česká pošta

Česká pošta spustila výdej balíků na kód!

ilustrační foto

Česká pošta přišla s inovací, která má výrazně zrychlit a zjednodušit vyzvedávání balíků. Od počátku října si zákazníci mohou na všech poštách vyzvednout vybrané typy balíků po předložení šestimístného kódu a bez nutnosti předkládat průkaz totožnosti. Zásilku tak může vyzvednout také kdokoli z příbuzných či známých, kterým adresát předá unikátní šestimístný kód. Ten pošta zašle adresátovi formou SMS na mobilní telefon nebo prostřednictvím e-mailu. K vyzvednutí pak stačí už jen znát jméno adresáta nebo číslo zásilky.

„Odpadá zbytečná administrativa, sníží se počet úkonů nutných k výdeji balíků a celý proces se zrychlí. Samotný čas ušetřený díky vydávání zásilek na kód odhadujeme na jednu až dvě minuty na každou zásilku. To pro ilustraci znamená, že pokud přijde na pobočku pro svůj balík deset lidí, jedenáctý klient bude obsloužen o čtvrt hodiny dříve, než tomu bylo dřív,“ říká ředitel divize obchod a marketing České pošty Martin Vránek.

Poštovní skandál! Doručovatelka nedoručila osm pytlů zásilek!

Foto PČR

Když 11. října 2017 šestačtyřicetiletý muž poprvé po vystěhování dosavadních nájemníků vstoupil do svého bytu v Brněnské ulici v Prostějově, nestačil se divit. V bytě nalezl větší množství nedoručených listovních a reklamních zásilek a reklamních letáků. Protože věděl, že jeho předchozí nájemnice byla zaměstnancem společnosti poskytující doručovací služby, informoval o nálezu tuto firmu. Firma poté věc oznámila na policii. 

Protože se mezi ostatními nedoručenými zásilkami nelezlo i 112 kusů otevřených, zahájili policisté ve věci úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušení tajemství přepravovaných zpráv. Všechny nedoručené zásilky posléze naplnily celkem osm pytlů.

Pošta bojuje s vyšší mocí

ilustrační foto logo

Na PvNovinky se již delší dobu obracejí nespokojení klienti České pošty. Stěžují si, že pošta není schopna doručit balíky na určenou adresu, přestože klient doručení zaplatí. Některé balíky navíc nedoručí ani na spádovou poštovní pobočku a zákazníci pak musí zásilku pracně hledat a nakonec si pro ni jet až do depa. Pošta poukazuje na to, že nemá dostatek lidí.

O své zkušenosti se podělila paní Jana. „Pravidelně nakupuji přes internet. Po zkušenostech, že se ke mně zásilka nedostala, jsem si je začala nechat posílat do práce. S problémy, ale daří se. Až onehdy, kdy mi bylo sděleno, že si mám pro zásilku jít na depo,“ uvedla. Ani tam to ale nebyla procházka růžovým sadem. „Balík se hledal skoro hodinu, až se přišlo na to, že ho jeden z pracovníků vozí v autě. To jsem nepobrala, výlety svým zásilkám neplatím,“ dodala.

Neukazujte cizím lidem SIPO, varuje pošta

ilustrační foto

Šmejdi mají nový trik. Vydávají se za pošťáky a nutí zejména starší lidi, aby jim ukazovali svá SIPA, což je soustředěné inkaso platby obyvatelstva. V případě, že na takové jednání narazíte, nahlaste vše policii, doporučuje Česká pošta.

Šmejdi se v poslední době podle vyjádření České pošty vydávají za jejich doručovatele a nutí zejména starší lidi k tomu, aby jim ukázali svá SIPA.

SIPO je zkratka pro soustředěné inkaso plateb obyvatelstva. Jedná se o obstaravatelskou činnost České pošty, která spočívá v inkasování plateb od fyzických osob ve prospěch právnických osob. SIPO slouží k úhradě například nájemného, elektřiny, plynu, vody, televizních a rozhlasových poplatků a dalších věcí. 

Co říkáte na nové prostory pošty na Poděbradově náměstí?

Foto MMP

Česká pošta  otevřela  v úterý slavnostně zrekonstruované prostory pošty 1 v Poděbradově náměstí v Prostějově. Co nového svým klientům nabízí? 

