Anenská

Prodejna Lidl bude uzavřena a projde remodelingem! Co nabídne?

Foto ber

Jak PvNovinky avizovaly, prodejna Lidl v Prostějově v ulici Anenská bude uzavřena od 5. do 10. února. Jak redakci potvrdil sám řetězec, důvodem je remodeling prodejny. 

"Zákazníci se mohou těšit zejména na nové uspořádání interiéru a sortimentu. Drobnou úpravou projde výmalba prodejny, osvětlení bude doplněno o bodová světla," sdělila Miloslava Turková z Oddělení komunikace. A přidala další, neméně potěšující zprávu. Po otevření prodejny jsou pro zákazníky naplánovány slevové akce na vybrané druhy zboží. (ber)

Retardéry od Lidlu v Anenské jen tak nezmizí!

Foto ber

V červnu se na parkovišti u prodejny Lidl v Anenské ulici v Prostějově objevily retardéry. Řetězec se totiž rozhodl parkoviště ohradit a vybírat parkovné. Reardéry měly zmizet spolu s otevřením zrekonstruované prodejny v Újezdu. Proč se tak nestalo, se redakce zeptala tiskové mluvčí řetězce Zuzany Holé.

"Po nedávném otevření zrekonstruované prodejny v ulici Újezd budeme nyní parkování u prodejny v Anenské ulici nějakou dobu sledovat. O případném odstranění retardérů bude rozhodnuto později po vyhodnocení situace. Naším cílem bude v každém případě zajistit našim zákazníkům po celý den dostatečný počet volných parkovacích míst pro jejich pohodlný nákup," sdělila Holá.

V červnu ovšem uvedla, že opatření bylo zavedeno po dobu uzavření druhé prostějovské prodejny. (ber)

 

Parkoviště v Anenské úspěšně roste

Foto ber

Částečná uzavírka Anenské ulice v Prostějově má své opodstatnění. Roste zde nové parkoviště. Motoristé se musí smířit s faktem, že hotovo bude až v květnu, kdy parkoviště nabídne 40 míst.

„Stavební úpravy zahrnují práce na komunikacích, parkovištích, chodnících, veřejném osvětlení a kanalizaci v okolí tamních nemovitostí,“ uvedl už před časem vedoucí odboru výstavby Antonín Zajíček. Stavbu v hodnotě 4,6 milionu provádí firma JAMASTAV MORAVIA s.r.o (ber)

 

Začíná výstavba parkoviště v ulici Anenská!

ilustrační foto MMP

Obyvatelé ulice Anenská a jejího okolí už brzo získají více míst k parkování. Odbor rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova v ulici zahajuje stavební práce, vedoucí k výstavbě nového parkoviště. Práce začnou v první polovině března.

„Stavební úpravy budou obsahovat práce na komunikacích, parkovištích, chodnících, veřejném osvětlení a kanalizaci v okolí tamních nemovitostí. Lze očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen jak příjezd, tak i přístup k jednotlivým nemovitostem v oblasti. Žádáme proto tímto obyvatele o vstřícnost při řešení případných problémů,“ uvedl vedoucí odboru Antonín Zajíček a doplnil, že práce budou dokončeny nejpozději do konce měsíce května 2016. Vznikne zde 40 parkovacích míst.

Rekonstrukci provádí firma JAMASTAV MORAVIA s.r.o (red)

Víceúčelové hřiště už slouží sportovcům

ilustrační foto

 

Volejbal, tenis, nohejbal, florbal nebo třeba malou kopanou si mohou na novém hřišti vychutnat sportovci Dělnické tělocvičné jednoty Prostějov.

„Víceúčelové hřiště vzniklo jako náhrada za zrušené sportoviště při budování jižního okruhu,“ uvedl náměstek Zdeněk Fišer. Vybudování sportovního areálu o velikosti 26 x 48 metrů přišlo na 5 258 013,- Kč včetně DPH. Areál bude DTJ předán do užívání na základě smlouvy o smlouvě budoucí darovací. (red)

OBRAZEM: Již jste se projeli?

ilustrační foto

 

Ve čtvrtek 11. 6. 2015 bylo slavnostně uvedeno do provozu propojení ulic Anglická – Brněnská. Stavba byla realizována ve dvou na sobě navazujících etapách, kdy první trvala deset týdnů, druhá osm. 

Dnes jsme se vydali vyzkoušet novou silnici i my. Najeli jsme na Kosteleckou na kruháč, projeli kolem nemocnice, přes Anglickou, dva nové kruhové objezdy a vyjeli na Brněnské. A zpět. Cesta bezproblémová, klidná. Co říkáte na "kruháče" vy? (red)

Propojka Anglická – Brněnská je otevřena!

ilustrační foto

 

Ve čtvrtek 11. 6. 2015 bylo slavnostně uvedeno do provozu propojení ulic Anglická – Brněnská. Stavba byla realizována ve dvou na sobě navazujících etapách, kdy první trvala deset týdnů, druhá osm. 

„V rámci stavebních prací byly zrekonstruovány dvě stávající stykové křižovatky na křižovatky okružní a bylo nově vybudováno propojení mezi těmito křižovatkami podél stávajícího parkoviště u Aquaparku. Součástí stavby byla i rekonstrukce stávajících chodníků a vybudování nových propojení stávajících cyklotras o nový úsek, dále přeložky inženýrských sítí. Zároveň probíhá doplnění stavby o zeleň, což bude dokončeno do 30. 9. 2015.

OBRAZEM: Už jste se projeli, i když prozatím ne "přes kopeček"?

ilustrační foto

 

Kruhový objezd v Anenské ulici v Prostějově je již otevřen. Spojení s druhou kruhovou křižovatkou v Krasické ulici ale prozatím nefunguje.

"Je to krásně nalajnováno, jede se po tom jako po másle. Přes "kopeček" se ale ještě nedostanete," poslala nám fotky z dnešního dne čtenářka Milena. (red)

Na cyklostezku Šmeralova-Anenská získáme dotaci 1,965 milionu korun

ilustrační foto iprostejov.cz

 

Rada města doporučila Zastupitelstvu schválit přijetí dotace z rozpočtu Olomouckého kraje na projekt Cyklistická stezka Šmeralova – Anenská ve výši 1,965 milionu korun. 

Zároveň radní doporučili zastupitelům schválit podmínky smlouvy o poskytnutí dotace. Celkové předpokládané náklady na tuto investiční akci přitom činí 5,929 milionů korun. Krajská dotace může do maximálně padesáti procent z celkových způsobilých výdajů projektu. (red)

OBRAZEM: Zpoždění má i kruhový objezd u sběrného dvora

Foto ber

 

Omezení provozu v Anenské ulici je spojeno s budováním druhé etapy vnějšího okruhu Anenská – Brněnská. Podle stavbařů měl být druhý kruhový objezd hotov 24. května.

První etapa začala 24. září, hotova byla 19. prosince. Od toho dne začal fungovat kruhový objezd v Krasické ulici.  Od 23. března je uzavřeno cca 200 m komunikace u sběrného dvora v Anenské ulici v Prostějově kvůli druhému objezdu. Ten měl být hotov do 24. května letošního roku, práce ale nejsou prozatím dokončeny. (ber)