autovrak

Odstraňte vrak, vyzývá magistrát majitele Fordu

ilustrační foto

Magistrát města Prostějova, odbor dopravy, vyzývá Ondřeje Slepicu, nar. 7.1.1992, bytem U Letiště 704/101, Neředín, 779 00 Olomouc jako vlastníka odstaveného vozidla Ford Mondeo combi červené barvy, k jeho odstranění.

Vůz s RZ  1M2 6480  je dlouhodobě odstaven v Rumunské ulici v křižovatce s Krokovou. Majitel se vyzývá, aby odstavené vozidlo (vrak) ve lhůtě do dvou měsíců ode dne zveřejnění této výzvy odstranil, nebo v této lhůtě sdělil Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova důvody, které brání odstranění vozidla. 

V případě, že nebude uvedený vrak vlastníkem ve stanovené lhůtě odstraněn, odstraní a zlikviduje vrak na náklady vlastníka město.

OBRAZEM: Jak (ne)uklidit vrak

Foto čtenář

Cest, jak se zbavit nepojízdného auta, je hodně. Jak to ze zaslaných fotografií čtenářem Prostějovských novinek vypadá, využít tu legální bylo pro majitele téhle Felicie zřejmě obtížné.

O tak ji zřejmě odstavil na silnici k Otaslavicím... (red)

 

Autovraky z Netušilovy a od Penny zmizí

Foto ber

Jak PvNovinky dlouhodobě informují, v ulicích města Prostějova se nalézá stále více opuštěných vozidel. I na základě podnětů našich čtenářů se Magistrát města Prostějova zabývá jejich odstraněním. Z komunikací by měly zmizet v nejbližší době další dva - z Netušilovy ulice a z parkoviště u Penny marketu.

Ve věci vraků byla zahájena příslušná správní řízení, na jejichž základě byla jejich majitelům uložena povinnost předmětné vraky ve dvouměsíční zákonné lhůtě odstranit. V řadě případů se však majitelům vraků nepodařilo výzvy doručit, jelikož jsou na uvedených adresách neznámí. Z tohoto důvodu se těmto majitelům vraků musely výzvy doručit opakovaně prostřednictvím veřejné vyhlášky a opakovaně jim v souladu se zákonem musela být poskytnuta dvouměsíční zákonná lhůta pro odstranění vraku.

Prostějovské vraky budou mizet z ulic

ilustrační foto čtenář

Před časem jsme na našich stránkách začali upozorňovat na autovraky, dlouhodobě odstavené v ulicích Prostějova. Jak se zdá, alespoň v některých případech se ledy hnuly. Odbor dopravy prostějovského magistrátu vydal hned tři veřejné výzvy k jejich odstranění.

Výzvy, vyvěšené od dnešního dne na úřední desce města, oslovují majitele zelené AUDI 100 2,4 E, odstavené na veřejném parkoviště na ulici Moravská vedle areálu fy. Gala v Prostějově, majitelku bílého Fordu Mondeo 1,8 l 16V, odstaveného v Netušilově, a majitele šedého Renaultu Laguna, odstaveného v Budovcově 17. Vraky musí z ulici odstranit do dvou měsíců, přičemž odstraněním se nepovažuije přesun na jiné místo.

V případě, že nebude vrak vlastník ve stanovené lhůtě neodstraní, učiní tak vlastník komunikace, který vůz rovněž zlikviduje.To vše na náklady majitele.

Bič na vraky. Za co vám seberou techničák přímo na silnici

ilustrační foto mojeauto.cz

Ministerstvo dopravy přijalo koncem dubna vyhlášku, která mimo jiné upřesňuje, za jaké nedostatky vozu přijde řidič na místě o Osvědčení o registraci, tedy o malý technický průkaz. Pokud tedy vlastníte vůz, ze kterého teče olej, chybí mu kus výfuku, či ho zdobí rezavá karoserie, počítejte s tím, že ze setkání se silniční kontrolou můžete odejít pěšky.

