česká pošta

Pošta opět zdraží. Známky, balíky i psaní

Foto ber

Česká pošta od února zvýší cenu známky na obyčejný dopis do 50 gramů o tři koruny na devatenáct korun. Cena doporučeného psaní vzroste o šest korun na čtyřiačtyřicet korun. Balíky o hmotnosti do dvou kilogramů nezdraží. 

Pošta zdražení odůvodňuje snahou o zajištění kvality a dostupnosti poštovních služeb. Pošta naposledy zvyšovala cenu známky pro vnitrostátní doručování v roce 2016, kdy její cena stoupla o tři koruny na šestnáct korun. Ve stejném roce se zvyšovala i cena doporučeného dopisu. Loni pošta zdražila posílání doporučených a cenných balíků po ČR i do zahraničí. (ber)

Česká pošta doporučuje podat balíky do 19. prosince!

ilustrační foto

Pokud chcete na vánoce obdarovat své blízké a zvolíte k tomu jako dopravce Českou poštu, čas se vám krátí. Nejpozdějším termínem, který Česká pošta doporučuje pro podání balíků tak, aby je doručila do Štědrého dne, je úterý 19. prosince.

Seznam pošt je uvedený na webových stránkách České pošty https://www.postaonline.cz/vyhledat-pobocku. (red)

 

Pošta na hlavním nádraží se uzavře!

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta upozorňuje na omezení hodin pro veřejnost pošty Prostějov 2 (Janáčkova 4, 796 02 Prostějov 2) dne 26.10.2017.

Česká pošta informuje o omezení hodin pro veřejnost pošty Prostějov 2 (Janáčkova 4, 796 02 Prostějov 2) dne 26.10.2017. Pošta bude v tento den z důvodu přechodu na nový operační systém v době od 8,00 do 12,00 uzavřena. 

Otevřena bude od 13,00 do 18,00 hodin, v ostatní dny již beze změny. (Zdroj ČP)

 

Pošta Prostějov 2 bude uzavřena. Dočasně

ilustrační foto

Pošta Prostějov 2 v Janáčkově ulici  bude 26. října z důvodu přechodu na nový operační systém v době od 8 do 12 hodin uzavřena.

Otevřena bude od 13 do 18 hodin. "V ostatní dny již bude otvírací doba beze změny," uvedla Markéta Pilátová, vedoucí řídící pošty Prostějov 2. (red)

 

Pošta v Dolní ulici bude uzavřena. Kvůli rekonstrukci

ilustrační foto ber

Česká pošta informuje, že ve dnech 21.7. - 21.8.2017 bude pošta Prostějov 8 (Dolní ulice) z důvodu rekonstrukce uzavřena. 

"Veškeré služby budou po dobu opravy zajištěny na poště Prostějov 1," vzkazuje Česká pošta. (red) 

Česká pošta hledá doručovatele! A nabízí tři tisíce náborový příspěvek

ilustrační foto plakát

Česká pošta hledá pro prostějovskou pobočku doručovatele listovních zásilek. Nabízí náborový příspěvek tři tisíce korun a slibuje, že budete většinu práce trávit na čerstvém vzduchu.

Budete doručovat psaní, tiskoviny nebo balíčky. Můžete klientům poradit, jak získat lepší služby nebo informovat o nabídkách, které jim usnadní život. Doručovat budete služebním vozem.

Dalšími benefity jsou pětitýdenní dovolená, stravenky, příspěvky na rekreaci a rehabilitaci, možnost ubytování ve firemních rekreačních zařízeních atd.. „Po pátém měsíci práce u nás dostanete smlouvu na dobu neurčitou,“ slibuje pošta. (red)

Pozor na omezení provozu pošty v Arkádě!

ilustrační foto ČP

V průběhu nadcházejícího víkendu (25. – 26.3.2017) dojde k mimořádné odstávce datové sítě České pošty. Z tohoto důvodu budou po nezbytně nutnou dobu omezeny hodiny pro veřejnost u pošty Držovice (OG Arkáda Prostějov).

Hodiny pro veřejnost pošty Držovice budou ve dnech 25. a 26.3. následující: sobota 25.3. – otevřeno od 9.00 do 13.00 hodin, neděle 26.3. – otevřeno od 14.00 do 20.00 hodin. (red)

 

 

Na poštu s kočárkem? Ani náhodou

Foto ber

Zdánlivě banální problém trápí maminky, které si pro poštu chodí na Poděbradovo náměstí v Prostějově. Do vnitřních prostor pošty se totiž s kočárem bez pomoci nedostanou. Stejně jsou na tom lidí odkázaní na invalidní vozík. 

Jiným vchodem se do haly dostat nedá, pošta má pouze jediný. "Když už sem musím, jdu s mamkou, napřed si vyřídí ona své věci, pak hlídá kočár a jdu já. Nemůžeme nechat malého samotného. Teď  třeba spí, může se ale probudit a převrátit se i s kočárem. Nájezdy zde dost chybí," nechala se slyšet jedna z maminek. 

Vedení pošty jsme adresovali dotaz, jak hodlá situaci řešit. S odpovědí vás seznámíme. (ber)

 

Česká pošta od ledna zdražila posílání balíků i psaní

ilustrační foto znak

Česká pošta od ledna zdražila posílání doporučených a cenných balíků o deset korun. O dvacet korun se zvýšily ceny za doručování obyčejných i cenných balíků do zahraničí. Lidé nadšení nejsou.

Pošta také zvedla ceny u cenných balíků nad deset kilogramů a balíků do ruky. „Důvodem zdražení je nutnost pokrýt náklady na tyto služby,” řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Například poslání doporučeného balíku o hmotnosti jeden kilogram v rámci ČR vyjde nově na 79 korun místo 69 Kč do konce loňského roku, cenný balík do dvou kilogramů stojí 110 Kč proti loňským 100 Kč.

Česká pošta mě okrádá o čas, stěžuje si zákaznice

ilustrační foto logo

Blíží se vánoce a Česká pošta si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce. Jak se k ní ale často staví, je věc druhá. Lidé si stěžují mimo jiné na doručování zásilek, stejně jako Miroslava Kovaříková, která se obrátila na naši redakci s vlastní negativní zkušeností.

„Poslední dny čtu na sociálních sítích samá negativa, týkající se doručování zásilek. To, co se stalo mně, je už vrchol lajdáctví ze strany prostějovské pošty,“ říká Miroslava Kovaříková. „5. prosince 2016 mi byl doručen balíček do prostějovského depa České pošty. Do středy 7. prosince se mnou komunikovali přes zprávy a e-maily a od té doby ticho po pěšině a balíček samozřejmě nedoručen. 12.