovatelem a ten následně popsal neurvalé chování muže a ukázal, kam zašel.

"Na ulici Ječná strážníci tohoto muže spatřili. Kopal do dveří, jako by byl smyslů zbavený. Na výzvu nereagoval, a proto bylo přistoupeno k použití donucovacích prostředků. Jeho agresivita neustávala ani v okamžiku svedení na zem. V této chvíli dorazila hlídka policistů, kteří pomohli strážníkům bijce přidržet na zemi, společnými silami ho zpacifikovali a nasadili mu pouta. Jeho nepříčetné jednání však nadále pokračovalo a všichni přítomní strážci zákona měli plné ruce práce. Neurvalec byl nebezpečný sobě i okolí, a proto byl vzápětí přivolán lékař.

Na vlastního muže volala strážníky. Demoloval byt a napadl ji!

ilustrační foto praha.eu

 

Na vlastního muže přivolala zoufalá žena strážníky. Demoloval byt a pokoušel se ji napadnout. Skončil v poutch a na záchytce.

"Agresivní muž byl v podnapilém stavu. Vhodil stůl i židle na kuchyňskou linku, měl snahu napadnout manželku," popsala situaci strážník Jana Adámková. Proto hlídka použila donucovací prostředky, hmaty, chvaty a dotyčnému nasadila pouta. I přesto, že odmítl dechovou zkoušku, byl převezen za doprovodu hlídky do Olomouce na záchytnou stanici. (red)

Vymáhal si sociální dávky pepřákem!

ilustrační foto internet

 

Muž, který se v minulém týdnu marně dožadoval vyplacení dávek, to vyřešil po svém. Urážel úřednici a pak nastříkal pepřový sprej do očí ochrance.

„Osmatřicetiletý muž nemínil respektovat zákonný postup a hrubými výrazy urážel úřednici. Hluk zaslechl pracovník ochranky, který se ho pokusil slovně zklidnit a vyzval ho k opuštění místnosti. Na to mu muž stříkl pepřový sprej do očí a odešel,“ konstatovala strážník Jana Adámková.

Opilý agresor napadl družku i matku, policisté ho vykázali

ilustrační foto PČR

 

Prostějovští policisté evidují další případ domácího násilí. Opilý muž nejenže slovně a fyzicky napadl svou přítelkyni, ale pustil se i do vlastní matky. Opilého agresora vykázali policisté na deset dnů z domova.

 

 

"Jde o 34letého muže z obce na Prostějovsku, který v pondělí kolem desáté hodiny velmi vulgárně nadával své přítelkyni, kterou posléze několikrát uhodil pěstí," popsala začátek domácí bitvy policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že muže od útoku neodradil ani fakt, že žena držela v náručí jejich 2,5 měsíčního syna. Muž se následně pustil i do vlastní matky, kterou rovněž častoval vulgaritami. Nakonec vytrhl a zdemoloval dvoje shrnovací dveře. Vystrašené ženy se obrátily na policii.