charita

Na transparentním účtě pro dětské popáleninové centrum prozatím 29 tisíc korun!

ilustrační foto plakát

V pátek 8. června 2018 ve 20 hodin se konal v Parku Určice Benefiční koncert německé rockové skupiny Gottfried. Tato kapela má za dvacet let existence na svém kontě přes pět stovek koncertů a osm vydaných CD. Její členové se angažují i pro sociální projekty a organizují každoročně v Německu velký Festival ve prospěch znevýhodněných dětí. Za dobu, co tak činí, už pro nemocné děti vybrali přes 100 000 eur. Druhou kapelou, která se dobročinné události účastnila, byla kapela Klementův lazaret. 

"Částka, která se prozatím vybrala, a to jak prostřednictvím transparentního účtu z řad dobrovolníků, tak prodejem vstupenek přímo na akci, se prozatím zastavila na částce 29 tisíc korun. Děkuji všem, kteří byli této události jakkoliv nápomocni a věřím, že se v příštím roce uvidíme s kapelou Gottfried opět, a to při podobné příležitosti", uvedl pro Prostějovské novinky jeden z hlavních organizátorů Lukáš Trávníček.

Kiwanis a hejtman obdarovali postižené děti

foto Prostějovské novinky

Organizace Kiwanis dnes během zábavného odpoledne na prostějovském dopravním hřišti obdarovala společně s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem postižené děti dvojicí speciálně upravených vozíků.

Dvojice vozíků má zlepšit mobilitu postižených dětí. První z nich dostal malý Kristian, a hned na místě bylo vidět, že má z dárku, který si s maminkou přímo na dopravním hřišti vyzkoušeli, obrovskou radost. Dárci jeho rodině přidali v rámci charitativní akce také jízdní kolo, které je možné s vozíkem propojit.

Druhý vozík získala mateřská škola Mozartova, která ho bude podle slov přebírající paní učitelky využívat pro procházky žáků s hendikepem. Těch je v této školce celkem 55.

Arcidiecézní charita hledá nové pracovníky!

ilustrační foto znak

Humanitární oddělení Arcidiecézní charity Olomouc hledá pracovníka na plný úvazek - koordinátora/ku pro Ukrajinu a dobrovolníky. Nabízí zajímavou smysluplnou práci v Olomouci i v zahraničí, zázemí organizace s dlouholetou tradicí a praxí v humanitární a rozvojové pomoci či benefity - pět týdnů dovolené a penzijní připojištění.

V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis s motivačním dopisem a dvěma referencemi z předchozího zaměstnání, brigády, stáže nebo dobrovolnické činnosti na e-mail: info@acho.charita.cz do 16. března 2018. Více na www.acho.charita.cz. (red) 

Olomoucká Charita hledá dobrovolníky. Kvůli pomoci na Haiti

ilustrační foto charita

Čtyřicetistopý kontejner vypraví koncem listopadu Arcidiecézní charita Olomouc na Haiti. Do té doby je však třeba všechny věci z materiální sbírky přetřídit, vyčistit či opravit. Charita nyní hledá pomocníky, kteří by jí pomohli potřebné věci nachystat na měsíční plavbu po moři. Na oplátku jim nabízí možnost "blíže poznat Haiti".

„V těchto dnech potřebujeme vytřídit oděvy, dále je třeba umýt a dezinfikovat nábytek a berle, vyčistit lavice a také roztřídit darované věci dle jejich užití. Pomoci od dobrovolníků bychom si opravdu cenili,“ přiblížila koordinátorka sbírky Kontejner pro Haiti Jana Vážanová s tím, že působiště pomocníků by byl areál Arcidiecézní charity Olomouc v Křížkovského ulici nebo charitní sklad na okraji Olomouce. Záleží na tom, se kterou činností by byli ochotni pomoci.

Hlasujete pro naše projekty v obchodním domě Tesco?

Foto PvNovinky.cz

Unikátní program společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ zahájil hlasovací fázi. O vítězných projektech rozhodnou zákazníci. V Prostějově můžete hlasovat pro tři projekty - Zahradu plnou radosti, her a poučení, kterou chce MŠ Čehovice, Junák, středisko Járy Kaštila, by zase rád nový dvorek a Spolek přátel CMG Prostějov by finančně podpořil projekt Pospolu. 

