box

Policisté změřili síly v boxerském turnaji

Foto PČR

V pátek 12. října 2018 proběhl v tělocvičně místního boxerského klubu Prostějov 1. ročník boxerského turnaje pro policisty. Klání se aktivně, tedy mezi provazy, zúčastnilo celkem 34 policistů působících napříč celou republikou. Rohovníci se utkali v sedmi váhových kategoriích v zápasech na tři dvouminutová kola.

Zřejmě nejúspěšnější „výprava“ na turnaj přijela z Pardubického kraje. Borci tohoto kraje zvítězili hned ve dvou kategoriích (do 95 kg a nad 95 kg). Úspěch vyslanců z východních Čech doplnili i další dva policisté druhými místy (do 71 kg a do 91 kg). Ani sportovci olomouckého krajského ředitelství se mezi svými kolegy neztratili. Bodovali hlavně ve váhové kategorii do 91 kilogramů, kde Petr Štolfa z Přerova obsadil třetí místo a všestranný sportovec Jiří Horký z Olomouce - extraligový boxer i atlet závodící v hodu diskem - se radoval dokonce z vítězství.

1. ročník boxerského turnaje pro policisty se uskuteční v Prostějově

ilustrační foto plakát

Sportovní klub policie Moravan Prostějov ve spolupráci s BC DTJ Prostějov a s podporou statutárního města Prostějova pořádá v pátek 12. října 2018 1. ročník boxerského turnaje pro policisty a občanské zaměstnance Ministerstva vnitra.

Zahájení turnaje se v tělocvičně DTJ Prostějov v Krasické ulici v Prostějově v pátek v 10:30 hodin zúčastní čestní hosté, kterými jsou zástupci Magistrátu města Prostějova a ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plukovník Tomáš Landsfeld, který nad turnajem převzal záštitu.

Prostějov hostí Mistrovství České republiky v boxu školní mládeže!

Foto

Čtvrtého až pátého května se v KaSCentrum v Prostějově utkávají mladé boxerské naděje z celé republiky. Za DTJ Prostějov startuje podle trenéra Martina Klíče v kategorii do 40 kg Adam Uhlík, do 43 kg Marcus Šándor, do 54 kg Filip Jílek a do 48 kg Barbora Mahrová.

"V pátek  se boxuje od čtrnácti hodin, v sobotu od třinácti a od devatenácti hodin bude boxovat Extraliga. V neděli začne program v deset hodin," zvou pořadatelé z Box Club DTJ Prostějov. Už teď je znám vítěz jedné z kategorií. Je jím Adam Uhlík. Gratulujeme! (red)

Prostějov bude hostit Mistrovství ČR v boxu školní mládeže

Ve dnech 4. až 5. května bude KaSCentrum v Prostějově hostit mladé boxerské naděje z celé republiky.

"V pátek se boxuje od čtrnácti hodin, v sobotu od třinácti a od devatenácti hodin bude boxovat Extraliga. V neděli začne program v deset hodin," zvou pořadatelé z Box Club DTJ Prostějov. (red)

Mladí boxeři DTJ a vzpěrači dále vyhrávají

ilustrační foto

O úspěších prostějovských mladých boxerů informují PvNovinky již delší dobu. Dnes přinášíme další z nich. A zároveň pozvánku na tréninky.

O víkendu 22. října startoval mladý boxer DTJ Prostějov Pavel Ján jako člen širšího kádru reprezentace ČR na Mezinárodním turnaji v Krnově. První den boxoval proti reprezentantovi z Polska Oskaru Wierzajskemu, který byl třetí na nedávném mistrovství Polska. Dle slov Pavla byl zápas hodně vyrovnaný. "V prvním kole jsem měl navrch kvůli úderům na spodek a žebra soupeře, které jsem mu uštědřil. Sebraly mu dech a fyzičku, a já jsem postupně od 1. kola zvyšoval tempo. Taktika mi vyšla a vyhrál jsem na body.

Boxer DTJ Prostějov Pavel Ján bojuje o reprezentaci!

Foto FB DTJ

Prostějovský boxer Pavel Ján (druhý zprava v horní řadě) je v současné době na reprezentačním soustředění v polském Štětíně.

Soustředění je zakončeno jednodenním turnajem ve Franfurktu nad Odrou. Pavel je v užším kádru reprezentace na nadcházející Mistrovství Evropy v Lotyšku od 14.5. - 24.5.2016. „Držíme mu pevně palce, ať mu vše v přípravě vyjde a na ME udělá díru do světa,“doufá klub. (red)

DTJ Prostějov hledá boxery. Kluky i holky!

Chceš se naučit boxovat? Přijď k nám, láká zájemce o box DTJ Prostějov. Na trénink se mohou zájemci přijít podívat každé pondělí nebo středu v šestnáct hodin do tělocvičny u Aquaparku.

„Nábor je určen pro kluky a holky ve věku od 10 let,“ upozorňují boxeři. (red)

OBRAZEM: Páteční utkání českého a slovenského mistra v boxu!

Foto agentura VENDI

V pátek proběhlo ve Kulturním a společenském centru exhibiční utkání české a slovenského mistra v boxu mezi DTJ Prostějov a Stavbár Nitra.

Prostějov  porazil slovenský mančaft 8:6, oplatil tedy porážku z Nitry, kde prostějovský tým prohrál 6:10. Po odboxování všech kategorií došlo i na exhibiční zápas Petra Novotného s Jiřím Sklenářem, který skončil nerozhodně. (red)

Prostějováci zbili Pražáky

Prostějovští boxeři přejeli v sobotu v podvečer v ligovém utkání celek pražských boxerů z BC BigBoard Praha.

DTJ zvítězilo 12:4, když před přestávkou vyhrálo všechny duely, a vedlo dokonce již 10:0. Po přestávce se zdálo, že se karta obrací a v prvních dvou utkáních hosté snížili na 4:10. V závěrečném duelu nejtežších borců, ale DTJ upravilo na konečných a přesvědčivých 12:4.