chovatelé

Chovatelská přehlídka trofejí v Žárovicích již o víkendu

ilustrační foto ber

Magistrát města Prostějova, Městský úřad Konice a Okresní myslivecký spolek ČMMJ v Prostějově zvou na "Chovatelskou přehlídku trofejí zvěře" ulovené v mysliveckém hospodářském roce 2017 v honitbách okresu Prostějov. Akce se uskuteční v kulturním domě v Žárovicích 17. a 18. března 2018.

Při ChPT budou vystavovány trofeje zvěře srnčí, jelení, daňčí, sičí, mufloní, černé a lebky šelem. Součástí výstavy bude také zpráva o výsledcích chovu a lovu drobné zvěře v okrese Prostějov. Dále zde bude probíhat prodej mysliveckých potřeb a k dispozici bude zdarma také laserová střelnice. "V sobotu 17.3. proběhne v dopoledních hodinách vystoupení mysliveckých trubačů VLS, s.p., divize Plumlov a po oba dny konání je zajištěna tradiční myslivecká kuchyně," zvou pořadatelé. (red)

 

Myslivci zvou na chovatelskou přehlídku

ilustrační foto ber

ČMJ, Okresní myslivecký spolek Prostějov pořádá ve spolupráci s ORP Prostějov a ORP Konice Chovatelskou přehlídku za rok 2016. Uskuteční se v sobotu  a v neděli v Kulturním domě v Žárovicích.

Mimo trofejí zvěře, ulovené v roce 2016 v prostějovském regionu, vás čeká prodej mysliveckých potřeb, laserová střelnice, dětský koutek s mysliveckou tématikou. V sobotu dopoledne vystoupení mysliveckých trubačů VLS ČR, s.p., divize Plumlov. "Tradiční myslivecká kuchyně zajištěna," zvou pořadatelé. Otevřeno bude v sobotu od 8 – 17 hodin, v neděli od 8 – 12 hodin. (red)

Chovatelé zvou na hodovou výstavu

ilustrační foto

 

Tradiční Hanáckou výstavu hospodářského a drobného zvířectva pořádají o hodovém víkendu v prostorách výstavního areálu v Plumlovské ulici v Prostějově členové prostějovského Svazu chovatelů. Přijdte se podívat na králíky, slepice a další zvířata, zvou chovatelé.

Výstava bude otevřena v sobotu od 8 do 18 hodin a v neděli od 8 do 16 hodin. Vstupné je pro dospělé 30 korun, děti do 15 roků jsou zdarma. (ber)

V Držovicích se blýskli chovatelé

Výstava malých obyvatel dvorečků potěšila děti i dospělé.
Výstava malých obyvatel dvorečků potěšila děti i dospělé.

Jarní výstava drobného zvířectva v Držovicích má již svou dlouholetou tradici. O prvním květnovém víkendu rozbalí chovatelé u sportovního areálu klece a voliéry, aby je na dvoudenní přehlídce zaplnili malí obyvatelé dvorečků. Chovatelé místní i z okolních regionů přivezli na tři desítky různých plemen a barevných rázů králíků, drůbeže, holubů. 

Na  jarní prodejní výstavě se sešly bezmála dvě stovky králíků, v desítce voliér se naparovali holubi a ve dvaapadesáti voliérách se popelila drůbež. Kromě toho vznikl v areálu malý hospodářský dvoreček s kozou a kůzlaty a černým jehňátkem. Tato veselá zvířátka lákala především děti, které nabízely věčně hladovým tlamičkám chomáče suché či čerstvé trávy. Návštěvníci se měli na co dívat. V klecích defilovala plejáda plemen králíků od obřích plemen až po zakrslíky a morčata.