bouračka

Před Silvestrem se bouralo. Chodkyně, cyklistka, dopravní značka, brána

Foto PČR

 

V průběhu pondělka došlo na Prostějovsku k několika dopravním nehodám. Zranění utrpěli chodci, na silnici se vydal opilec, nabouralo se i auto, které majitel zapomněl zabrzdit.

K první nehodě došlo krátce po jedné hodině odpoledne na kruhovém objezdu u Sídliště západ v Prostějově. „73 letý řidič vozidla VW Polo se zřejmě dostatečně nevěnoval jízdě a zezadu narazil do 59leté cyklistky, která jela před ním. Žena upadla na zem a se zraněním byla převezena do prostějovské nemocnice,“ popsala případ policejní mluvčí Irena Urbánková. Rozsah zranění ani délka léčení nebyly zatím stanoveny. Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen dechovou zkouškou, škoda byla vyčíslena na 4 tisíce korun.

O vánocích se na Prostějovsku nebouralo

ilustrační foto PČR

 

Podle policejních statistik jsou vánoční svátky stran dopravních nehod klidnější. Jinak tomu nebylo ani letos na Prostějovsku.

K jediné dopravní nehodě se škodou 10 tisíc korun vyjížděli prostějovští policisté 25. prosince. Obešla se bez zranění a velké škody. Tu policisté vyčíslili na 10 tisíc korun.

V celém Olomouckém kraji bylo za tři sváteční dny nahlášeno 21 nehod, při kterých byli lehce zraněni tři lidé. Škoda se vyšplhala na 528 tisíc korun.(red)

Nejvíc bourají zkušení řidiči!

ilustrační foto PČR

 

V těchto dnech zveřejnili policisté statistiku nehod za první pololetí letošního roku. Z 1289 nehod, které v olomouckém kraji šetřili, jich nejvíc zavinili řidiči s praxí delší než deset let.

"Řidiči s praxí do 1 roku zavinili 120 nehod, s prací od 1 do 2 let 285 nehod, od 3 do 5 let 197 nehod, od 6 do 10 let 247 nehod a s praxí nad 10 let 587 nehod," potvrdila informaci policejní mluvčí Irena Urbánková. Podle jejich slov tak ale statistika vypovídá každý rok. "Není na tom nic divného, když se podíváte na druhou statistiku, řadící počet nehod podle věku těch, kdo je zavinili," dodala.

 

Nezvládla řízení a zlikvidovala čtyři auta!

ilustrační foto internet

 

Včera krátce po šesté hodině večer došlo na parkovišti na ulici Okružní v Prostějově k dopravní nehodě, která se obešla bez zranění, zato škoda byla vyčíslena na 91 tisíc korun. 

"Z dosavadního šetření vyplývá, že 43 letá řidička vozidla Opel Agila nezvládla řízení a narazila do zaparkovaného vozidla Š-Superb. To náraz odhodil na zaparkovanou Š-Felicii a tu zase na  zaparkovaný VW Polo. Alkohol byl na místě vylouče dechovou zkouškou, nikdo zraněn nebyl. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na 91 tisíc korun.  Řidičce byla uložena bloková pokuta", uvedla k případu Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Taková hromadná havárka z nepozornosti za slušnou částku, že? (red)