akce

V Plumlově spojí pití piva a sport. Trasa vede po hospůdkách

ilustrační foto plakát

 

V kempu Žralok v Plumlově startuje v sobotu II. ročník kombinačního závodu v pití piva a trekingu. Trasa závodu tentokrát povede po hospůdkách v okolí Podhradského rybníka a startuje ve 14 hodin.

„Účastníci budou muset proběhnout celkem pět občerstvovacích stanic, kdy v každé musí vypít jedno pivo. Celkem tedy muži sedm piv za závod, ženy jedno na startu, aspoň jedno v průběhu závodu a jedno na konci," popsali organizátoři. Startovné je sto čtyřicet korun za závodníka.

Po vyhlášení výsledků bude diskotéka s DJ Michalem Papouškem. (red)

Koliba zve na pořádnou pařbu! Vybrané druhy piv za patnáct!

ilustrační foto kolibautrikralu.cz

 

Svátek pivovaru oslaví už potřetí prostějovská Koliba! Tentokrát v sobotu 17. května.

„Vpodvečer na vás čeká grilovaná kýta a od 19 hodin kapela NO-PROBLEM. Vybrané druhy piv budou celý den za výjimečnou narozeninovou cenu, pouhých  15 korun,“ lákají hostitelé.

Pokud se chcete nejen pobavit, ale také najíst a napít za rozumnou cenu, nejvyšší řas si rezervovat místa. (red) 

Senioři po čtrnácté!

Foto Lubomír Kaprál

 

I v letošním roce se obecní úřady Alojzov, Dětkovice, Myslejovice, Seloutky a Určice rozhodly spojit své síly a uspořádaly v Určické sokolovně již čtrnácté společné setkání pro několik desítek seniorů.

Po slavnostním přípitku dobrým vínem se o veselou atmosféru postaral v kulturním vystoupení imitátor „Krále komiků Vlasty Buriana“ pan Jiří Černý s doprovodným duem Kapka. Po večeři se všichni dali do klábosení s kamarády a spolužáky, případně si i zatančili nebo zazpívali s panem Vlastimilem Tomanem, který spolu se synem hrál přítomným po celý zbytek večera. Příjemnou atmosféru zachytil na svých fotografiích pan Lubomír Kaprál ze Seloutek. (red)

Pozvánka na víkend - Pohádkový hrad Bouzov láká nejen do historie

ilustrační foto

Nechcete sedět o prvním srpnovém víkendu doma? Máte chuť něco nového zažít, vidět, poznat? Pak se nechte inspirovat pozvánkou PVNOVINEK na zajímavé kulturní akce, které se uskuteční právě teď o prvním srpnovém víkendu jen co by kamenem dohodil za hranicemi prostějovského regionu.

Magické kouzlo hradu Bouzova si získalo sympatie nejen milovníků historie, ale hrad se stal vyhledávaným objektem pro pořádání společenských akcí, koncertů, divadelních představení, výstav. O prvním srpnovém víkendu 4. až 5. srpna nabídne Bouzov k prohlídkám nejen své krásné síně a sály, ale ožije řemeslným jarmarkem na nádvoří, šermířskými vystoupeními, dobovými soutěžemi.  To vše v letní zábavné show „Letní milostná ladění - Bouzovský mumraj aneb Markraběte Jošta turnaj“.  Pro děti a mládež je připraven na sobotu a neděli dětský karneval na I.

Pozvánka na víkend - za historií, romantikou a zemitou muzikou

O víkendu zažije zámek Kunštát hudební svátek.
O víkendu zažije zámek Kunštát hudební svátek.

Nechcete sedět o prvním srpnovém víkendu doma? Máte chuť něco nového zažít, vidět, poznat? Pak se nechte inspirovat pozvánkou PVNOVINEK na zajímavou kulturní akci, která se uskuteční právě teď o prvním srpnovém víkendu jen co by kamenem dohodil za hranicemi prostějovského regionu.

Na zámku Kunštát na Boskovicku se o prvním srpnovém víkendu zastaví putovní multižánrový festival HRADOLOGIE. Organizátoři letošního 4. ročníku festivalu vybrali opět čtyři historicky a architektonicky atraktivní místa jižní Moravy, mezi něž zařadili i zámek Kunštát na Moravě. Návštěvníkům nabídne HRADOLOGIE bohatý program nabitý výraznými osobnostmi současné české hudební scény. Festival zahajuje v pátek 3. srpna v 17 hodin kapela Lidoop, v pravidelných intervalech se pak budou na pódiu střídat další kapely a sólisté až do půlnoci. Závěr obstará skupina Fleret. 

Příměstský tábor pro děti nabízí týden plný tance

Protančený prázdninový týden v režii TS R.A. dance
Protančený prázdninový týden v režii TS R.A. dance

Jak protančit prázdniny? Touhu mnoha dětí splní například příměstský taneční tábor pořádaný Taneční skupinou R.A. dance, o. s. při Sportcentru DDM. Alespoň týden, a sice od 6. do 10. srpna, mají možnost všichni začátečníci i tancem mírně protřelí vytancovat se pod dohledem odborníků. 