V seznamu, který byl zveřejněn ve Sbírce zákonů jako součást vyhlášky o provádění kontrol technického stavu vozidel a jízdních souprav v provozu na pozemních komunikacích, figurují například takové závady jako deformace nápravy, úniky provozních kapalin či chybějící součást výfuku. Většina závad je doplněna o slovíčko „zjevné“, což v praxi znamená, že policisté nebudou muset stav vozidla detailněji prohlížet.

Příběhy prostějovských autovraků. Díl další

Foto ber

V redakci PvNovinek se pravidelně objeví upozornění na odstavený vůz, který zabírá parkovací místo v některé z frekventovaných lokalit. Tentokrát nás čtenáři vyslali na začátek Brněnské ulice.

"Modrý Ford zde stojí zhruba rok. Jeho majitel bydlí v Mozartově ulici a dotlačil jej sem v době, kdy tam probíhalo strojní čištění," informovala redakci obyvatelka jednoho z přilehlých domů. "Jsme naštvaní, protože je tady každé místo třeba," dodala. Ford své místo ale po vlastní ose určitě neopustí. Někdo totiž jeho čelní sklo označil a vytvořil na něm obrovského pavouka. Podnět k jeho odstranění jsme zaslali magistrátu. Nebyli jsme ale první.

Aktualizujeme: Další auto po smrti. A nikdo s ním nehne

Foto čtenář

Na další autovrak, stojící na sídlišti Moravská v Prostějově, redakci upozornili místní obyvatelé. Podle nich vrak, stojící u zdi areálu Gala, majitele má. Ten ale s nepojízdným autem evidentně problém nemá.

Vůz zde stojí minimálně půl roku. Nemá kola, za to má rozbitá okna a „vybrakovaný“ interiér. Podle místních v něm občas někdo přespí. „Majitel je znám, co vím, řešila to s ním i městská policie. Ale jak vidět, marně,“ sdělil redakci jeden z obyvatel přilehlého domu.

Kauzu „automrtvola“ jsme poslali k vyjádření Městské Policii Prostějov. Její mluvčí Jana Adámková redakci sdělila, že podnět od příslušného okrskáře byl magistrátu předán 1. června 2015. Za bezmála rok tedy nedošlo k nápravě. 

Další auto po smrti. Proč s ním nikdo nehne?

Foto čtenář

Na další autovrak, stojící na sídlišti Moravská v Prostějově, redakci upozornili místní obyvatelé. Podle nich vrak, stojící u zdi areálu Gala, majitele má. Ten ale s nepojízdným autem evidentně problém nemá.

Vůz zde stojí minimálně půl roku. Nemá kola, za to má rozbitá okna a „vybrakovaný“ interiér. Podle místních v něm občas někdo přespí. „Majitel je znám, co vím, řešila to s ním i městská policie. Ale jak vidět, marně,“ sdělil redakci jeden z obyvatel přilehlého domu.

Kauzu „automrtvola“ posíláme k vyjádření Městské Policii Prostějov. O výsledku vás budeme informovat. (ber)

Autovraky se množí. Město jich řeší hned šest

ilustrační foto Ber

V souvislosti s vozem, odstaveným dlouhodobě na parkovišti u jednoho z obchodních domů v Plumlovské ulici, se PvNovinky obrátily na magistrát s otázkou, jaké je řešení těchto situací. Odstavené vozy bez SPZ často zabírají místa na nejfrekventovanějších parkovištích a ulicích Prostějova. 

"Město zjišťuje, zda takové vozidlo stojí na pozemcích/komunikacích ve vlastnictví města. Pokud vykazuje známky vraku, odešle pracovnice Odboru správy a údržby majetku města Odboru dopravy požadavek na další řešení. Odbor dopravy pak posoudí, zda jde skutečně o vrak," odpověděla mluvčí magistrátu Jana Gáborová.  V tuto chvíli řeší OD podle jejích slov takových vozidel odstavených na pozemcích/komunikacích města celkem šest. (ber)