chodec

Audi srazilo chodce. Na místě zemřel

ilustrační foto PČR

V neděli 18. března v brzkých ranních hodinách se v Přerově odehrála dopravní nehoda, při které osobní vůz srazil chodce. Muž na místě zemřel.

"Třiadvacetiletý muž jel s vozem zn. Audi A4 po ulici Hulínská ve směru na obec Říkovice. Na čtyřproudé silnici najel do levého pruhu a začal předjíždět před sebou pomaleji jedoucí vozidla. Při tomto manévru došlo ke sražení jednačtyřicetiletého muže. Při dopravní nehodě chodec utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová s tím, že dechová zkouška byla u řidiče negativní. (red)

 

Srazil opilého chodce. Ten si pak zavolal záchranku

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek ve večerních hodinách jel prozatím neznámý řidič s vozidlem po ulici Tovární směrem k ulici Vrahovické v Prostějově. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou u místního občerstvení z dosud nezjištěných příčin srazil sedmačtyřicetiletého chodce, který šel po levé straně komunikace směrem k ulici Říční. 

"Řidič auta po nehodě zastavil a šel chodci poskytnout pomoc. Ten mu ale řekl, že mu nic není a nehodu řešit nechce. Řidič poté z místa odjel. Poškozený byl ale zraněný a z prodejny na ulici Janáčkova si nakonec zavolal sanitku, která ho převezla na ošetření do nemocnice. Chodec policistům sdělil, že před nehodou požil víno, ale přesné množství nebyl schopen určit. Provedeným rozborem krve v nemocnici byla u poškozeného zjištěna hladina alkoholu v krvi 3,19 promile," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

Auto srazilo 82letou chodkyni. Při couvání

ilustrační foto ZZS

Ve středu 21. února 2018 v 18 hodin došlo na parkovišti u obchodního domu v Anenské ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodkyní. Seniorka byla se zraněním převezena do nemocnice. 

"Čtyřiatřicetiletá řidička Fordu Focus při couvání po parkovišti z dosud přesně nezjištěných příčin narazila do dvaaosmdesátileté chodkyně. Při dopravní nehodě chodkyně utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol byl u obou účastnic vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

 

Auto srazilo chodce, ten na místě zemřel. Řidič ujel

ilustrační foto

V Hanušovicích na Šumpersku v neděli ráno automobil srazil devětadvacetiletého muže, který na místě zemřel. Řidič z místa nehody ujel, podle svědků ale zraněného několik set metrů vláčel. Policie prověřuje jedno poškozené vozidlo a jeho řidiče.

Nehoda se stala v Pražské ulici krátce před půl sedmou. „S největší pravděpodobností řidič vozidlem srazil chodce a z místa nehody ujel, aniž by poskytl zraněnému první pomoc. Devětadvacetiletý muž po nehodě zemřel," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtmánek. 

Oběť z tragické nehody na dálnici není známa

ilustrační foto

Při včerejší tragické nehodě na D35 u Kocourovce byla na komunikaci nalezena usmrcená osoba. Řidič který střet ohlásil, se domníval, že přejel sražené zvíře. Nehodu si převzali kriminalisté územního odboru Olomouc, kteří v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na šest let.

"U zemřelé osoby byla nařízena soudní pitva, která by měla určit i její totožnost," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Tragickou nehodou se zabývají a veškeré okolnosti a souvislosti zjišťují. (red)

Muž v černém vedl kolo po silnici. Srazilo ho auto a skončil v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Devátého ledna pět minut po šesté večerní jela řidička s osobním autem ve směru od Hranic na obec Ústí. Po přejetí horizontu na přímém úseku silnice zachytila pravým předním zrcátkem čtyřiadvacetiletého chodce. Ten šel při pravém okraji silnice a vedl jízdní kolo.

„Mladík nebyl označen žádným reflexním prvkem, neměl ani osvětlení a navíc byl oblečen do tmavých oděvů. Vlivem nárazu byl odhozen do příkopu a došlo k jeho zranění. V nemocnici byl jednorázově ošetřen. Alkohol byl u obou účastníků nehody negativní,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Škoda na autě byla vyčíslena na 25 000 Kč. Míru zavinění nehody šetří policie. (red)

 

Při střetu s automobilem na Anenské byl zraněn chodec

ilustrační foto ZZS

Ve středu 13. prosince 2017 krátce po sedmé hodině ráno došlo v Anenské ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem. Ten skončil  nemocnici.

"Dosavadním šetřením bylo zjištěno, že sedmatřicetiletá řidička Škody Octavie z dosud přesně nezjištěných příčin nedala přednost po přechodu pro chodce přecházejícímu pětatřicetiletému muži. Po střetu s vozidlem chodec upadl na komunikaci, kde zůstal ležet. Při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob ani ke škodě na majetku nedošlo. Alkohol u obou účastníků dopravní nehody policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Během tří dnů tři střety chodců s automobily!

Foto PČR

Během tří dnů došlo na přechodech pro chodce jen v Prostějově ke třem střetům chodců s automobily. V pátek jsme informovali o čtvrteční dopravní nehodě osobního automobilu se třiačtyřicetiletou chodkyní na přechodu pro chodce v Olomoucké ulici v Prostějově. V pátek se nákladní vůz střetl na Vápenici se sedmnáctiletou dívkou, v sobotu pak osobní vůz srazil v Olomoucké ulici desetileté děvče. Všichni chodci skončili v nemocnici.

Policisté se proto rozhodli vydat varování. "V první řadě se nenechte zmást tvrzením, že chodec má na přechodu pro chodce absolutní přednost. ŽÁDNÉ TAKOVÉ PRAVIDLO NEEXISTUJE! Řidiči vozidel sice musí umožnit chodci bezpečné přecházení, ale chodec NESMÍ vstupovat do vozovky „bezprostředně" před jedoucí vozidlo. Kinetická energie jedoucího automobilu neumožňuje okamžité zastavení a chodec se tak vystavuje značnému riziku," uvedl policejní mluvčí František Kořínek 

Desetiletá dívenka, kterou srazilo vozidlo na přechodu na Olomoucké, skončila v FN Olomouc

ilustrační foto PvNovinky.cz

Včera v podvečer, kolem půl šesté, došlo na ulici Olomoucká k nehodě.

"Třiašedesátiletá řidička, která řídila automobil Ford Fiesta, přehlédla na přechodu pro chodce desetiletou dívenku. Došlo ke srážce, dívka spadla na kapotu vozu a následně upadla na zem. Dívka byla se zraněním převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na vozidle byla předběžně stanovena kolem dvaceti tisíc korun", uvedla pro Prostějovské novinky mluvčí PČR Olomouckého kraje Miluše Zajícová. 

Na Vápenici srazilo auto chodkyni. Skončila v nemocnici!

ilustrační foto ZZS

Krátce před třináctou hodinou došlo na Vápenici v Prostějově ke střetu osobního vozu s chodkyní. Ta skončila se zraněním v nemocnici.

K nehodě došlo u Domu dětí a mládeže. "Žena byla ošetřena na místě a poté převezena k vyšetření do prostějovské nemocnice," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. Podle prvotních poznatků žena pravděpodobně vstoupila vozidlu do cesty. "Míra zavinění a příčina střetu je ale v šetření," dodal Kořínek s tím, že test na požití alkoholu byl u obou účastníků nehody negativní. (ber)