chodec

Osmiletý kluk vběhl přímo pod auto

Foto PČR

V neděli 2. září 2018 v sedmnáct hodin došlo v ulici Karla Svolinského v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem. Dle dosavadního šetření měl osmiletý chlapec do vozovky vběhnout přímo před projíždějící automobilu značky Hyundai. 

"Protože chlapec do silnice vběhl zpoza zaparkovaných aut, viděl ho pětapadesátiletý řidič na poslední chvíli. Proto se mu střetu s chlapcem nepodařilo zabránit ani přes prudké brzdění. Po střetu s přední částí automobilu chlapec upadl na komunikaci. Při dopravní nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle byla předběžně vyčíslena na osm tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Na D46 u Olšan zemřel dnes v noci chodec!

Foto PČR

V neděli ráno krátce po půl třetí přijali policisté oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla s chodcem na 33. kilometru dálnice D46 ve směru od Prostějova na Olomouc. Z prvotního šetření vyplývá, že dvaapadesátiletý muž zřejmě přecházel dálnici od obce Hablov do obce Olšany u Prostějova, a to v místě, kde byl nedávno stržen most, spojující obě obce.

"Šestačtyřicetiletý řidič vozidla Audi A6 nestačil na chodce, který se náhle objevil na dálnici, včas zareagovat, a došlo ke střetu. Chodec na místě utrpěl smrtelné zranění," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že alkohol ani jiné návykové látky nebyly u řidiče provedenými zkouškami zjištěny.

Dálnice D46 byla od 33. km do Olomouce uzavřena. Doprava byla svedena na exitu 33 přes obec Bystročice. Provoz byl na dálnici obnoven po třech hodinách, tedy po půl šesté. "Veškeré okolnosti a souvislosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření," dodal Hejtman.

Babeta srazila chodce na přechodu!

Foto PČR

Ve středu 27. června 2018 v 9:35 hodin došlo ve Wolkerově ulici v Prostějově na přechodu pro chodce u křižovatky s ulicí Brněnskou k dopravní nehodě chodce s mopedem značky Babeta.

"Pětapadesátiletý řidič mopedu na přechod pro chodce vjel v době, kdy tudy třiašedesátiletá žena vedoucí jízdní kolo přecházela ve směru k Brněnské ulici. Další ženě se střetu podařilo vyhnout. Po střetu sražená chodkyně i řidič mopedu upadli na komunikaci a způsobili si zranění, se kterými byli převezeni do prostějovské nemocnice," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 1 tisíc korun. Alkohol u obou účastníků policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Přehlédla chodce na Floriánově náměstí. Skončil v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Pravděpodobně nepozornost řidičky může za dopravní nehodu, která se stala včera v Prostějově na Floriánském náměstí v odpoledních hodinách.

"Žena couvala s osobním vozidlem Škoda Fabia a přehlédla za sebou šestasedmdesátiletého chodce, který šel z levé strany od lázní směrem k autobusové zastávce a narazila do něho. Starý pán po nárazu upadl na komunikaci a z místa ho musela sanitka převést na ošetření do nemocnice," popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška u obou byla provedena s negativním výsledkem. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

 

Audi srazilo chodce. Na místě zemřel

ilustrační foto PČR

V neděli 18. března v brzkých ranních hodinách se v Přerově odehrála dopravní nehoda, při které osobní vůz srazil chodce. Muž na místě zemřel.

"Třiadvacetiletý muž jel s vozem zn. Audi A4 po ulici Hulínská ve směru na obec Říkovice. Na čtyřproudé silnici najel do levého pruhu a začal předjíždět před sebou pomaleji jedoucí vozidla. Při tomto manévru došlo ke sražení jednačtyřicetiletého muže. Při dopravní nehodě chodec utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová s tím, že dechová zkouška byla u řidiče negativní. (red)

 

Srazil opilého chodce. Ten si pak zavolal záchranku

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek ve večerních hodinách jel prozatím neznámý řidič s vozidlem po ulici Tovární směrem k ulici Vrahovické v Prostějově. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou u místního občerstvení z dosud nezjištěných příčin srazil sedmačtyřicetiletého chodce, který šel po levé straně komunikace směrem k ulici Říční. 

"Řidič auta po nehodě zastavil a šel chodci poskytnout pomoc. Ten mu ale řekl, že mu nic není a nehodu řešit nechce. Řidič poté z místa odjel. Poškozený byl ale zraněný a z prodejny na ulici Janáčkova si nakonec zavolal sanitku, která ho převezla na ošetření do nemocnice. Chodec policistům sdělil, že před nehodou požil víno, ale přesné množství nebyl schopen určit. Provedeným rozborem krve v nemocnici byla u poškozeného zjištěna hladina alkoholu v krvi 3,19 promile," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

Auto srazilo 82letou chodkyni. Při couvání

ilustrační foto ZZS

Ve středu 21. února 2018 v 18 hodin došlo na parkovišti u obchodního domu v Anenské ulici v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu s chodkyní. Seniorka byla se zraněním převezena do nemocnice. 

"Čtyřiatřicetiletá řidička Fordu Focus při couvání po parkovišti z dosud přesně nezjištěných příčin narazila do dvaaosmdesátileté chodkyně. Při dopravní nehodě chodkyně utrpěla zranění, se kterým byla převezena do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol byl u obou účastnic vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

 

Auto srazilo chodce, ten na místě zemřel. Řidič ujel

ilustrační foto

V Hanušovicích na Šumpersku v neděli ráno automobil srazil devětadvacetiletého muže, který na místě zemřel. Řidič z místa nehody ujel, podle svědků ale zraněného několik set metrů vláčel. Policie prověřuje jedno poškozené vozidlo a jeho řidiče.

Nehoda se stala v Pražské ulici krátce před půl sedmou. „S největší pravděpodobností řidič vozidlem srazil chodce a z místa nehody ujel, aniž by poskytl zraněnému první pomoc. Devětadvacetiletý muž po nehodě zemřel," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtmánek. 

Oběť z tragické nehody na dálnici není známa

ilustrační foto

Při včerejší tragické nehodě na D35 u Kocourovce byla na komunikaci nalezena usmrcená osoba. Řidič který střet ohlásil, se domníval, že přejel sražené zvíře. Nehodu si převzali kriminalisté územního odboru Olomouc, kteří v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na šest let.

"U zemřelé osoby byla nařízena soudní pitva, která by měla určit i její totožnost," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Tragickou nehodou se zabývají a veškeré okolnosti a souvislosti zjišťují. (red)

Muž v černém vedl kolo po silnici. Srazilo ho auto a skončil v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Devátého ledna pět minut po šesté večerní jela řidička s osobním autem ve směru od Hranic na obec Ústí. Po přejetí horizontu na přímém úseku silnice zachytila pravým předním zrcátkem čtyřiadvacetiletého chodce. Ten šel při pravém okraji silnice a vedl jízdní kolo.

„Mladík nebyl označen žádným reflexním prvkem, neměl ani osvětlení a navíc byl oblečen do tmavých oděvů. Vlivem nárazu byl odhozen do příkopu a došlo k jeho zranění. V nemocnici byl jednorázově ošetřen. Alkohol byl u obou účastníků nehody negativní,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Škoda na autě byla vyčíslena na 25 000 Kč. Míru zavinění nehody šetří policie. (red)