bruslení

Provoz mobilního kluziště přišel na 2,35 milionu korun

ilustrační foto součet

Při Prostějovské zimě 2018 nabídlo mobilní kluziště, umístěné na hlavním náměstí, kromě tradičních akcí jako je například diskotéka na ledě, i novinky. 

„Každým rokem se snažíme o nějaké obohacení dění na kluzišti. Na ledové ploše tak nově proběhly dvě sportovní akce, které mají nakročeno stát se akcemi tradičními. Byl to Florbal na ledě a Hanácké curling, který kolegové z DDM zorganizovali. Dle ohlasů se tyto nápady skutečně líbily,“ uvedl náměstek primátora Jan Krchňavý.

OBRAZEM: Kluziště žije. I v neděli

Foto ber

Desítky dětí i jejich rodičů a prarodičů využily v neděli v poledne možnosti zabruslit si na hlavním prostějovském náměstí.

Jak je vidět, tento nápad se radnici opravdu povedl. "Náměstí je pro nás o hodně blíž, než zimní stadion, navíc si zde můžeme všichni půjčit brusle, takže je nemusíme tahat s sebou," pochvaloval si jeden z přítomných tatínků. 

Ledová plocha je k dispozici denně od 9 do 21 hodin, a to až do 6. ledna. (ber)

V sobotu i neděli si můžete zabruslit!

ilustrační foto dspv

Pokud zatím nemáte na víkend program, můžete se věnovat zimnímu sportu. Zimní stadion bude po oba dny otevřen veřejnosti. 

Bruslit může veřejnost v sobotu od 17,15 do 18,15 hodin, v neděli od 15 do 16 hodin. (ber)

O víkendu se můžete ochladit bruslením!

ilustrační foto

Pokud vás hody nebaví, můžete se věnovat zimnímu sportu. O víkendu se veřejnosti opět otevře zimní stadion.

Bruslit může veřejnost v sobotu od 15.45 do 17.45 hodin, v neděli od 14.45 do 15.45 hodin. (ber)

Led na zimním stadionu je perfektní

ilustrační foto domovní správa

Horké letní dny jsou sice pěkné, ale mnoha z nás působí vrásky na čele. O úrodu se bojí zahrádkáři a zemědělci, chovatelé mají plné ruce práce se zabezpečením komfortu zvířatům. Snadné to není ani u těch, kdo provozují zimní stadiony. Ale v Prostějově tomu tak není.

"Vzhledem k tomu, že se vloni pořídila druhá chladicí věž, máme jeden z nejlepších ledů v okolí. Stroje stíhají a led je kvalitní," sdělil PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. Jak ale podotkl, kvalita se samozřejmě projeví zvýšenou spotřebou elektřiny. 

Ledová plocha je v Prostějově otevřena pro veřejnost od prvního srpnového víkndu. (ber)

 

Bruslení končí!

ilustrační foto dsp-pv.cz

Pokud si chcete ještě zabruslit a využít ledové plochy prostějovského zimního stadionu, neváhejte. Provoz bude ukončen v neděli 29.4.2018.

"Ledová plocha bude opět v provozu od měsíce července 2018," informuje Domovní správa. (red)

 

Bruslení na přehradě i rybnících je nebezpečné!

ilustrační foto ber

Vlivem nízkých teplot dochází k zamrzání hladin vodních nádrží, řek a k zamrzání dochází i na jezových zdržích. Vstup na ledovou plochu představuje vždy riziko.

Pokud se tedy chystáte o víkendu na hladinu Plumlovské přehrady, vězte, že se místo bruslení  můžete vykoupat. Ledová celina totiž může být vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ledem v některých místech zeslabena a hrozí tak i při menším zatížení prolomení ledu. "Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem provozování zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí," upozornil mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař. (ber)

 

OBRAZEM: Kluziště pomalu mizí

Foto ber

Od 6. listopadu do 7. ledna se obyvatelé Prostějova mohli těšit z mobilní ledové plochy na hlavním náměstí. Dnes kluziště definitivně mizí, cela jistě se ale vrátí na konci letošního roku. 

Magistrát obdržel několik dotazů, proč není plocha v provozu déle. "Máme zkušenost, že v lednu už není kluziště tak využívané. Nechodí sem školy, protože se blíží konec pololetí a s ním klasifikace, takže školy upřednostňují výuku. Na náměstí už nejsou stánky, kam by si zašli nakoupit rodiče, kteří děti doprovázejí," vysvětlila primátorka Alena Rašková.

OBRAZEM: Poslední Disco na ledě v roce! Kdo získal ceny?

Foto FB bruslení na ledě, zaki-sport.cz agency

Jak jsme avizovali, včera proběhla poslední diskotéka na ledě v roce 2017. Moderátor Petr Zakopal zveřejnil nejen zaslané fotografie na FB stránce Disko na ledě 2017, ale i jména výherců různých poukázek a cen.

"Včera bylo skutečně nabito, řekl bych, že přišlo nejvíce příznivců diskotékového bruslení. Velmi děkujeme za zaslané fotografie a zveřejňujeme vybrané výherce", uvedl Prostějovským novinkám moderátor Petr Zakopal.

A kdo si vyzvedne ocenění? 

Jana Urbánková - vstupenka Šmoulíkov Darja Kašpárková - vstupenka Šmoulíkov

Nezapomeňte! Disco na ledě již ve čtvrtek!

ilustrační foto plakát

Potřetí a naposledy v tomto měsíci se rozezní hudba na hlavním prostějovském náměstí v blízkosti kluziště. Čeká nás disko na ledě, od šestnácté do devatenácté hodiny.

Nadšence na bruslích i na punči bude provázet hudba, moderovat celou událost bude Petr Zakopal. "Je to v tomto roce naposledy, nenechte si akci ujít", zvou organizátoři. Stánky s punčem a občerstvením v blízkosti kluziště jsou stále otevřeny. (red)