česká pošta

Co říkáte na nové prostory pošty na Poděbradově náměstí?

Foto MMP

Česká pošta  otevřela  v úterý slavnostně zrekonstruované prostory pošty 1 v Poděbradově náměstí v Prostějově. Co nového svým klientům nabízí? 

„Všechny přepážky jsou na jedné hale, tedy klient si zajistí vše potřebné z jednoho místa. Novinkou je vyvolávací systém nové generace. Kromě klasických funkcí nabízí laserový snímač čárových kódů, například u výzev na balíky. Výhodou je, že v zázemí je balík připraven a klientovi předán bez čekání hned na přepážce, jakmile na něj přijde přes vyvolávací systém řada,“ uvedl vedoucí řídící pošty Prostějov 1 Luděk Coufal s tím, že jako klientskou podporu budou moci lidé využít služby brigádníků, kteří je budou po nějaký čas navigovat při využití nového vyvolávacího systému.

Hlavní pošta bude uzavřena! Již od zítřka!

ilustrační foto ber

Česká pošta, s.p. oznamuje uzavření pobočky Prostějov 1 ve dnech 3. 7. , 4. 7. a 7. 7. 2018 z důvodu plánované rekonstrukce prostor pro veřejnost. Pobočka Prostějov 1 bude tedy zcela uzavřena. 

Uložené zásilky po dobu uzavření pošty Prostějov 1 bude možné vyzvednout na poště Prostějov 4, Plumlovská 4126.

Důchody budou připraveny k vyzvednutí na poště Prostějov 2, Janáčkova 3160/4. 

Od 9.7.2018 lze veškeré uložené zásilky, i důchody, vyzvednout v nově zrekonstruované poště Prostějov 1 během hodin pro veřejnost: Po-Pá 8:00-18:00, So 8:00-12:00. (Zdroj Luděk Coufal, vedoucí řídící pošty Prostějov 1)

Hlavní pošta bude uzavřena!

ilustrační foto ber

Česká pošta, s.p. oznamuje uzavření pobočky Prostějov 1 ve dnech 3. 7. , 4. 7. a 7. 7. 2018. Pobočka Prostějov 1 bude uzavřena. Důvodem je plánovaná rekonstrukce prostor pro veřejnost.

Uložené zásilky po dobu uzavření pošty Prostějov 1 bude možné vyzvednout na poště Prostějov 4, Plumlovská 4126.

Důchody budou připraveny k vyzvednutí na poště Prostějov 2, Janáčkova 3160/4. 

Od 9.7.2018 lze veškeré uložené zásilky, i důchody, vyzvednout v nově zrekonstruované poště Prostějov 1 během hodin pro veřejnost: Po-Pá 8:00-18:00, So 8:00-12:00. (Zdroj Luděk Coufal, vedoucí řídící pošty Prostějov 1)

Rekonstrukce hlavní pošty začne ve středu!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, hlavní pošta v Prostějově se v tomto týdnu zavře. Důvodem je rekonstrukce budovy v Poděbradově náměstí. Dopisy, balíky a důchody se tam však kromě soboty budou vydávat i nadále. Opravy skončí až o prázdninách. 

Pošta se oproti původním předpokladům zcela uzavře na jediný den. „Z důvodu plánované rekonstrukce přepážek bude provoz pošty Prostějov 1 od středy 28. až soboty 31. března omezen. Ve dnech 28. a 29. 3. od 8:00 do 18 hodin bude pošta poskytovat pouze výdej listovních, balíkových zásilek a výplatu důchodů na balíkových přepážkách. Lidé budou moci do budovy pošty vstoupit vchodem z Vodní ulice. V sobotu 31. března bude pošta zcela uzavřena,“ vysvětlil Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty.

Hlavní pošta projde rekonstrukcí

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, v době od 28. března do 2. dubna bude uzavřena hlavní pošta na Poděbradově náměstí v Prostějově. Kvůli rekonstrukci.

Pošta plánuje objekt kompletně zrekonstruovat. V první fázi tak musí provoz uzavřít kvůli přesunu přepážek. Ty by měly být všechny ve vstupní hale objektu. O tom se zákazníci budou moci přesvědčit už 3. dubna.

Rekonstrukce objektu potrvá do konce května. (ber)

Pozor, pošta v Dolní mění provoz na přelomu března!

ilustrační foto ČP

Vedení České pošty v Prostějově informuje, že z provozních důvodů bude provoz pošty Prostějov 8, v ulici Dolní, upraven na přelomu března následujícím způsobem. 

Jedná se o tyto dny:

28.2. 13:00-17:00

1.3. 8:00-11:00

2.3. 13:00-16:00 (red)

 

Pozor! Poštu na Poděbradově náměstí uzavře rekonstrukce!

ilustrační foto Česká pošta

Poštu Prostějov 1 na Poděbradově náměstí uzavře rekonstrukce.

"Ve dnech 28. 3 -2. 4. 2018 bude pošta Prostějov 1 z důvodu započetí rekonstrukce uzavřena", inforuje Česká pošta obyvatele města. (red)

Pošta opět zdraží. Známky, balíky i psaní

Foto ber

Česká pošta od února zvýší cenu známky na obyčejný dopis do 50 gramů o tři koruny na devatenáct korun. Cena doporučeného psaní vzroste o šest korun na čtyřiačtyřicet korun. Balíky o hmotnosti do dvou kilogramů nezdraží. 

Pošta zdražení odůvodňuje snahou o zajištění kvality a dostupnosti poštovních služeb. Pošta naposledy zvyšovala cenu známky pro vnitrostátní doručování v roce 2016, kdy její cena stoupla o tři koruny na šestnáct korun. Ve stejném roce se zvyšovala i cena doporučeného dopisu. Loni pošta zdražila posílání doporučených a cenných balíků po ČR i do zahraničí. (ber)

Česká pošta doporučuje podat balíky do 19. prosince!

ilustrační foto

Pokud chcete na vánoce obdarovat své blízké a zvolíte k tomu jako dopravce Českou poštu, čas se vám krátí. Nejpozdějším termínem, který Česká pošta doporučuje pro podání balíků tak, aby je doručila do Štědrého dne, je úterý 19. prosince.

Seznam pošt je uvedený na webových stránkách České pošty https://www.postaonline.cz/vyhledat-pobocku. (red)

 

Pošta na hlavním nádraží se uzavře!

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta upozorňuje na omezení hodin pro veřejnost pošty Prostějov 2 (Janáčkova 4, 796 02 Prostějov 2) dne 26.10.2017.

Česká pošta informuje o omezení hodin pro veřejnost pošty Prostějov 2 (Janáčkova 4, 796 02 Prostějov 2) dne 26.10.2017. Pošta bude v tento den z důvodu přechodu na nový operační systém v době od 8,00 do 12,00 uzavřena. 

Otevřena bude od 13,00 do 18,00 hodin, v ostatní dny již beze změny. (Zdroj ČP)