chodec

Během tří dnů tři střety chodců s automobily!

Foto PČR

Během tří dnů došlo na přechodech pro chodce jen v Prostějově ke třem střetům chodců s automobily. V pátek jsme informovali o čtvrteční dopravní nehodě osobního automobilu se třiačtyřicetiletou chodkyní na přechodu pro chodce v Olomoucké ulici v Prostějově. V pátek se nákladní vůz střetl na Vápenici se sedmnáctiletou dívkou, v sobotu pak osobní vůz srazil v Olomoucké ulici desetileté děvče. Všichni chodci skončili v nemocnici.

Policisté se proto rozhodli vydat varování. "V první řadě se nenechte zmást tvrzením, že chodec má na přechodu pro chodce absolutní přednost. ŽÁDNÉ TAKOVÉ PRAVIDLO NEEXISTUJE! Řidiči vozidel sice musí umožnit chodci bezpečné přecházení, ale chodec NESMÍ vstupovat do vozovky „bezprostředně" před jedoucí vozidlo. Kinetická energie jedoucího automobilu neumožňuje okamžité zastavení a chodec se tak vystavuje značnému riziku," uvedl policejní mluvčí František Kořínek 

Desetiletá dívenka, kterou srazilo vozidlo na přechodu na Olomoucké, skončila v FN Olomouc

ilustrační foto PvNovinky.cz

Včera v podvečer, kolem půl šesté, došlo na ulici Olomoucká k nehodě.

"Třiašedesátiletá řidička, která řídila automobil Ford Fiesta, přehlédla na přechodu pro chodce desetiletou dívenku. Došlo ke srážce, dívka spadla na kapotu vozu a následně upadla na zem. Dívka byla se zraněním převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na vozidle byla předběžně stanovena kolem dvaceti tisíc korun", uvedla pro Prostějovské novinky mluvčí PČR Olomouckého kraje Miluše Zajícová. 

Na Vápenici srazilo auto chodkyni. Skončila v nemocnici!

ilustrační foto ZZS

Krátce před třináctou hodinou došlo na Vápenici v Prostějově ke střetu osobního vozu s chodkyní. Ta skončila se zraněním v nemocnici.

K nehodě došlo u Domu dětí a mládeže. "Žena byla ošetřena na místě a poté převezena k vyšetření do prostějovské nemocnice," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. Podle prvotních poznatků žena pravděpodobně vstoupila vozidlu do cesty. "Míra zavinění a příčina střetu je ale v šetření," dodal Kořínek s tím, že test na požití alkoholu byl u obou účastníků nehody negativní. (ber)

 

Chodkyni srazilo auto. Na přechodu na Olomoucké

Foto PČR

Jak jsme již psali včera, ve čtvrtek 23. listopadu v 7:45 hodin došlo v Olomoucké ulici v Prostějově ke střetu osobního automobilu s chodkyní. Žena skončila v nemocnici.

"Šestasedmdesátiletý řidič automobilu značky Ford při jízdě z ulice Sladkovského směrem k obci Držovice z dosud přesně nezjištěných příčin nedal přednost po přechodu pro chodce z levé strany přecházející třiačtyřicetileté ženě. Chodkyně po střetu s přední částí vozidla upadla na komunikaci, kde zůstala ležet. Následně byla se zraněním převezena do prostějovské nemocnice," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun. Alkohol u obou účastníků policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Celorepubliková dopravně bezpečností akce se zaměřila na neviditelné chodce

Foto PČR

Od 3. 11. do 19. 11. 2017 se uskutečnila i v Olomouckém kraji celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená na viditelnost chodců v podzimním období.

Zákon ukládá od února 2016 povinnost chodcům mít oděv při chůzi mimo obec opatřen reflexním prvkem. Bohužel se stále setkáváme s takovými, kteří za snížené viditelnosti jsou takřka neviditelní. Proto tato akce byla zaměřena právě na ně. Do krajské akce bylo zapojeno celkem 280 policistů dopravní a pořádkové policie. "Během akce bylo zkontrolováno mimo obec za snížené viditelnosti celkem 376 chodců. 351 chodců během chůze mimo obec bylo vybaveno reflexními prvky.

Dívka vběhla na Kollárově do silnice. Srazil ji vůz

Foto PČR

V pondělí 6. listopadu 2017 před osmou hodinou ranní došlo z dosud přesně nezjištěných příčin v Kollárově ulici v Prostějově ke střetu osobního automobilu značky BMW s dvanáctiletou chodkyní.