Podpora lokálních komunit má pro společnost Tesco velký význam. Je to i důvod, proč se po loňském úspěchu programu „Vy rozhoduje, my pomáháme“ rozhodla pokračovat.

Tříkrálová sbírka vybrala téměř jeden milion korun

ilustrační foto ber

Tříkrálová sbírka 2017 v prostějovském děkanátu, po rozpečetění 235 pokladniček, vybrala 949 488 korun. Je to o 94 192 tisíc korun více než v loni. 

„Peníze mají posloužit nákupu nového auta zdravotní služby, která zajíždí ke klientům a dále na opravy centra Marta v Prostějově,“ uvedl Vít Forbelský z Charity Prostějov.  V tabulce na webu Charity Prostějov http://www.prostejov.charita.cz/sbirky/trikralova-sbirka/vynosy-jednotlivych-let/trikralova-sbirka-2017/ se můžete podívat na výsledky jednotlivých skupinek v obcích a městech. 

OBRAZEM: Billa nabízí charitativní kalendář. Můžete přispět na dobrou věc!

ilustrační foto

Prostějovská prodejna společnosti Billa úzce spolupracuje s hematoonkologií Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Součástí spolupráce byla loňská výstava fotografií nazvaná Větší než velká výzva, která byla k vidění v prostějovské Zlaté bráně, kde prodejna sídlí. Fotografka Alena Skřipská na nich zachytila nemocniční život dětí a rodin, které procházejí náročnou léčbou na této klinice. V těchto dnech se toto spojení opakuje. V Bille můžete koupit charitativní kalendáře.

„V naší společenské odpovědnosti jsme v letošním roce vytvořili charitativní kalendáře s tématikou léčených dětí na hematoonkologii. V pátek jsme zahájili jejich prodej na obou našich prostějovských prodejnách. Celý výtěžek prodeje bude věnován na Dětskou kliniku hematoonkologie,“ vysvětlil Jan Nedbal.

Emotivní fotografie v kalendáři jsou opět dílem Aleny Skřipské, vydání kalendáře podpořil i majitel prostějovské optiky Radek Wagner a Restaurace Pi-Bu-Bu.

Charita Prostějov slaví pětadvacetiny

ilustrační foto charita

Rovných 25 let činnosti si příští týden připomene Charita Prostějov. Oslavy proběhnou v centru města.

Charita Prostějov je základní složkou Arcidiecézní charity Olomouc, která je jako součást Charity Česká republika členem mezinárodní sítě Caritas Internationalis. Pomáhá sociálně potřebným občanům, pečuje o staré a nemocné osoby na Prostějovsku a zajišťuje humanitární pomoc. Financování Charity Prostějov je zabezpečováno prostředky ze státních a krajských dotací, veřejných a církevních sbírek a z plateb občanů za poskytované služby.

Charita Prostějov hledá zaměstnance!

ilustrační foto Můj projekt ROP Střední Morava

Charita Prostějov hledá zaměstnance, tentokrát na Domově Daliborka.

"Potřebovali bychom někoho na výpomoc do kuchyně a do prádelny, buď jen na léto, nebo i na rok. Podmínkou je, že to musí být člověk vedený na úřadu práce, nejlépe veřejně prospěšné práce," informuje charita. 

"Dále budeme pravděpodobně velmi brzy hledat pracovníka v sociálních službách na plný úvazek. Jde o práci se seniory a osobami s menálním postižením. Pracuje se v denních a nočních dvanáctihodinových směnách," dodává charita. 

Charita Prostějov hledá nové pracovníky!

ilustrační foto prostejov.eu

Charita Prostějov akutně hledá dva nové pracovníky na HPP. Jedná se o vedoucí terénní zdravotní služby a  terénní zdravotní sestru.

"Je to velmi akutní, nástup možný ihned," upozorňuje Charita. Bližší Informace naleznete na 

http://www.pracomat.cz/prace/8454940787-vseobecne-sestry-s-osvedcenim#ixzz44ZEJ2tOM. (red)