anketa

Největší momenty 100 let českého sportu můžete ovlivnit i vy

ilustrační foto

Největší momenty českého sportu jsou projekt, který u příležitosti stého výročí vzniku České republiky připomíná historické momenty našeho sportu. Základní částí projektu je anketa, ve které veřejnost vybírá z deseti nominací svůj největší moment z každé dekády. Nominace pro každou dekádu naleznete na webu projektu www.momentysportu.cz

O absolutních vítězích jednotlivých dekád rozhodne v kombinaci s názorem diváků hlasování odborné akademie, složené z předsedů sportovních svazů a spolků, sportovních legend, sportovních novinářů a organizátorů velkých sportovních projektů. Někteří sportovci pochází z našeho města, a proto je chceme pomocí tohoto projektu podpořit.

V anketě Osobnost Moravy pro rok 2018 můžeme hlasovat pro Václava Obra

Foto www.osobnostmoravy.cz

Již po třetí v řadě pořádá spolek Moravská národní obec anketu o Osobnost Moravy pro rok 2018. V minulých letech ocenění získal muzikant Jura Pavlica, v prvním ročníku zvítězil spisovatel a folklorista Jiří Jilík. Letos je v ohni i želízko z našeho regionu, mezi nominovanými je i Václav Obr, restaurátor starožitných kočárů a ředitel Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. 

Pro některou z jedenácti navržených osobností můžete hlasovat každý den opakovaně v intervalu 24 hodin až do 31. 12.2018 na http://osobnost.moravy.eu/. Mimo Václava Obra je v nominaci třeba brněnský herec, dabér a rozhlasový moderátor Zdeněk Junák, Arnošt Goldfam, herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel, který působil i v Prostějově. 

Václav Obr se drží na předním místě, hlasů ale není nikdy dost. Tak mu dejte ten svůj. (ber)

Hvězda prostějovských médií. Hlasujme!

ilustrační foto

Tato kategorie je určena pro sportovní veřejnost, která zde může navrhnout a hlasovat pro jakéhokoliv prostějovského sportovce z prostějovského oddílu. Informace o soutěži jsou zveřejněny v prostějovských médiích (Radniční listy, Prostějovský Večerník, Prostějovské novinky a Prostějovský Deník).

Sportovní komise Rady města Prostějova u příležitosti ankety Sportovec města Prostějova za rok 2016 vyhlašuje kategorii Hvězda prostějovských médií.

Způsob hlasování: prostřednictvím webu sportovní komise www.skmpv.cz

Uzávěrka hlasování: 03.03.2017

Startují nominace do čtvrtého ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje!

ilustrační foto

Od úterý 1. března je možné nominovat zajímavosti do 4. ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje. Pořadatelé chtějí náměty přijímat celý březen, duben a květen. Od července do listopadu pak spustí samotné hlasování.

Nominace budou probíhat e-mailem. Nominovat zajímavost nacházející se na území Olomouckého kraje může každý, postačí k tomu zaslání jejího názvu a krátkého popisu na e-mailovou adresu olomouc@7divukraje.cz.

Doba hlasování se v novém ročníku rozšíří z dosavadních dvou měsíců na pět. „Vede nás k tomu zájem lidí. Řada z nich se na nás loni obrátila až po skončení hlasování s tím, že nestihli žádný divů podpořit,“ říká pořadatel ankety Ivo Heger. Lidé budou o konečném pořadí rozhodovat výhradně prostřednictvím internetu.

Anketa o městském kamerovém systému stále běží

ilustrační foto

Městská policie Prostějov společně s manažerkou prevence kriminality připravili anketu týkající se kamerového systému ve městě.

Na dotazy můžete stále odpovídat, a to až do 15.1.2016 na webové stránce města - http://www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/anketa-kamerovy-system.html. Podklady poslouží pro další rozvoj projektu prevence kriminality v Prostějově. (red)

Anketa Alej roku 2012 vyhodnotí nejhezčí stromořadí v Olomouckém kraji

ilustrační foto

Od 27. července do 30. září mohou občané nominovat své oblíbené stromořadí do ankety „Alej roku 2012.“ Během dalších šesti týdnů budou hlasovat o vítěze. 

