autobusy

Po smyku vozidlo skončilo v plotě u domu

ilustrační foto

V pondělí 27. listopadu 2017 v 6:30 hodin došlo na okraji obce Lhota u Konice k dopravní nehodě osobního automobilu značky Hyundai.

"Jednadvacetiletá řidička při jízdě od obce Brodek u Konice nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a v důsledku toho dostala s vozidlem smyk. Následně neovladatelný automobil vyjel vpravo mimo komunikaci a narazil do oplocení zahrady u rodinného domu, kde se zastavil," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na automobilu a oplocení byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. Alkohol u řidičky policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Nezvládla řízení a poslala auto ze srázu!

Foto PČR

Dne 19. ledna 2017 krátce před devátou hodinou dopoledne došlo na silnici vedoucí z obce Zdětín k místní části Bělecký Mlýn k havárii osobního automobilu značky Škoda. Pětačtyřicetiletá řidička skončila v nemocnici.

"Řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy povaze a stavu komunikace a v levotočivé zatáčce na zledovatělé vrstvě sněhu vyjela vpravo mimo silnici, kde se s vozidlem otočila na pravý bok. Při havárii utrpěla řidička zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 20 000 Kč. Alkohol byl u řidičky vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Přestupek řidičky policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty ve výši 500 korun. (red)

 

Jezdíte autobusy? Objízdné trasy přinesly magistrátu vícenáklady

ilustrační foto ftl.cz

Objízdné trasy doprovázející loňské uzavírky při výkopových pracích, stavbách a opravách komunikací, jsou důvodem vzniklých vícenákladů na Městskou hromadnou dopravu v Prostějově. Vznikly navýšením ujetých kilometrů oproti schváleným jízdním řádům.

Rada města odsouhlasila úhradu vícenákladů společnosti FTL – First Transport Lines a.s. Prostějov, které v loňském roce vznikly provozem MHD po objízdných trasách.
V roce 2015 došlo vlivem uzavírek ulic Plumlovská, Josefa Lady a Wolkerova k navýšení o 5.171,6 kilometrů. „Náklady na kilometr jsou tvořeny pouze položkami přímo souvisejícími s ujetými kilometry a činí 18,84 Kč/km. Celkem vícenáklady za rok 2015 činí 97.433 korun,“ upřesnil náměstek Pavel Smetana.

Na silnicích se opět umíralo

Foto PČR

 

V pondělí 13. dubna 2015 kolem 15.30 hodin došlo k tragické dopravní nehodě v křižovatce sil. 2 tř. č. 635 a sil. 2 tř. 373 u Litovle. Zemřel při ní řidič osobního vozu, další lidé utrpěli zranění.

"Pětapadesátiletá řidička vozidla značky Škoda Fabia zřejmě nedala přednost při vjíždění na hlavní silnici od obce Chudobín směrem na Litovel-Nasobůrky vozidlu značky Škoda Roomster přijíždějícímu ze směru od obce Sobáčov. Po vjetí na silnici došlo ke střetu s vozidlem Roomster, následkem kterého bylo vozidlo Fabia odraženo směrem do pravé příkopy a pole, kde zůstalo stát. Vozidlo Roomster však v důsledku nárazu bylo odraženo do protisměru, kde se čelně střetlo s přijíždějícím vozidlem značky Hyunday.

Průmyslová zóna získá novou autobusovou točnu

ilustrační foto

Komplikace, které mají řidiči autobusů při zajíždění do ulic průmyslové zóny, má vyřešit nová točna. Firmy, které v této části města podnikají už magistrátu přislíbily výpomoc.

„Točna je nezbytností. Problémy městské hromadné dopravy musíme řešit. Řidiči autobusů zajíždí do úzkých uliček a nemají se kde otočit. Musí couvat a zbytečně tak vzniká zpoždění linek,“ nastínila náměstkyně primátora Alena Rašková. Dalším důvodem je, podle jejích slov, nutnost zajistit větší bezpečnost všech co v zóně pracují.

Práce na komunikacích jsou v poslední fázi

Nedávno jsme vás informovali o pracích probíhajících na místním nádraží, ty se nyní zdárně blíží ke svému konci. Obyvatelé využívající hromadné autobusové dopravy se mohou těšit. Od 1. září bude zprovozněna jak komunikace Sladkovského a Martinákova tak i autobusová doprava na nově vybudovaných zastávkách.

Bez omezení stavebními pracemi projedete za týden ulicemi Sladkovského a Martinákova a využijete i nové autobusové zastávky. "Stávající provizorní zastávky na ulici Kostelecké budou zrušeny.