Že je Prostějov městem tance snad není pochyb. Ve městě působí několik renomovaných tanečních škol a studií, které vedou mládež a děti od nejútlejšího věku k pohybu, jenž je pro člověka naprosto přirozený. Patří sem i Taneční skupina R.A. dance, o.s., která ve spolupráci s prostějovským  Sportcentrem DDM pořádá příměstský taneční tábor již druhým rokem.  Letos se uskuteční v termínu 6. - 10. srpna v areálu Sportcentra DDM v ulici Vápenice. O děti bude postaráno od 8 do 18 hodin, je zajištěn pedagogický i zdravotnický dozor.

Princezny přispěly na dobročinný účel

ilustrační foto

Léto s princeznou – tak nazvala pořádající Agentura Seja z Bohuslavic zábavnou princeznovskou show, na kterou se v sobotu 28. července sjely do Rakové u Konice desítky dětí a dospělých. Celodenní program zahájila soutěž o nejkrásnější princeznu, následovalo odpoledne plné soutěží, her a písniček a vrcholem byla dražba sluníček od významných osobností, jejíž výtěžek věnovali pořadatelé dětskému onkologickému oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci.

Do soutěže krásy MISS princezna se přihlásila dvacítka dívek. Princové se jaksi ostýchali, odvahu zasoutěžit si nenašel ani jediný. Zato princezny, ty si to užily. V porotě zasedl mimo jiné herec Jakub Zindulka známý jako vodník ve filmové pohádce Princezna ze mlejna, osobně pak tři nejkrásnější princezny dekoroval. Na princezny i všechny ostatní zájemce pak čekaly jen samé příjemné odměny. V pohádkovém kadeřnickém studiu vytvářely šikovné lazebnice fantastické princeznovské účesy a kočár tažený koňmi lákal k projížďkám po okolí.

Víkendová romantika na zámku Plumlov

Šermířská společnost Exulis se tentokrát představí s příběhem Angeliky.
Šermířská společnost Exulis se tentokrát představí s příběhem Angeliky.

Láska, intriky, šermířské souboje a nádherné kostýmy jsou neodmyslitelnými atributy romantických příběhů, jaké doprovázejí andělskou, báječnou a nezkrotnou markýzu Angeliku. Právě jí a jejím kavalírům patří o víkendu 28. a 29. července Plumlovský zámek.  

Klubové zařízení o.p. zámek Plumlov připravilo na tento víkend pro návštěvníky kostýmované prohlídky v duchu krásné Angeliky. V živě hraných scénkách a šermířských soubojích se opět představí šermířská a divadelní společnost Exulis, která vystupuje na hradech a zámcích po celé České republice. Prohlídky se konají po oba víkendové dny od 10.00 do 17.00 hodin. Informace a možnost rezervace vstupenek na tel. 773 444 500.

Mezinárodní setkání mládeže okořenilo prázdniny

ilustrační foto

Na Velehradě vrcholí v týdnu 22. až 29. července mezinárodní projekt Multicultural Filmmaking pořádaný Informačním centrem pro mládež Prostějov, kterého se účastní celkem 45 mladých lidí z šesti různých zemí Evropy – mimo České republiky také mládež z Francie, Itálie, Polska, Rumunska a Turecka.  

Cílem projektu, který probíhá už od května, je společný týden na Velehradě zaměřený na oblast multikultury, poznávání života v jednotlivých zemích účastníků a společná práce při tvorbě filmového dokumentu. Během společného setkání se účastníci učí natočit krátký film podle vlastního scénáře, který v kostce představí jejich vlastní zemi. Získávají od lektorů informace o postupech při psaní scénáře, při natáčení i následném střihu videa, ale především společně tvoří a zkoušejí tyto postupy v praxi.

Cipísek ukončil školní rok vesmírnou návštěvou

ilustrační foto

Program prvních dvou prázdninových týdnů završil školní rok 2011-2012, který pro nejmenší děti připravuje prostějovské Mateřské centrum Cipísek. A zakončení bylo doslova bombastické – děti společně s rodiči prožili Den UFO neboli Úplně Famózní Oslavu. Letošního prázdninového programu se zúčastnilo přes šedesát dětí se svými rodiči či prarodiči.

O prázdninách pořádá MC Cipísek už tradičně příměstské tábory pro rodiče s dětmi od dvou do sedmi let. Jsou určeny rodičům a dětem, kteří chtějí trávit letní prázdniny aktivním způsobem, navázat nová přátelství, poznat se s dětmi navzájem v netradičních situacích a společně prožít spoustu zážitků. První týden byl jako už tradičně ve znamení pohádek.