Bikers Minds

Máte připravené kolo na jaro? Dejte mu péči, říká Roman Hájek

Foto archiv Roman Hájek

Osmadvacetiletého Romana Hájka z Prostějova znají především milovníci cyklistiky. Už osmým rokem se věnuje sjezdu na horském kole, založil v Prostějově oficiální klub Bikers Minds, staví závodní kola a pořídil si cykloprodejnu Bike Garage, kde provádí i servis. PvNovinky Romana oslovily v souvislosti s nadcházející cyklistickou sezónou.

Romane, co všechno jste schopni zákazníkům poskytnout?

Posezení u křížku poničili vandalové

Foto FB

Není to tak dávno, co PvNovinky psaly o krásném počinu členů Bikers Minds. Ti ve volném čase a z vlastních finančních prostředků opravili posezení u kžížku na Záhoří nad Domamyslicemi. Bohužel, posezení se stalo terčem vandalů.

"Ohniště na jiném místě, než je to, které jsme vybudovali. Poničené zasazené stromky, přetrhané pásky, nepořádek v podobě sáčků a pet lahví," posteskl si Martin Bartoš s tím, že před časem na místo navezli novou hlínu a místo nově osazené trávou, opáskovali.

"Pokud víte, kdo to má na svědomí, kontaktujte mne nebo Romana Hájka,"dodal. (red)

 

 

 

U Křížku na Záhoří rostou lípy. Díky Bikers Minds

Foto RH

V červnu letošního roku PvNovinky informovaly o členech klubu Bikers Minds, kteří jsou za stavbou nového posezení "U křížku" na Záhoří nad Mostkovicemi. Teď k lavičkám přibyly i lípy. 

"Předevčírem jsme dodělali posezení na Záhoří u Křížku v Mostkovicích. Vysázeli jsme krásné lípy a novou trávu kolem. Hned, jak trochu povyroste, pásku odstraníme a můžete si tu v klidu posedět, popřípadě opéct špekáček," vzkazuje Roman Hájek. Kluci vše vytvořili z vlastní iniciativy, za vlastní peníze ze spolku, který sdružuje jezdce na horských kolech Bikers Minds. 

OBRAZEM: Křížek na Záhoří má novou podobu. Díky Bikers Minds

Foto Radim Paňák

Sedmadvacetiletého Romana Hájka z Prostějova znají především milovníci cyklistiky. Už osmým rokem se věnuje sjezdu na horském kole a věnuje se stavbě závodních kol ve své Bike Garage. Navíc založil v Prostějově oficiální klub Bikers Minds. Právě Roman a další členové klubu jsou za stavbou nového posezení "U křížku" na Záhoří nad Mostkovicemi. 

"Myšlenka postavit nové posezení v Mostkovicích na Záhoří, jak se říká U křížku, mnou cloumala už delší dobu. Takže jsem jednoho dne zašel za starostou s tím, že chci toto místo oživit, vykácet nebezpečné stromy, které už měly svá léta za sebou. Z jednoho se stal odpadkový koš a zbylé už byly poškozeny hnilobou," popsal začátek příběhu Roman. Kluci se do práce pustili z gruntu. Vykáceli ostružiny a další plevel kolem křížku a pokácené stromy použili na pár laviček, stůl a posezení u ohniště. U křížku ještě chtějí časem vysadit nové stromy.