chodec

Viník nehody, při níž zemřel chodec mezi Prostějovem a Ohrozimí, stále není znám

ilustrační foto PČR

Ve středu 3. května před patnáctou hodinou došlo na silniční komunikaci mezi obcemi Prostějov a Ohrozim k tragické dopravní nehodě dodávkového vozidla s chodcem. Osmatřicetiletý muž utrpěným zraněním na místě podlehl. Policie nehodu stále vyšetřuje. 

K nehodě došlo u obce Mostkovice u mostu přes říčku Hloučelu. "Alkohol byl u řidiče dodávky vyloučen provedenou dechovou zkouškou," uvedl tehdy policejní mluvčí František Kořínek. 

Přesné okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření. "V této chvíli čekáme na posudky soudních znalců," sdělil PvNovinkám vedoucí Dopravního inspektorátu Vítězslav Matyáš. Podle jeho slov policie vydala po nehodě návrh opatření, která byla provedena. "Bezpečnostní inspekce navrhla odstranění porostu, který se u křižovatky vyskytoval a bránil ve výhledu," dodal Matyáš. (ber)

Na Rejskově srazil stařenku a ujel. Policie hledá cyklistu i svědky nehody!

Foto PČR

Ve středu 14. června 2017 v době od 13:30 do 13:45 hodin došlo na cyklostezce v Rejskově ulici v Prostějově k dopravní nehodě cyklisty a chodce. Cyklista sražené seniorce pomohl vstát, pak ale ujel. Policisté hledají svědky a cyklistu žádají, aby se jim přihlásil.

"Osmasedmdesátiletá žena cyklostezku přecházela u křižovatky s ulicí Vápenice. Z dosud přesně nezjištěných příčin došlo k jejímu střetu s cyklistou jedoucím ve směru k centru města. Po střetu žena upadla na komunikaci. Cyklista zastavil a ženě pomohl vstát. Poté však z místa dopravní nehody odjel, aniž by došlo k jejímu oznámení policistům. Při dopravní nehodě žena utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Alkohol u ženy policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. 

Mladý řidič srazil ženu. Na místě zemřela

ilustrační foto PČR

K nehodě s tragickými následky došlo dnes kolem páté hodiny ráno na Šumpersku. Mladík za volantem škodovky srazil chodkyni. Na místě zemřela.

"Osobní vůz značky Škoda Felicia, který řídil 26letý mladík, jel po ulici Ztracené ve Vikýřovicích (pod tzv. Holubím vrchem), ve směru od Šumperka na Rapotín. Řidič zřejmě nezvládl řízení svého vozu, narazil do chodkyně, která šla při okraji vozovky proti jeho vozidlu, a poté do sloupu veřejného osvětlení. Při střetu utrpěla chodkyně zranění, kterým na místě podlehla. Zraněný byl také řidič i jeho spolujezdec v osobním automobilu," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.

Chlapec přebíhal vozovku a narazil do vozu. Skončil v nemocnici

ilustrační foto ordinace-lekarny.cz

V pátek 12. května před šestnáctou hodinou došlo v Komenského ulici u křižovatky s ulicí Kostelní v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s nezletilým chodcem. 

"Dosavadním šetřením bylo zjištěno, že třináctiletý chlapec měl přebíhat vozovku v době, kdy tudy projížděl osobní automobil značky Chevrolet. Automobil chlapci vjel do cesty a ten narazil do jeho levých zadních dveří. Po nárazu chodec upadl na komunikaci. Zraněného chodce řidič automobilu okamžitě převezl k ošetření do prostějovské nemocnice, kde si ho převzala matka," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob ani ke škodě na majetku nedošlo. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Dvanáctiletý kluk vběhl pod auto. Skončil v nemocnici!

Foto PČR

V neděli 8. ledna 2017 před sedmnáctou hodinou došlo v Norské ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem.

"Dosavadním šetřením se podařilo zjistit, že dvanáctiletý chlapec do vozovky vběhl náhle z řady zaparkovaných vozidel v době, kdy tudy projížděl osobní automobil značky Volkswagen. Došlo ke střetu přední části vozidla s chlapcem. Při dopravní nehodě chlapec utrpěl zranění, se kterým byl ošetřen v prostějovské nemocnici. Tam ho i s rodiči ihned po nehodě převezl pětačtyřicetiletý řidič poškozeného automobilu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody na automobilu byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

Snažil se vyhnout opilé chodkyni, trefil strom

ilustrační foto

V pátek 16. prosince ve večerních hodinách na základě žádosti policistů vyjížděla hlídka prostějovských strážníků zjistit totožnost ženy, která se pohybovala po silnici a zřejmě byla příčinou dopravní nehody. 

"Motorista se jí snažil vyhnout, ale při tomto manévru narazil do kmene stromu. Dle zjištěných informací se strážníkům dotyčnou podařilo vypátrat a předat ji na místě události policistům k dalšímu šetření," uvedla strážník Jana Adámková. (red)

Zraněnému chodci neposkytl první pomoc. Od nehody ujel

ilustrační foto ber

V pondělí 21. listopadu 2016 okolo deváté hodiny večer došlo mezi obcemi Hradisko a Bezměrov k dopravní nehodě, při které byl vážně zraněn čtyřiapadesátiletý chodec. Řidič ujel, aniž muži poskytl pomoc. Policisté ho hledají. 

Chodec šel po pravé straně vozovky směrem na Bezměrov. Stejným směrem jel také neznámý řidič v osobním automobilu pravděpodobně značky Renault Megane II vínové nebo tmavě červené barvy, který chodce srazil. Urazil si při tom část pravého zrcátka. Řidič po střetu z místa události odjel, aniž by zraněnému poskytl první pomoc.

"Dopravní nehodu nyní řeší kroměřížští kriminalisté. Předpokládáme, že kromě ulomeného zrcátka byl na voze poničen také pravý přední blatník, poškozeno čelní sklo a poškrábán pravý bok auta.

Dvaaosmdesátiletý senior vstoupil před auto. Skončil v nemocnici

Foto PČR

V úterý před osmnáctou hodinou došlo ve Wolkerově ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem. Dvaaosmdesátiletý muž skončil v nemocnici.

"Senior přecházel komunikaci mimo přechod pro chodce od budovy pošty k autobusové zastávce v době, kdy směrem k Palackého ulici řídil jednapadesátiletý řidič osobní automobil typu Volkswagen Amarok. Z dosud přesně nezjištěných příčin došlo ke střetu levé přední části vozidla s chodcem. Ten při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice," uvedl k nehodě policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun.

Sedmiletou dívenku srazilo auto. Řidička ujela

Foto PČR

Policisté Dopravního inspektorátu Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění dopravní nehody, ke které došlo v pondělí 12. prosince kolem 7:45 hod na ulici Purkyňově v Olomouci.

Došlo zde ke střetu osobního vozidla s nezletilou chodkyní. Podle prvotních informací měl zatím nezjištěný řidič s vozidlem dosud nezjištěného typu, který odbočoval vpravo z ulice Hodolanské směrem k ulici Purkyňově, ohrozit nezletilou chodkyni. Ta přecházela vozovku kolmo v místě určeném pro přecházení chodců (přechod pro chodce se v místě nenachází). Po střetu s chodkyní neznámý řidič z místa odjel. "Při nehodě utrpěla  sedmiletá dívka zranění, se kterým musela vyhledat lékařské ošetření. Nehoda byla nahlášena na Policii ČR dodatečně, až v odpoledních hodinách.

Chodkyni srazilo auto. Skončila v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek v osm hodin došlo u okružní křižovatky ulic Brněnské a Okružní v Prostějově k dopravní nehodě mezi osobním automobilem značky Škoda a chodcem. 

"Sedmačtyřicetiletý řidič se při vyjíždění z okružní křižovatky směrem do centra města, z dosud přesně nezjištěných příčin, střetl se třiačtyřicetiletou chodkyní, která komunikaci přecházela po přechodu pro chodce. Žena po střetu s vozidlem upadla a způsobila si zranění. Byla převezena do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol byl u obou účastníků dopravní nehody vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování. (red)