box

Boxeři zváženi, ring postaven. Přijďte fandit před radnici!

foto: Prostějovský večerník

Reprezentani České republiky a Austrálie v boxu byli dnes odpoledne v obřadní síni prostějovské radnice nejenom slavnostně přivítáni, ale také zváženi pro jednotlivé váhové kategorie.

Před budouvou radnice na náměstí TGM již roste ring pod otevřeným nebem, aby mezistátní zápas naší reprezentace a "protinožců" v boxu mohl začít. První údery padnou už dnes v 18 hodin. -red-

Policisté změřili síly v boxerském turnaji

Foto PČR

V pátek 12. října 2018 proběhl v tělocvičně místního boxerského klubu Prostějov 1. ročník boxerského turnaje pro policisty. Klání se aktivně, tedy mezi provazy, zúčastnilo celkem 34 policistů působících napříč celou republikou. Rohovníci se utkali v sedmi váhových kategoriích v zápasech na tři dvouminutová kola. 

Zřejmě nejúspěšnější „výprava“ na turnaj přijela z Pardubického kraje. Borci tohoto kraje zvítězili hned ve dvou kategoriích (do 95 kg a nad 95 kg). Úspěch vyslanců z východních Čech doplnili i další dva policisté druhými místy (do 71 kg a do 91 kg). Ani sportovci olomouckého krajského ředitelství se mezi svými kolegy neztratili. Bodovali hlavně ve váhové kategorii do 91 kilogramů, kde Petr Štolfa z Přerova obsadil třetí místo a všestranný sportovec Jiří Horký z Olomouce - extraligový boxer i atlet závodící v hodu diskem - se radoval dokonce z vítězství.

1. ročník boxerského turnaje pro policisty se uskuteční v Prostějově

ilustrační foto plakát

Sportovní klub policie Moravan Prostějov ve spolupráci s BC DTJ Prostějov a s podporou statutárního města Prostějova pořádá v pátek 12. října 2018 1. ročník boxerského turnaje pro policisty a občanské zaměstnance Ministerstva vnitra.

Zahájení turnaje se v tělocvičně DTJ Prostějov v Krasické ulici v Prostějově v pátek v 10:30 hodin zúčastní čestní hosté, kterými jsou zástupci Magistrátu města Prostějova a ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plukovník Tomáš Landsfeld, který nad turnajem převzal záštitu.

Prostějov hostí Mistrovství České republiky v boxu školní mládeže!

Foto

Čtvrtého až pátého května se v KaSCentrum v Prostějově utkávají mladé boxerské naděje z celé republiky. Za DTJ Prostějov startuje podle trenéra Martina Klíče v kategorii do 40 kg Adam Uhlík, do 43 kg Marcus Šándor, do 54 kg Filip Jílek a do 48 kg Barbora Mahrová. 

"V pátek  se boxuje od čtrnácti hodin, v sobotu od třinácti a od devatenácti hodin bude boxovat Extraliga. V neděli začne program v deset hodin," zvou pořadatelé z Box Club DTJ Prostějov. Už teď je znám vítěz jedné z kategorií. Je jím Adam Uhlík. Gratulujeme! (red)

 

Prostějov bude hostit Mistrovství ČR v boxu školní mládeže

ilustrační foto plakát

Ve dnech 4. až 5. května bude KaSCentrum v Prostějově hostit mladé boxerské naděje z celé republiky. 

"V pátek se boxuje od čtrnácti hodin, v sobotu od třinácti a od devatenácti hodin bude boxovat Extraliga. V neděli začne program v deset hodin," zvou pořadatelé z Box Club DTJ Prostějov. (red)

 

Mladí boxeři DTJ a vzpěrači dále vyhrávají

ilustrační foto

O úspěších prostějovských mladých boxerů informují PvNovinky již delší dobu. Dnes přinášíme další z nich. A zároveň pozvánku na tréninky. 

O víkendu 22. října startoval mladý boxer DTJ Prostějov Pavel Ján jako člen širšího kádru reprezentace ČR na Mezinárodním turnaji v Krnově. První den boxoval proti reprezentantovi z Polska Oskaru Wierzajskemu, který byl třetí na nedávném mistrovství Polska. Dle slov Pavla byl zápas hodně vyrovnaný. "V prvním kole jsem měl navrch kvůli úderům na spodek a žebra soupeře, které jsem mu uštědřil. Sebraly mu dech a fyzičku, a já jsem postupně od 1. kola zvyšoval tempo. Taktika mi vyšla a vyhrál jsem na body.

Boxer DTJ Prostějov Pavel Ján bojuje o reprezentaci!

Foto FB DTJ

Prostějovský boxer Pavel Ján (druhý zprava v horní řadě) je v současné době na reprezentačním soustředění v polském Štětíně.

Soustředění je zakončeno jednodenním turnajem ve Franfurktu nad Odrou. Pavel je v užším kádru reprezentace na nadcházející Mistrovství Evropy v Lotyšku od 14.5. - 24.5.2016. „Držíme mu pevně palce, ať mu vše v přípravě vyjde a na ME udělá díru do světa,“doufá klub. (red)

 

DTJ Prostějov hledá boxery. Kluky i holky!

ilustrační foto plakát

Chceš se naučit boxovat? Přijď k nám, láká zájemce o box DTJ Prostějov. Na trénink se mohou zájemci přijít podívat každé pondělí nebo středu v šestnáct hodin do tělocvičny u Aquaparku.

„Nábor je určen pro kluky a holky ve věku od 10 let,“ upozorňují boxeři. (red)

OBRAZEM: Páteční utkání českého a slovenského mistra v boxu!

Foto agentura VENDI

 

V pátek proběhlo ve Kulturním a společenském centru exhibiční utkání české a slovenského mistra v boxu mezi DTJ Prostějov a Stavbár Nitra.

Prostějov  porazil slovenský mančaft 8:6, oplatil tedy porážku z Nitry, kde prostějovský tým prohrál 6:10. Po odboxování všech kategorií došlo i na exhibiční zápas Petra Novotného s Jiřím Sklenářem, který skončil nerozhodně. (red)

Prostějováci zbili Pražáky

foto: Pvnovinky.cz

 

Prostějovští boxeři přejeli v sobotu v podvečer v ligovém utkání celek pražských boxerů z BC BigBoard Praha.

DTJ zvítězilo 12:4, když před přestávkou vyhrálo všechny duely, a vedlo dokonce již 10:0. Po přestávce se zdálo, že se karta obrací a v prvních dvou utkáních hosté snížili na 4:10. V závěrečném duelu nejtežších borců, ale DTJ upravilo na konečných a přesvědčivých 12:4.