Albert

Děti z Dětského domova Prostějov pojedou za výdělek Obchůdku s Albertem na výlet

ilustrační foto nadace Albert

Celkem 57 dětských domovů a neziskových organizací z celého Česka se během adventu zapojilo do charitativních Obchůdků s Albertem. Za vlastnoručně vyrobené dárky a vánoční dekorace letos utržily celkem přes 590 tisíc korun. Cílem projektu Nadačního fondu Albert je představit dětem zábavnou formou základy podnikání a připravit je na budoucí vstup do dospělého života. Nejvíce vydělaly děti z Dětského domova v Prostějově.

Do projektu se mohly přihlašovat organizace napříč všemi regiony. Vybraná částka dosahující téměř 600 tisíc korun je zároveň nejvyšší částkou, kterou se podařilo od startu projektu utržit. Částku utrženou díky Obchůdkům v loňském roce se letos podařilo překonat o více než sto tisíc korun. Nejúspěšnější Obchůdek otevřely stejně jako loni děti z prostějovského domova v místním hypermarketu Albert. Vydělaly si díky štědrým zákazníkům přes 40 tisíc korun.

Více stojanů pro kola u obchodního domu Albert? Nejsou třeba, říká mluvčí

ilustrační foto

Žít zdravě a jezdit na kole je chvályhodné, ale když není kam kolo u obchodu upevnit a uzamknout, může to být docela velký problém. Dárek pro cyklisty se tedy pokusila vyjednat v květnu primátorka Prostějova Alena Rašková. Neuspěla. 

„Oslovila jsem proto zdejší obchodní řetězce s podnětem, zda by bylo možné na parkovištích a jejich odstavných plochách pro cyklisty přidat více stojanů na kola. Současné počty stojanů zjevně lidem nestačí a vzniká doslova nerudovský problém – kam s ním, tedy kam s bicyklem. Kola dnes stojí nemalé finanční prostředky a to, že bude větší možnost jejich uzamknutí u stojanu, jistě cyklisté přivítají,“ nastínila primátorka Alena Rašková. Řetězce jsou ale jiného názoru.

Albert otevřen!

Foto ber

Jak jsme psali před pár dny, prodejna sítě Albert u hlavního prostějovského nádraží byla uzavřena. Kvůli modernizaci.

Prodejna měla být uzavřena do 23. ledna. Avizovaný termín byl dodržet, vstup do prodejny zdobí balonky, které signalizují otevření obchodu. (red)

Albert u nádraží je uzavřen!

Foto ber

Supermarket Albert ve Vrahovické ulici v Prostějově je uzavřen. Senzaci ale nečekejte, prodejna se modernizuje.

Otevřeno v novém by mělo být 23. ledna. Na úpravách prodejny se pilně pracuje. (ber)

Obchůdek s Albertem podpoří Dětský domov Plumlov

ilustrační foto Albert

Zajděte si 8. nebo 9. prosince koupit vlastnoručně zhotovený výrobek dětmi z dětského domova v Plumlově, a to do Alberta u prostějovského hlavního nádraží.

"Budeme rádi, když si v předvánočním čase uděláte chvilku a zajdete do Alberta u nádraží. Budeme zde v pátek 8. prosince od 14 hodin a v sobotu 9. prosince od 9 hodin prodávat různé výrobky, které pod vedením vychovatelů zhotovily naše děti. Ke koupi budou vánoční věnečky, mýdla, spoustu svíček, hrníčky, obrázky a jiné hezké věci," vzkazuje zástupce ředitele DD Plumlov Petr Antoníček. 

Albert zvýšil platy o téměř 10%. Podle vedení

ilustrační foto MPSV

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívila za doprovodu předsedkyně odborových organizací OSPO Renaty Burianové a členů vedení řetězce Albert Ctirada Nedbálka a Michala Pavelky prodejnu v pražských Nových Butovicích.

Ministryně s nimi hovořila o mzdách a pracovních podmínkách zaměstnanců na provozních pozicích. Společnost Ahold vlastnící prodejny Albert navýšila od prvního ledna mzdy těmto zaměstnancům v průměru o 8,5 procenta. Nejvíce si polepšili prodavači a pokladní, jejich průměrné zvýšení základních mezd dosáhlo téměř 10 %, ale řada z nich má mzdy navýšené až o 20 %. Ministryně mluvila také přímo zaměstnanci v provozu, zajímala se o jejich zázemí v prodejně a pracovní podmínky. (Zdroj MPSV)

Albert nabízel plesnivé sýry. Opět

Foto SZPI

 

Další tři nebezpečné sýry našli inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce v hypermarketu Albert v Plumlovské ulici v Prostějově. Stalo se to podruhé v průběhu dvou měsíců.

Při první kontrole 25. června inspektoři zakázali prodej sýru Cheddar Mild, Beskydské sýrové rolády a sýru Gouda. Důvodem byly okem viditelné a nebezpečné plísně.

Prodejna si ale poučení evidentně nevzala. Při kontrole 10. července ze stejného důvodu zakázali prodej Maxi parenice uzenéChevrette kozího sýra -  bochník a sýru Diplomat s česnekem. Ve všech třech případech  se na povrchu potraviny vyskytovaly kolonie plísní bílé a zelené barvy.

Albertosparová nová tvář dumá nad kavárnami

ilustrační foto

Maso a lahůdky zůstaly, otázkou je další osud kaváren fungujících u bývalých Intersparů, naznačil šéf Aholdu pro Českou republiku Jesper Lauridsen.

Jak PvNovinky informovaly, společnost Ahold dokončila přeměnu 35 hypermarketů Interspar na značku Albert. Menší prodejny, 14 supermarketů Spar, se změnily na Albert už loni v září. Náklady na sjednocení by neměly přesáhnout 50 milionů eur, tedy zhruba 1,35 miliardy korun. Další stamiliony korun chce Ahold postupně investovat do vylepšení svých starších obchodů, v nichž chce nabídnout více čerstvých potravin, a naopak omezit nepotravinovou část. 

Albertospar otevřen!

Foto ber

 

Včera ráno otevřel své brány nový Albert, ve který se v posledních dnech intenzivně měnil bývalý Interspar v Plumlovské ulici. Mimo zaváděcích cen a novotou vonícího prostředí nabídl i službu, která potěšila zejména ženy.

"Za pokladnami byli mládenci, kteří skládali nákupy do tašek. Tak na to bych si zvykla velmi rychle," sdělila redakci Milada Nováková. Podle vedení marketu ale jde zatím jen o jednorázovou akci. "Zatím o tom neuvažujeme, ale pokud zákazníci tuto variantu budou požadovat třeba formou zápisu v knize přání, není vyloučeno, že ji zavedeme," uvedla jedna z provozních. (ber)

Interspar se začátkem příštího týdne uzavře!

ilustrační foto

 

Jak Pv Novnky informovaly, hypermarket Interspar v Plumlovské ulici v Prostějově se mění v Albert.  V pondělí 2. března ráno začaly první úpravy, mizí loga. Market se o několik dnů později uzavře úplně.

„Interspar v Prostějově se bude přestavovat  9. a 10. března," sdělila dnes redakci Dagmar Krausová, tisková mluvčí společnosti Ahold, která Alberty provozuje. Pak už na zákazníky čeká jeho nová podoba. (ber)