chodec

Dvanáctiletý kluk vběhl pod auto. Skončil v nemocnici!

Foto PČR

V neděli 8. ledna 2017 před sedmnáctou hodinou došlo v Norské ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem.

"Dosavadním šetřením se podařilo zjistit, že dvanáctiletý chlapec do vozovky vběhl náhle z řady zaparkovaných vozidel v době, kdy tudy projížděl osobní automobil značky Volkswagen. Došlo ke střetu přední části vozidla s chlapcem. Při dopravní nehodě chlapec utrpěl zranění, se kterým byl ošetřen v prostějovské nemocnici. Tam ho i s rodiči ihned po nehodě převezl pětačtyřicetiletý řidič poškozeného automobilu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody na automobilu byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

Snažil se vyhnout opilé chodkyni, trefil strom

ilustrační foto

V pátek 16. prosince ve večerních hodinách na základě žádosti policistů vyjížděla hlídka prostějovských strážníků zjistit totožnost ženy, která se pohybovala po silnici a zřejmě byla příčinou dopravní nehody. 

"Motorista se jí snažil vyhnout, ale při tomto manévru narazil do kmene stromu. Dle zjištěných informací se strážníkům dotyčnou podařilo vypátrat a předat ji na místě události policistům k dalšímu šetření," uvedla strážník Jana Adámková. (red)

Zraněnému chodci neposkytl první pomoc. Od nehody ujel

ilustrační foto ber

V pondělí 21. listopadu 2016 okolo deváté hodiny večer došlo mezi obcemi Hradisko a Bezměrov k dopravní nehodě, při které byl vážně zraněn čtyřiapadesátiletý chodec. Řidič ujel, aniž muži poskytl pomoc. Policisté ho hledají. 

Chodec šel po pravé straně vozovky směrem na Bezměrov. Stejným směrem jel také neznámý řidič v osobním automobilu pravděpodobně značky Renault Megane II vínové nebo tmavě červené barvy, který chodce srazil. Urazil si při tom část pravého zrcátka. Řidič po střetu z místa události odjel, aniž by zraněnému poskytl první pomoc.

"Dopravní nehodu nyní řeší kroměřížští kriminalisté. Předpokládáme, že kromě ulomeného zrcátka byl na voze poničen také pravý přední blatník, poškozeno čelní sklo a poškrábán pravý bok auta.

Dvaaosmdesátiletý senior vstoupil před auto. Skončil v nemocnici

Foto PČR

V úterý před osmnáctou hodinou došlo ve Wolkerově ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem. Dvaaosmdesátiletý muž skončil v nemocnici.

"Senior přecházel komunikaci mimo přechod pro chodce od budovy pošty k autobusové zastávce v době, kdy směrem k Palackého ulici řídil jednapadesátiletý řidič osobní automobil typu Volkswagen Amarok. Z dosud přesně nezjištěných příčin došlo ke střetu levé přední části vozidla s chodcem. Ten při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice," uvedl k nehodě policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun.

Sedmiletou dívenku srazilo auto. Řidička ujela

Foto PČR

Policisté Dopravního inspektorátu Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění dopravní nehody, ke které došlo v pondělí 12. prosince kolem 7:45 hod na ulici Purkyňově v Olomouci.

Došlo zde ke střetu osobního vozidla s nezletilou chodkyní. Podle prvotních informací měl zatím nezjištěný řidič s vozidlem dosud nezjištěného typu, který odbočoval vpravo z ulice Hodolanské směrem k ulici Purkyňově, ohrozit nezletilou chodkyni. Ta přecházela vozovku kolmo v místě určeném pro přecházení chodců (přechod pro chodce se v místě nenachází). Po střetu s chodkyní neznámý řidič z místa odjel. "Při nehodě utrpěla  sedmiletá dívka zranění, se kterým musela vyhledat lékařské ošetření. Nehoda byla nahlášena na Policii ČR dodatečně, až v odpoledních hodinách.

Chodkyni srazilo auto. Skončila v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek v osm hodin došlo u okružní křižovatky ulic Brněnské a Okružní v Prostějově k dopravní nehodě mezi osobním automobilem značky Škoda a chodcem. 

"Sedmačtyřicetiletý řidič se při vyjíždění z okružní křižovatky směrem do centra města, z dosud přesně nezjištěných příčin, střetl se třiačtyřicetiletou chodkyní, která komunikaci přecházela po přechodu pro chodce. Žena po střetu s vozidlem upadla a způsobila si zranění. Byla převezena do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol byl u obou účastníků dopravní nehody vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování. (red)

Řidič srazil opilého chodce

ilustrační foto

V sobotu v podvečer jel 71letý řidič s vozidlem VW Golf po ulici Plumlovská v Prostějově ve směru na Mostkovice. Před kruhovým objezdem přehlédl 66letého chodce, který vstoupil na přechod pro chodce z pohledu řidiče z pravé strany. 

"Starší muž chodce přehlédl a došlo ke střetu mezi vozidlem a přecházející osobou, která byla z místa převezena s lehkým zraněním do Fakultní nemocnice Olomouc. Na místě nehody byla s oběma účastníky provedena dechová zkouška, která byla u řidiče negativní, ale u chodce byla pozitivní s výsledkem 1,29 promile alkoholu v dechu. Míra zavinění je předmětem dalšího šetření", popsala nešťastnou událost Miluše Zajícová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

Při couvání srazil chodkyni. Skončila v nemocnici

ilustrační foto PČR

V neděli před devatenáctou hodinou došlo v ulici Dr. Horáka v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem. Padesátiletý řidič vozidla značky Ford z dosud přesně nezjištěných příčin při couvání porazil třiasedmdesátiletou chodkyni.

"Žena po nárazu upadla na komunikaci a tím si způsobila zranění," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol byl u obou účastníků vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování. (red)

Auto srazilo sedmiletou dívenku. Skončila v nemocnici

ilustrační foto

Ve středu hodinu po poledni došlo v obci Hruška k nehodě, při níž bylo sraženo sedmileté dítě. Dívenka skončila v nemocnici.

"Nezletilá dívka přebíhala silnici tím způsobem, že vyběhla zpoza autobusu v době, kdy zde projíždělo vozidlo Citroen Berlingo a narazila do něho. Byla lehce zraněna a převezena na vyšetření do prostějovské nemocnice," popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Alkohol byl u řidiče negativní, škoda na vozidle nevznikla. "Nehoda je nadále předmětem šetření dopravních policistů," dodala mluvčí. (red)

Auto srazilo chodce. Byl na mol a neměl reflexní prvky

Foto PČR

Ve středu po dvacáté hodině došlo mezi obcemi Dřínov a Pavlovice u Kojetína k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem. Třicetiletý řidič osobního automobilu značky Citroën při míjení se s protijedoucím automobilem přehlédl při krajnici jdoucího neosvětleného chodce a zachytil jej zpětným zrcátkem. Lehce zraněný chodec byl převezen do kroměřížské nemocnice.

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. "Alkohol u řidiče vozidla byl vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Dechová zkouška u zraněného chodce ukázala hodnotu 2,56 ‰ alkoholu v dechu. Provedeným šetřením policisté zjistili, že chodec měl v době dopravní nehody oblečen tmavý oděv a v rozporu se zákonem neměl žádný prvek z retroreflexního materiálu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.