čarodějnice

Tip na neděli: Pálení čarodějnic u Matesů

ilustrační foto plakát

První letošní akce bistra U Matesů (dříve U Šuldy) Pálení čarodějnic se uskuteční v neděli 28.4 2019 od čtrnácti hodin.

Nabídne mimo jiné skákací hrad, obří šipky, špekáčky a diskotéku. Tak neváhejte! (red)

OBRAZEM: Čarodějnice v Otaslavicích

Foto čtenář Lenka

Čarodějnický report jsme získali též z Otaslavic. Krásné počasí a výborně připravené aktivity přilákaly množství lidí.

"Bylo to prima, je fajn, když se dodržují tradice", napsala k fotografiím čtenářka Lenka.

Je znát, že se lidé skutečně včera na různých místech báječně bavili. A dnes nezapomeňte na líbání! (red)

Čarodějnice v Určicích kouzlily. Ohni neušly

Foto Lubomír Kaprál

SDH Určice připravil v sobotu 30. dubna na starém hřišti tradiční pálení čarodějnic. 

Akce byla zahájena v šestnáct hodin hrami pro děti. V jejich průběhu byla vyhodnocena nejhezčí dětská maska. Program vyvrcholil v 19.30 příletem čarodějnic a zapálením ohně. Nechyběl ani ohňostroj. Počasí akci přálo. Hřiště a okolí zaplněné místními i přespolními návštěvníky se dobře bavilo.

Lubomír Kaprál 

OBRAZEM: Čarodějnice shořela v Seloutkách

Foto Lubomír Kaprál

Poslední dubnový večer patří v Seloutkách již tradičně pálení čarodějnic. Stejně tomu bylo i letos.

Čarodějnice se začaly slétat v 17.00 hodin na seřadiště u kapličky. Odtud se vydal početný průvod na Špičákovu skálu, kde bylo na tento akt vše připraveno, včetně her pro děti a bohatého občerstvení. Děti s maskou čarodějky nebo čaroděje obdržely od pořadatelů špekáček na opékání. Počasí akci přálo. Dvě stovky místních i přespolních účastníků se dobře bavilo.

Lubomír Kaprál 

Video: Jiří Pospíšil

Davy pálí čarodějnice v Určicích!

Foto čtenář Lubik

Již včera jsme informovali o tom, kde všude se dnes pálí čarodějnice. Několik fotografií jsme obdrželi od čtenáře Prostějovských novinek, Lubika, který tráví odpoledne na starém hřišti v Určicích. Program tu začal úderem šestnácté hodiny.

„Na návštěvníky čeká odpoledne plné her pro děti o drobné odměny, nabídne i malování na obličej a nezapomenutelnou ukázku hašení ohně dobrovolnými hasiči z Určic. Vyhlásíme také nejkrásnější masku. Pro rodiče máme připraveno občerstvení ve stáncích a dobroty z udírny. Po celé odpoledne bude hrát hudba a po zapálení ohně nastane pravý sabat do rytmů magického DJ. Nesmíte také přijít o okouzlující ohňostroj. Připravte si svůj nápoj lásky, zaklínadla i kouzelné hůlky. Letos je proti rytířům budete opravdu potřebovat,“ zvou organizátoři. (red)

Čarodějnice slaví v sobotu. Kam na ně?

ilustrační foto ber
Plumlovské čarodějnice si pozvaly i hosta - kapelu Wohnout. Slet startuje ve 14:00 hodin v autokempu Žralok. Čarodějnice, konkrétně Saxana, bude i na zdejším zámku, kde nabídne čarodějné prohlídky.

Další slety jsou plánovány na dnes, jako třeba v Bukové či Vícově.

V sobotu se čarodějnice setkají mimo jiné v Brodku u Konice, Hvozdě, Myslejovicích, Ohrozimi, Nezamyslicích, Olšanech, Seloutkách, Kralicích na Hané.

Pálení čarodějnic proběhlo poklidně

ilustrační foto HZS

 

Poslední dubnový večer byl pro hasiče v Olomouckém kraji naštěstí klidný. Nejenom, že žádná čarodějnice neuhořela, ale problémy nebyly ani s žádnou z vater.

„V souvislosti s pálením čarodějnic mohu potvrdit, že jsme žádný výjezd neměli,“ sdělila tisková mluvčí hasičů Vladimíra Hasciková. (ber)

 

 

OBRAZEM: Pálení čarodějnic v Otaslavicích

Foto Zuzana Zapletalová

 

Valpuržina noc je nocí čarodějnou, kouzelnou. Má velkou sílu a lidé ji v minulosti různě uctívali. V Otaslavicích, stejně jako na mnoha místech našeho kraje, připravilo vedení obce pro své obyvatele zábavu. Na děti i dospělé čekala řada kouzelnických aktivit.

Fotografie z akce nám zaslala naše čtenářka Zuzana Zapletalová. Je z nich zřejmé, že se pálení čarodějnic zhostili pořadatelé úspěšně a že v Otaslavicích a blízkém okolí se po celý rok nemusíme bát žádných čarodějnýcha aktivit. Děkujeme! (red)

V Určicích se budou pálit čarodějnice!

ilustrační foto plakát

 

30. dubna vypukne na starém hřišti v Určicích čarodějnický rej. Tradiční pálení i letos pořádají dobrovolní hasiči a Společenství zábavy Domeček.

Pro děti jsou přichystány hry o sladké ceny, vystoupení klauna a na 19:30 hodin je naplánován přílet čarodějnic a slavnostní zapálení ohně. „Chybět nebude hasičská show, malování na obličej a diskotéka. Ve stáncích proudem poteče pivo, víno a další alko i nealko, zakousnout budete moci do výtečných klobás z udírny,“ lákají pořadatelé. Pálení začne v 17 hodin. (red)

Dnes je svátek čarodějnic. Vykašlete se na praktičnost!

ilustrační foto internet

Planetární postavení čtvrtka 30. dubna je nakloněno kreativní a umělecké práci. Vaše intuice bude zvýšená. Je to vhodný čas pro duchovní aktivity. Čtvrtek nepřeje praktickým záležitostem.

Poslední dubnová noc je považována za kouzelnou. Již od středověku se věřilo, že existují dny, kdy mají zlé síly větší moc než jindy. A jedním z nich je právě Filipojakubská noc. Proto se v tento den a noc prováděly různé magické praktiky na ochranu domova, hospodářství i lidí. Vyjděte si někam s přáteli a pobavte se při pálení čarodějnic. Chraňte se ve čtvrtek před závistivými pohledy a negativními lidmi. Mohou ve čtvrtek a v noci na pátek škodit více než jindy. A dámy, pěkné létání . (ber)