„Všechny přepážky jsou na jedné hale, tedy klient si zajistí vše potřebné z jednoho místa. Novinkou je vyvolávací systém nové generace. Kromě klasických funkcí nabízí laserový snímač čárových kódů, například u výzev na balíky. Výhodou je, že v zázemí je balík připraven a klientovi předán bez čekání hned na přepážce, jakmile na něj přijde přes vyvolávací systém řada,“ uvedl vedoucí řídící pošty Prostějov 1 Luděk Coufal s tím, že jako klientskou podporu budou moci lidé využít služby brigádníků, kteří je budou po nějaký čas navigovat při využití nového vyvolávacího systému.

Hlavní pošta bude uzavřena! Již od zítřka!

ilustrační foto ber

Česká pošta, s.p. oznamuje uzavření pobočky Prostějov 1 ve dnech 3. 7. , 4. 7. a 7. 7. 2018 z důvodu plánované rekonstrukce prostor pro veřejnost. Pobočka Prostějov 1 bude tedy zcela uzavřena. 

Uložené zásilky po dobu uzavření pošty Prostějov 1 bude možné vyzvednout na poště Prostějov 4, Plumlovská 4126.

Důchody budou připraveny k vyzvednutí na poště Prostějov 2, Janáčkova 3160/4. 

Od 9.7.2018 lze veškeré uložené zásilky, i důchody, vyzvednout v nově zrekonstruované poště Prostějov 1 během hodin pro veřejnost: Po-Pá 8:00-18:00, So 8:00-12:00. (Zdroj Luděk Coufal, vedoucí řídící pošty Prostějov 1)

Hlavní pošta bude uzavřena!

ilustrační foto ber

Česká pošta, s.p. oznamuje uzavření pobočky Prostějov 1 ve dnech 3. 7. , 4. 7. a 7. 7. 2018. Pobočka Prostějov 1 bude uzavřena. Důvodem je plánovaná rekonstrukce prostor pro veřejnost.

Uložené zásilky po dobu uzavření pošty Prostějov 1 bude možné vyzvednout na poště Prostějov 4, Plumlovská 4126.

Důchody budou připraveny k vyzvednutí na poště Prostějov 2, Janáčkova 3160/4. 

Od 9.7.2018 lze veškeré uložené zásilky, i důchody, vyzvednout v nově zrekonstruované poště Prostějov 1 během hodin pro veřejnost: Po-Pá 8:00-18:00, So 8:00-12:00. (Zdroj Luděk Coufal, vedoucí řídící pošty Prostějov 1)

Rekonstrukce hlavní pošty začne ve středu!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, hlavní pošta v Prostějově se v tomto týdnu zavře. Důvodem je rekonstrukce budovy v Poděbradově náměstí. Dopisy, balíky a důchody se tam však kromě soboty budou vydávat i nadále. Opravy skončí až o prázdninách. 

Pošta se oproti původním předpokladům zcela uzavře na jediný den. „Z důvodu plánované rekonstrukce přepážek bude provoz pošty Prostějov 1 od středy 28. až soboty 31. března omezen. Ve dnech 28. a 29. 3. od 8:00 do 18 hodin bude pošta poskytovat pouze výdej listovních, balíkových zásilek a výplatu důchodů na balíkových přepážkách. Lidé budou moci do budovy pošty vstoupit vchodem z Vodní ulice. V sobotu 31. března bude pošta zcela uzavřena,“ vysvětlil Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty.

Hlavní pošta projde rekonstrukcí

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, v době od 28. března do 2. dubna bude uzavřena hlavní pošta na Poděbradově náměstí v Prostějově. Kvůli rekonstrukci.

Pošta plánuje objekt kompletně zrekonstruovat. V první fázi tak musí provoz uzavřít kvůli přesunu přepážek. Ty by měly být všechny ve vstupní hale objektu. O tom se zákazníci budou moci přesvědčit už 3. dubna.

Rekonstrukce objektu potrvá do konce května. (ber)

Pozor, pošta v Dolní mění provoz na přelomu března!

ilustrační foto ČP

Vedení České pošty v Prostějově informuje, že z provozních důvodů bude provoz pošty Prostějov 8, v ulici Dolní, upraven na přelomu března následujícím způsobem. 

Jedná se o tyto dny:

28.2. 13:00-17:00

1.3. 8:00-11:00

2.3. 13:00-16:00 (red)