bouře

Meteorologové předpovídají silné bouřky

ilustrační foto

Pro celou ČR - od pátku 8.6. dvanácti hodin do neděle desátého června 2018 dvaadvacet hodin meteorologové předpovídají silné bouřky.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

V pátek 8.6. v odpoledních hodinách se začnou místy tvořit bouřky, které budou ojediněle i silné, doprovázené přívalovými srážkami kolem 35 mm a kroupami. Bouřková činnost jen částečně zeslábne z pátku na sobotu. Během soboty (9.6.) a v neděli (10.6.) zejména v odpoledních hodinách se opět budou místy tvořit bouřky ojediněle i silné, doprovázené přívalovými srážkami kolem 40 mm a kroupami - informuje Český hydrometeorologický ústav.

OBRAZEM: Následky bouřky v Prostějově

Foto čtenář

Hasiči během dnešního rána zasahovali v Olomouckém kraji u více než devadesáti následků prudkého větru a bouřky. Plno práce měli i v ulicích Prostějova.

Několikametrová větev spadla i na ulici Boženy Němcové. Naštěstí nikoho nezranila a spadla na "dobrou" stranu, směrem k chodníku. Z druhé strany stromu totiž parkují vozidla. (red)

 

Bouřka pokládala stromy a zapalovala oheň

ilustrační foto

Přes Olomoucký kraj se včera po 19 hodině přehnala prudká bouře. Její následky si vyžádaly několik desítek výjezdů hasičů. Vydatné srážky a silný vítr s sebou přinesly popadané stromy, zkraty elektroinstalací, požár trávy či přerušené dodávky proudu.

Více než tři desítky výjezdů hasičů, to byla včerejší noční bouře. Linka tísňového volání nepřetržitě přijímala nové žádosti o pomoc v různých místech kraje.

„Statisticky nejvíce událostí kolegové řešili na Šumpersku, Prostějovsku a později také Olomoucku,“ popsal noční bouřku krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. V drtivé většině šlo o popadané stromy, větší haluze a dráty elektrického vedení na komunikacích. Motorové pily se nezastavily, napilno měli také energetici.