autobus

V autobusech již bankovky či mince nepotřebujete!

ilustrační foto

Ať už cestujete do zaměstnání, za nákupem nebo jedete na výlet, můžete v autobusech Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) využít pohodlných bezkontaktních plateb.

„Běžné platební karty vydávané bankami je možné využívat jak k úhradě jízdného přímo ve vozidlech, tak i jako nosiče časových jízdenek. Ty lze zakoupit v e-shopu případně na předprodejních místech,“ upozornila ředitelka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Kateřina Suchánková.

Při vyhýbání sjel autobus do příkopu

Foto PČR

Ve čtvrtek 21. prosince 2017 v 15 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Horní Štěpánov a Skřípov k havárii linkového autobusu.

"Čtyřiadvacetiletá řidička, dle svých slov ve snaze vyhnout se protijedoucímu automobilu, najela s autobusem k pravé části vozovky. Tam najela na zasněženou krajnici a vozidlo sjelo do příkopu u komunikace. Ke zranění řidičky ani žádného ze tří cestujících při havárii nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. (red)

 

Prostějovský autobus jezdí v Praze

Foto http://www.retrobus-prostejov.cz

Prostějovská společnost Retrobus vyslala svůj stroj do Čech. Autobus s logem Retrobus můžete potkat v Kladně a v Praze.

"V Kladně o prázdninách integrovali linky do systému pražské integrované dopravy (PID), jenže nějak nedomysleli, že na to nemají řidiče a vzhledem k jejich nedostatku ani mít nebudou. Takže tam od října jezdí dlouhodobě vybraní dopravci, mimo jiné i RETROBUS Prostějov," vysvětlil situaci Tomáš Studený. Prostějovský autobus můžete potkat na linkách 306 Praha-Zličín-Hostivice a 626 Jeneč-Kladno. "Jezdit asi budeme hodně dlouho, protože se nečeká, že se situace někdy zlepší.

Autobus od nehody ujel

Foto PČR

Ve středu krátce před polednem došlo v místní části obce Vrchoslavice – Dlouhé Vsi k dopravní nehodě autobusu a nákladního automobilu značky Liaz. V Liazce byl zraněn řidič, autobus z místa nehody ujel. 

"Při míjení se v protisměru z dosud přesně nezjištěných příčin došlo ke střetu obou vozidel levými zpětnými zrcátky. Po střetu řidič autobusu nezastavil a z místa nehody ujel. Při střetu došlo ke sklopení zpětného zrcátka nákladního automobilu a jeho následnému nárazu a rozbití bočního okna u řidiče. Ten byl střepy z rozbitého okna zraněn. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření. Při nárazu byla zpětná zrcátka obou vozidel odlomena a upadla na komunikaci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že alkohol byl u řidiče nákladního automobilu vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Arriva se ke kritice řidiče postavila čelem

ilustrační foto KIDSOK, p.o.

Před časem jsme zveřejnili nedobrou zkušenost paní Lenky s řidičem firmy Arriva Morava. Ji a jejího manžela odmítl přepravit z Olomouce do Prostějova s tím, že jízdenky na tuto trať nelze vystavit. Firma se nyní vyjádřila a uznala chybu.

„Nejednalo se o technickou závadu u odbavovacího zařízení. Řidič v danou chvíli zazmatkoval, nevěděl si rady a nedokázal vydat jízdenku. Provozní mistr provedl kontrolu celého systému a opětovně provedl školení řidiče. Přijměte tímto naši omluvu a omluvu samotného řidiče,“ odpověděl paní Lence vedoucí oblasti Olomouc Dalibor Petr.

Celý příběh si můžete přečíst na http://pvnovinky.cz/zpravy/39265-z-autobusu-nas-vyhodili-nemaji-listky. (ber)

 

Ošklivě vyhlížející nehoda! V autobuse zraněno 24 cestujících

Foto HZS Ol. kraje, PČR

Jak PvNovinky informovaly, na D35 ve směru od Mohelnice na Olomouc havaroval dnes ráno autobus. Zraněno bylo 24 lidí.

"Podle prvotních informací autobus z prozatím přesně nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci do příkopu, kde narazil do stromu. V autobuse cestovalo 48 osob, 24 z nich bylo při havárii zraněno. Alkohol byl u řidiče na místě vyloučen orientační dechovou zkouškou," uvedla po poledni mluvčí policie Irena Urbánková.

Dálnice D35, ve směru od Mohelnice na Olomouc, od sjezdu Nasobůrky po nájezd Unčovice, byla uzavřena a policisté prováděli odklon dopravy. 

Řidiči pozor! D35 uzavřela nehoda autobusu!

ilustrační foto HZS

Dnes krátce po deváté dopoledne došlo na dálnici D35, ve směru od Mohelnice na Olomouc, z prozatím přesně nezjištěných příčin, k havárii autobusu. Při nehodě došlo ke zranění několika osob.

"K přesnému počtu osob, které cestovaly v autobuse, bližší informace zatím nemáme k dispozici," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

V souvislosti se šetřením nehody je D35, ve směru od Mohelnice na Olomouc, od sjezdu Nasobůrky po nájezd Unčovice, uzavřena a policisté provádí odklon dopravy. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, jsou v šetření. (red)

 

Cestoval s pistolí. Policisté kvůli němu odstavili autobus!

Foto FB

V sobotu 12. března obdrželi prostějovští policisté krátce po třinácté hodině na lince tísňového volání 158 oznámení z linkového autobusu na trase Brno - Jeseník, že ve voze jeden z pasažérů manipuluje s pistolí. Nikoho přímo neohrožoval, policisté autobus přesto zastavili. 

"Na další zastávce autobusu v Janáčkově ulici v Prostějově provedli policisté proti muži zákrok. Při tom zjistili, že se jednalo o plynovou pistoli a nikdo z pasažérů ohrožen nebyl. Při zákroku nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku. Třiapadesátiletý muž je pro své jednání podezřelý ze spáchání přestupku na úseku zbraní a střeliva. Za ten mu ve správním řízení hrozí pokuta až do výše 15 tisíc korun a propadnutí věci," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek. Přesné okolnosti incidentu jsou nadále předmětem policejního šetření. (ber)

Oslnilo ho slunce. Vrazil do autobusu

Foto PČR

Ve středu v 15 hodin došlo v Rovné ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s autobusem. Do autobusu, stojícího v zastávce, narazil sedmatřicetiletý řidič Škodovky, kterého oslnilo slunce.

"Z toho důvodu neodhadl odstup od objížděného autobusu a došlo k nárazu pravou přední částí osobního automobilu do levé zadní části autobusu. V autobusu v době nehody bylo osm cestujících," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Přestupek řidiče osobního automobilu policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty ve výši 500 korun. (red)

Seniorka spadla v autobusu. Policisté to šetří jako havárii

Foto PČR

Ve čtvrtek 24. listopadu krátce před patnáctou hodinou došlo v autobusové zastávce v ulici E. Valenty v Prostějově k pádu ženy v autobusu MHD. Událost šetří policie jako nehodu.

"Dosavadním šetřením policisté zjistili, že pětasedmdesátiletá žena se při dojíždění do zastávky v autobusu postavila ještě před jeho úplným zastavením. Při tom však neudržela rovnováhu a upadla na podlahu a způsobila si zranění. S tím byla vozidlem RZS převezena do prostějovské nemocnice," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol byl u řidiče autobusu i zraněné ženy vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)