benzina

OBRAZEM: Samoobslužná pumpa v Olomoucké ulici je již v provozu

Foto PvNovinky.cz

O možné výstavbě nové veřejné bezobslužné kontejnerové čerpací stanice pohonných hmot v blízkosti bývalého VD Cíl Prostějov v Olomoucké ulici v Prostějově PvNovinky informovaly v červenci 2016. 

Po roce a půl je v provozu. (red)

Rada nechce prodat pozemek. Na samoobslužnou čerpací stanici

Foto ber

Rada města Prostějova na svém posledním jednání nevyhověla žádosti jedné z prostějovských firem o odkup pozemku v křižovatce ulic Dolní a Bedihošťská. Firma tam chtěla vybudovat samoobslužnou čerpací stanici.

Firma požádala o prodej části pozemku p.č. 8020/3 v k.ú. Prostějov o výměře cca 730 m2 za účelem výstavby samoobslužné čerpací stanice. Proti se, mimo Odboru územního plánování a památkové péče, postavil Odbor životního prostředí, Odbor rozvoje a investic i Komise pro rozvoj města a podporu podnikání. Podle Miroslava Nakládala, vedoucího Odboru dopravy, nelze realizaci samoobslužné čerpací stanice doporučit s ohledem na dopravní situaci v dané lokalitě. "Komunikačně nelze čerpací stanici napojit.

Další poničená čerpací stanice! Hydraulickým ramenem poškodil její střechu!

Foto PČR

V pondělí v 15:25 hodin došlo v prostoru čerpací stanice pohonných hmot v Brněnské ulici v Prostějově k dopravní nehodě nákladního automobilu s hydraulickým ramenem.

"Dvaašedesátiletý řidič toto rameno řádně nesklopil a při průjezdu kolem čerpacích stojanů jím narazil do střechy. Ke zranění osob ani k poškození ramene a vozidla nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na střeše čerpací stanice byla předběžně vyčíslena na 120 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty. (red)

 

Na benzínce neuhlídal rozměry kamionu

Foto PČR

Ve čtvrtek po dvacáté hodině došlo na benzínové čerpací stanici v obci Vranovice-Kelčice k dopravní nehodě nákladního automobilu s návěsem. Padesátiletý řidič při jízdě v prostoru čerpací stanice neodhadl boční odstup a bokem návěsu najel do výdejního stojanu pohonných hmot.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. "Výše způsobené hmotné škody na návěsu a výdejním stojanu byla předběžně vyčíslena na 155 tisíc korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek pak vyřešili uložením blokové pokuty ve výši 2 tisíce korun. (red)

 

OBRAZEM: U Kauflandu bude Prim

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, v Okružní ulici v Prostějově u nákupního areálu roste nová čerpací stanice.

Patří společnosti Prim, která v našem městě už jednu benzínku provozuje, a to ve Vrahovické ulici. (ber)

OBRAZEM: Náklaďák zničil benzinku a ujel!

Foto PČR

 

Včera krátce po desáté hodině večer došlo v prostoru benzínové čerpací stanice Žešov k poškození stojanu pohonných hmot. Nákladní vůz, který do něj naboural, ujel. 

"Z prvotního šetření vyplývá, že zatím nezjištěné nákladní vozidlo s přívěsem najelo ze silnici I/46 do prostoru čerpací stanice. Při projíždění mezi stojany mělo jeden z nich poškodit. Řidič s vozidlem poté projel parkoviště a zpět najel na komunikaci I/46 směrem na Vyškov," konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Hmotná škoda na stojanu byla vyčíslena na 50 000 korun. Nehodu policisté šetří a po řidiče a nákladním vozidle pátrají. (red)

Cena benzínu spadla i u nás pod 30 korun

ilustrační foto internet

 

Konečně se dočkali i prostějovští motoristé. Ceny benzínu i u nás klesly pod 30 korun za litr.

Od včerejška koupíte na čerpací stanici Prim ve Vrahovické ulici litr naturalu 95 za 29,50 korun. Není ale nejlevnější, v síti Prim se stejná pohonná hmota dá koupit třeba v Plzni za 27,90. U čerpací stanici Tesco v konečné ulici koupíte litr naturalu 95 za 29,90 korun, i zde se ceny ale liší. V Břeclavi nabízí Tesco natural za 28,90 korun. Asi nejlevnější benzín v okolí najdete u čerpací stanice Unicorn v Černé Hoře, litr stojí 27 korun. (ber)

Ceny benzínu spadly pod 30 korun, Prostějova se ovšem netýkají

ilustrační foto

 

Zatímco ceny benzínu na některých čerpacích stanicích v České republice klesly pod 30 korun za litr, v Prostějově nic takového nečekejte. Na našich čerpacích stanicích se cena nedostala pod  32 korun.

Plzeňská firma Tank Ono, provozující na tři desítky čerpacích stanic, snížila cenu litru naturalu 91 na 29,60 korun, litr naturalu 95 pak stojí 29,90 korun. Nejlevnější natural 95 koupíte v Prostějově u Primy ve Vrahovické ulici a v Konečné u Tecsa, za litr zaplatíte 32,90 Kč. Vůbec nejlevnější je ale tento benzín na čerpací stanici Vena Trade v Protivanově. Litr přijde na 31,90 korun, stejně jako nafta. (ber)

Šestinohý pes mizí z Česka!

ilustrační foto

 

Pokud jste zvyklí tankovat při cestách do Prahy na čerpacích stanicích Agip, které mají ve znaku šestinohého psa, rychle se přeorientujte. Síť kupují Maďaři.

O odkupu více než 120 čerpacích stanic Agip, které patří italskému Eni International maďarskou společností MOL informovaly Hospodářské noviny. MOL není na českém trhu nováčkem, provozuje stejný počet stanic Pap Oil a zhruba dvacítku čerpaček Slovnaft. (red)

Cizinci přišli v mžiku o 160 tisíc!

ilustrační foto internet

 

Na zastávku na benzinové stanici v Brněnské ulici dlouho nezapomenou cizinci, kteří zde v sobotu vyhledali občerstvení. Během pár minut jim z auta zmizely věci za 16O tisíc.

 

"Ze zavazadlového prostoru Mitsubishi Pajero odcizil zloděj cestovní kufr a tři cestovní a jednu příruční tašku. Osobní věci, peníze, kosmetika, šperky, fotoaparát a mobilní telefon si majitelé cení na 159 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Marta Vlachová. I zde se potvrdilo heslo Auto není trezor. Zkušený zloděj se i do vozu vybaveného nejnovějším alarmem dokáže dostat v průběhu několika minut. (red)