anonymní telefonát

Pozor na prozvánění z neznámých telefonních čísel se zahraniční předvolbou!

ilustrační foto logo Vodafone

V těchto dnech zaznamenali mobilní operátoři vyšší počet prozvánění z různých telefonních čísel se zahraniční předvolbou. Jde o různá telefonní čísla s předvolbami exotických zemí (například +225, +247, +211, +678 a další). Tomuto podvodnému prozvánění se říká "wangiri" a nelze mu zcela zabránit. Podvodníci zkoušejí čísla náhodně, takže se mohou dovolat komukoliv. Jako první varoval zákazníky Vodafone.cz.

Na neznámá telefonní čísla ze zahraničí nikdy nevolejte zpět. Šlo by o zpoplatněný hovor podle cen volání do zahraničí. Kdybyste hovor omylem stihli zvednout, nic se neděje, za příchozí hovory nic neplatíte (pokud jste v ČR nebo v EU). Operátoři doporučují na tyto hovory vůbec nereagovat.

Za vyhrůžkami bombovým útokem byl nešťastný člověk

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, jeseničtí policisté přijali v neděli 22. ledna v ranních hodinách oznámení o uložení šesti bomb v lyžařském středisku. Policie evakuovala na tři stovky osob, bomby ale nenašla. Za to našla autora volání.

Na služební telefon jeden z provozovatelů přijal SMS zprávy ve znění: "Ve vasem je 6 bomb" a "Ze tam jsou atentatnici". "Policisté společně s kolegy z dalších složek IZS provedli evakuaci nejméně 260 osob z ubytovacích zařízení a sjezdovek. Po důkladné prohlídce celého areálu, včetně několika kilometrů sjezdovek a objektů, které se v areálu nacházejí, policisté žádný nástražný výbušný systém nenalezli. Ve stejné době, kdy probíhala prohlídka areálu, kriminalisté začali pátrat po anonymovi. Ve velmi krátké době se jim podařilo ustanovit osobu stojící za tímto oznámením.

Aktualizace k anonymnímu oznámení o uložení bomb v lyžařském areálu

ilustrační foto znak

V dopoledních hodinách jsme vás informovali, že v lyžařském středisku v Ostružné v Jeseníkách byla na základě anonymního telefonátu nahlášena bomba. Policie vydala další informace.

Prohlídky areálu byla ve 14:00 hodin ukončena. Evakuováno bylo kolem 300 osob. Důkladnou prohlídkou celého areálu, včetně několika kilometrů sjezdovek a objektů, které se v areálu nacházejí, nebyl žádný nástražný výbušný systém nalezen.

Anonymní oznámení o uložení bomb v lyžařském areálu v Ostružné!

ilustrační foto

Dnes krátce po osmé hodině ráno přijali policisté anonymní oznámení o uložení blíže nespecifikovaného počtu bomb na blíže nezjištěném místě v lyžařském areálu v Ostružné na Jesenicku. 

"Na místo bylo vysláno okamžitě několik policejních hlídek. Celý areál byl zajištěn a policisté ve spolupráci s hasičským záchranným sborem provádí evakuaci osob. Na místo bylo přivoláno také několik policejní psovodů se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin, kteří provedou prohlídku areálu", popsala událost Irena Urbánková, mluvčí PČR Olomouckého kraje. Policisté po volajícím pátrají. (red)

 

Jediný telefonát přišel na tři miliony a pět let

ilustrační foto internet

 

Jediného telefonátu bude dlouho litovat třiatřicetiletý muž. Zavolal do olomoucké Zory s tím, že v prostorách firmy je bomba. Způsobil škodu za bezmála tři miliony a čeká ho až pět let za katrem. Neomlouvá ho ani to, že byl opilý.

V pátek 17. 10. 2014 kolem třetí hodiny ranní zavolal neznámý muž na vrátnici firemního závodu ZORA na ulici Tovární v Olomouci anonymní vzkaz. Oznámil, že je v prostorách firmy uložená bomba, která má explodovat kolem oběda. "Během dopoledne byl zastaven provoz v celém areálu firmy a z podniku muselo postupně odejít kolem 300 zaměstnanců.