Anketu pořádá druhým rokem ekologické sdružení Arnika. Do ankety mohou lidé přihlásit svou alej prostřednictvím webových stránek www.alejroku.cz. Každý může zaslat 1-3 fotografie, ke kterým připojí stručný popis a důvod, proč si alej zaslouží pozornost. Na autory oceněných fotografií čekají hodnotné ceny, slavnostní vyhlášení vítězné aleje a výherců atraktivních cen proběhne koncem listopadu 2012.

Kraj přijímá nominace do ankety 7 divů

Jedním ze šesti divů Olomouckého kraje za rok 2011 se stalo Muzeum kočárů v Čech
Jedním ze šesti divů Olomouckého kraje za rok 2011 se stalo Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem

Až do konce května je možné nominovat zajímavosti z našeho regionu do druhého ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje. 

Kraj z nominovaných vybere 21 nejzajímavějších adeptů na titul Div Olomouckého kraje. O pořadí v anketě pak v létě rozhodnou hlasováním na internetu opět občané. „Chceme touto formou propagovat populární i méně známá místa našeho kraje a přispět k rozvoji cestovního ruchu,“ uvedl hejtman Martin Tesařík.

Organizátoři ankety přijímají nominace elektronicky na e-mailu tiskove.oddelení@kr-olomoucky.cz, případně klasicky na adrese Olomoucký kraj, tiskové oddělení, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc. Každá zpráva může obsahovat vždy pouze jednu nominaci.

Olomoucký kraj ocenil nejlepší sportovce

Petra Kvitová s Tomášem Berdychem se věnují cíleně i tenisovému potěru.

Olomoucký kraj ve spolupráci s agenturou TK Plus Prostějov vyhlásil ve středu 29. února nejlepší sportovce za rok 2011. Anketa každoročně vyzdvihne na pomyslný královský trůn ty nejlepší juniorské i seniorské sportovní kolektivy, jednotlivce a trenéry. Letos patří prvenství jednoznačně sportovcům z Prostějovska, ovládli kategorii seniorů jednotlivců i kolektivů, kategorii trenérskou a umístili se dobře i v ostatních odvětvích sportu. 

Porota složená ze zástupců představitelů kraje, měst a obcí, sportovních svazů a novinářů vyhlásila jako nejlepšího sportovce Olomouckého kraje podle očekávání tenistku Petru Kvitovou. Za ní následoval Tomáš Berdych a cyklistka SKC Prostějov Jana Horáková. 

Také nejlepší tři týmy v seniorské kategorii patří sportovcům Prostějova – zvítězil jednoznačně volejbalový tým VK Modřanská před raftaři Tomi-Remont a boxery BC DTJ Prostějov. Trenér volejbalistek Miroslav Čada získal cenu pro nejlepšího trenéra. 

Nejúspěšnější sportovci města Prostějov posbírali vavříny

Petra Kvitová. Foto archiv

Z ankety Sportovec města Prostějova vzešli i letos nejlepší sportovci za rok 2011, slavnostní vyhlášení proběhlo v hotelu TK Plus v úterý 28. února večer. Anketa je již tradičně nejen měřítkem popularity, ale také ohodnocením sportovních výkonů a úspěchů za uplynulý rok.

Nejúspěšnější sportovce Prostějova za uplynulý rok vybírala z plejády nominovaných Komise pro mládež a tělovýchovu za podpory médií. Posledních pět let byl nejúspěšnějším sportovcem tenista Tomáš Berdych a přestože jeho popularita i výsledky jsou stále ohromující, přece jen jeho hegemonie skončila. Podle předpokladů ho trumfla další tenisová hvězda, která vloni zářila jasnějším plamenem – Petra Kvitová, která se stala i hvězdou médií. A přestože ji trápí nemoc, cenu pro nejlepšího sportovce Prostějova si převzala osobně.

Zvolte si svoji sportovní hvězdu

Logo ankety

Město Prostějov i letos vyhlašuje anketu Sportovec města Prostějova.  Slavnostní galavečer spojený s oceněním vítězů se uskuteční 28. února. 

Odborná porota vybírá z úspěšných sportovců ve čtyřech kategoriích, kterými jsou Sportovec roku, Talent roku, Tým roku a Mládežnický tým roku. Současně budou vyhlášeni nejlepší trenéři mládeže, sportovní událost uplynulého roku, nejlepší neprofesionální sportovci a do Síně slávy prostějovského sportu budou uvedeny nové osobnosti.