automat na mléko

Automat na mléko opětovným "dárcem" peněz!

ilustrační foto internet

 

Automaty na mléko lidé hojně využívají kvůli dobrému, čerstvému mléku.

Že jej ovšem někteří "mechanici" využívají i kvůli finančnímu obnosu uschovaného uvnitř přístroje, jsme vám psali nedávno. Nyní se situace opakuje po krátké době opět.

"Z pondělí na úterý došlo ke vloupání do automatu na mléko, který je umístěný na ulici Krasická v Prostějově. Neznámý pachatel na automatu nejprve vypáčil dvířka a ukradl z něho mincovník s penězi a vnitřní části akceptor bankovek s mincovníkem. Poškozené společnosti způsobil škodu za 47 tisíc korun", uvedla mluvčí Policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

Třetí hodiny s bezpečnostním hlásičem v Prostějově? Možná na autobusovém nádraží!

ilustrační foto

 

Na dětských hřištích po celé zemi postupně rostou hodiny, vybavené bezpečnostními hlásiči. Přispět mají k větší bezpečnosti dětí. Autorem myšlenky je Jana Kostelníková z Prostějova, která se svým sdružením s názvem Přijdu včas, projekt dál vylepšuje. O hodiny si říkají i jinde a to nejen na dětská hřiště. V Prostějově ale projekt při svém zrodu nezaujal. Dnes je vše jinak a Jana Kostelníková plánuje už třetí hodiny.   

„Devatero hlásičů už stojí v Prostějově, Šternberku, v Havlíčkově Brodě, Olomouci, Poříčí nad Sázavou, Čáslavi nebo v Přerově. Hodiny jsou nařízeny na průběžné upozorňování dětí. Když je třeba čas na oběd, tak na to děti upozorní. Zavolat si mohou, pouhým stisknutím knoflíku, pomoc. Hlásič je napojen na záchranku i městskou policii,“ vysvětlila hlavní funkci hodin Jana Kostelníková.

Kdy projekt ožil? V prvních jeho fázích jste se nesetkala s velkým pochopením u tehdejších radních.