chodec

Auto srazilo chodce, ten na místě zemřel. Řidič ujel

ilustrační foto

V Hanušovicích na Šumpersku v neděli ráno automobil srazil devětadvacetiletého muže, který na místě zemřel. Řidič z místa nehody ujel, podle svědků ale zraněného několik set metrů vláčel. Policie prověřuje jedno poškozené vozidlo a jeho řidiče.

Nehoda se stala v Pražské ulici krátce před půl sedmou. „S největší pravděpodobností řidič vozidlem srazil chodce a z místa nehody ujel, aniž by poskytl zraněnému první pomoc. Devětadvacetiletý muž po nehodě zemřel," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtmánek. 

Oběť z tragické nehody na dálnici není známa

ilustrační foto

Při včerejší tragické nehodě na D35 u Kocourovce byla na komunikaci nalezena usmrcená osoba. Řidič který střet ohlásil, se domníval, že přejel sražené zvíře. Nehodu si převzali kriminalisté územního odboru Olomouc, kteří v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na šest let.

"U zemřelé osoby byla nařízena soudní pitva, která by měla určit i její totožnost," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Tragickou nehodou se zabývají a veškeré okolnosti a souvislosti zjišťují. (red)

Muž v černém vedl kolo po silnici. Srazilo ho auto a skončil v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Devátého ledna pět minut po šesté večerní jela řidička s osobním autem ve směru od Hranic na obec Ústí. Po přejetí horizontu na přímém úseku silnice zachytila pravým předním zrcátkem čtyřiadvacetiletého chodce. Ten šel při pravém okraji silnice a vedl jízdní kolo.

„Mladík nebyl označen žádným reflexním prvkem, neměl ani osvětlení a navíc byl oblečen do tmavých oděvů. Vlivem nárazu byl odhozen do příkopu a došlo k jeho zranění. V nemocnici byl jednorázově ošetřen. Alkohol byl u obou účastníků nehody negativní,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Škoda na autě byla vyčíslena na 25 000 Kč. Míru zavinění nehody šetří policie. (red)

 

Při střetu s automobilem na Anenské byl zraněn chodec

ilustrační foto ZZS

Ve středu 13. prosince 2017 krátce po sedmé hodině ráno došlo v Anenské ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem. Ten skončil  nemocnici.

"Dosavadním šetřením bylo zjištěno, že sedmatřicetiletá řidička Škody Octavie z dosud přesně nezjištěných příčin nedala přednost po přechodu pro chodce přecházejícímu pětatřicetiletému muži. Po střetu s vozidlem chodec upadl na komunikaci, kde zůstal ležet. Při nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob ani ke škodě na majetku nedošlo. Alkohol u obou účastníků dopravní nehody policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Během tří dnů tři střety chodců s automobily!

Foto PČR

Během tří dnů došlo na přechodech pro chodce jen v Prostějově ke třem střetům chodců s automobily. V pátek jsme informovali o čtvrteční dopravní nehodě osobního automobilu se třiačtyřicetiletou chodkyní na přechodu pro chodce v Olomoucké ulici v Prostějově. V pátek se nákladní vůz střetl na Vápenici se sedmnáctiletou dívkou, v sobotu pak osobní vůz srazil v Olomoucké ulici desetileté děvče. Všichni chodci skončili v nemocnici.

Policisté se proto rozhodli vydat varování. "V první řadě se nenechte zmást tvrzením, že chodec má na přechodu pro chodce absolutní přednost. ŽÁDNÉ TAKOVÉ PRAVIDLO NEEXISTUJE! Řidiči vozidel sice musí umožnit chodci bezpečné přecházení, ale chodec NESMÍ vstupovat do vozovky „bezprostředně" před jedoucí vozidlo. Kinetická energie jedoucího automobilu neumožňuje okamžité zastavení a chodec se tak vystavuje značnému riziku," uvedl policejní mluvčí František Kořínek 

Desetiletá dívenka, kterou srazilo vozidlo na přechodu na Olomoucké, skončila v FN Olomouc

ilustrační foto PvNovinky.cz

Včera v podvečer, kolem půl šesté, došlo na ulici Olomoucká k nehodě.

"Třiašedesátiletá řidička, která řídila automobil Ford Fiesta, přehlédla na přechodu pro chodce desetiletou dívenku. Došlo ke srážce, dívka spadla na kapotu vozu a následně upadla na zem. Dívka byla se zraněním převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na vozidle byla předběžně stanovena kolem dvaceti tisíc korun", uvedla pro Prostějovské novinky mluvčí PČR Olomouckého kraje Miluše Zajícová. 

Na Vápenici srazilo auto chodkyni. Skončila v nemocnici!

ilustrační foto ZZS

Krátce před třináctou hodinou došlo na Vápenici v Prostějově ke střetu osobního vozu s chodkyní. Ta skončila se zraněním v nemocnici.

K nehodě došlo u Domu dětí a mládeže. "Žena byla ošetřena na místě a poté převezena k vyšetření do prostějovské nemocnice," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. Podle prvotních poznatků žena pravděpodobně vstoupila vozidlu do cesty. "Míra zavinění a příčina střetu je ale v šetření," dodal Kořínek s tím, že test na požití alkoholu byl u obou účastníků nehody negativní. (ber)

 

Chodkyni srazilo auto. Na přechodu na Olomoucké

Foto PČR

Jak jsme již psali včera, ve čtvrtek 23. listopadu v 7:45 hodin došlo v Olomoucké ulici v Prostějově ke střetu osobního automobilu s chodkyní. Žena skončila v nemocnici.

"Šestasedmdesátiletý řidič automobilu značky Ford při jízdě z ulice Sladkovského směrem k obci Držovice z dosud přesně nezjištěných příčin nedal přednost po přechodu pro chodce z levé strany přecházející třiačtyřicetileté ženě. Chodkyně po střetu s přední částí vozidla upadla na komunikaci, kde zůstala ležet. Následně byla se zraněním převezena do prostějovské nemocnice," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun. Alkohol u obou účastníků policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Celorepubliková dopravně bezpečností akce se zaměřila na neviditelné chodce

Foto PČR

Od 3. 11. do 19. 11. 2017 se uskutečnila i v Olomouckém kraji celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená na viditelnost chodců v podzimním období.

Zákon ukládá od února 2016 povinnost chodcům mít oděv při chůzi mimo obec opatřen reflexním prvkem. Bohužel se stále setkáváme s takovými, kteří za snížené viditelnosti jsou takřka neviditelní. Proto tato akce byla zaměřena právě na ně. Do krajské akce bylo zapojeno celkem 280 policistů dopravní a pořádkové policie. "Během akce bylo zkontrolováno mimo obec za snížené viditelnosti celkem 376 chodců. 351 chodců během chůze mimo obec bylo vybaveno reflexními prvky.

Dívka vběhla na Kollárově do silnice. Srazil ji vůz

Foto PČR

V pondělí 6. listopadu 2017 před osmou hodinou ranní došlo z dosud přesně nezjištěných příčin v Kollárově ulici v Prostějově ke střetu osobního automobilu značky BMW s dvanáctiletou chodkyní.

"Dle jednapadesátiletého řidiče BMW a jedné nezúčastněné svědkyně měla dívka do vozovky vběhnout náhle, zpoza u krajnice zaparkovaných vozidel. Dívka při dopravní nehodě utrpěla zranění, se kterým byla převezena k ošetření do prostějovské nemocnice," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedením dechové zkoušky. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)