"Dle jednapadesátiletého řidiče BMW a jedné nezúčastněné svědkyně měla dívka do vozovky vběhnout náhle, zpoza u krajnice zaparkovaných vozidel. Dívka při dopravní nehodě utrpěla zranění, se kterým byla převezena k ošetření do prostějovské nemocnice," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedením dechové zkoušky. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Nehoda v ulici Na hrázi si vyžádala zranění chodkyně. Řidič byl opilý

ilustrační foto ZZS

Zraněním chodkyně skončila dopravní nehoda, která se stala v pátek kolem čtrnácté hodiny v ulici Na hrázi v Prostějově. Muž, který řídil osobní vůz, měl v dechu 1,8 promile.

"Z dosavadního šetření vyplývá, že šestačtyřicetiletý řidič vozidla Ford Galaxy, který jel po ulici Mlýnské ve směru k ulici na Hrázi, po projetí levotočivou zatáčkou z prozatím přesně nezjištěných příčin najel vpravo, na travnatou plochu, kde pokračoval v jízdě. Při tomto srazil na chodníku stojící třipadadesátiletou chodkyni, která stála před přechodem pro chodce. Osobní vozidlo mělo dále pokračovat v jízdě, kdy se vrátilo na komunikaci a narazilo do vlevo parkujícího osobního vozidla zn. Hyundai Matrix. Vozidlo Hyundai Matrix bylo dále odhozeno na za ním stojící vozidlo zn. Opel Vectra.

Na Plumlovské sražen chodec! Byl na mol

ilustrační foto ZZS

V pátek ve čtyři hodiny odpoledne se stala dopravní nehoda na ulici Plumlovská v Prostějově. Řidiči vozidla Škoda Octavia náhle vběhl do jízdní dráhy mimo přechod pro chodce třiačtyřicetiletý muž. Skončil v nemocnici, policisté ale zjstili, že byl na mol.

Došlo ke střetu mezi vozidlem a chodcem, který narazil do čelního skla a pak spadl na silnici. Zraněný muž byl z místa převezen do nemocnice na vyšetření. "Dechová zkouška u řidiče vozidla byla negativní, u chodce byla pozitivní s hodnotami 2,70 a 2,63 promile alkoholu v dechu. Zraněný muž s hodnotami souhlasil a policistům uvedl, že vypil asi dva litry vína," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že míra zavinění jednotlivých účastníků je v šetření. (red)

 

Viník nehody, při níž zemřel chodec mezi Prostějovem a Ohrozimí, stále není znám

ilustrační foto PČR

Ve středu 3. května před patnáctou hodinou došlo na silniční komunikaci mezi obcemi Prostějov a Ohrozim k tragické dopravní nehodě dodávkového vozidla s chodcem. Osmatřicetiletý muž utrpěným zraněním na místě podlehl. Policie nehodu stále vyšetřuje. 

K nehodě došlo u obce Mostkovice u mostu přes říčku Hloučelu. "Alkohol byl u řidiče dodávky vyloučen provedenou dechovou zkouškou," uvedl tehdy policejní mluvčí František Kořínek. 

Přesné okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření. "V této chvíli čekáme na posudky soudních znalců," sdělil PvNovinkám vedoucí Dopravního inspektorátu Vítězslav Matyáš. Podle jeho slov policie vydala po nehodě návrh opatření, která byla provedena. "Bezpečnostní inspekce navrhla odstranění porostu, který se u křižovatky vyskytoval a bránil ve výhledu," dodal Matyáš. (ber)

Na Rejskově srazil stařenku a ujel. Policie hledá cyklistu i svědky nehody!

Foto PČR

Ve středu 14. června 2017 v době od 13:30 do 13:45 hodin došlo na cyklostezce v Rejskově ulici v Prostějově k dopravní nehodě cyklisty a chodce. Cyklista sražené seniorce pomohl vstát, pak ale ujel. Policisté hledají svědky a cyklistu žádají, aby se jim přihlásil.

"Osmasedmdesátiletá žena cyklostezku přecházela u křižovatky s ulicí Vápenice. Z dosud přesně nezjištěných příčin došlo k jejímu střetu s cyklistou jedoucím ve směru k centru města. Po střetu žena upadla na komunikaci. Cyklista zastavil a ženě pomohl vstát. Poté však z místa dopravní nehody odjel, aniž by došlo k jejímu oznámení policistům. Při dopravní nehodě žena utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice. Alkohol u ženy policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek.