cirkus

Do Prostějova dorazil Cirkus Šimek

foto ber

Své šapitó rozloží u hypermarketu Albert v Prostějově. Představení se budou konat od pátku 22. března do neděle 24. března. 

V nové show nechybí vzdušná a přízemní akrobacie, klauni a mnoho dalšího," zve k návštěvě cirkus. Hrát se bude v pátek v 17,30 hodin, v sobotu ve 14 a 17,30 hodin a v neděli v 11 hodin. (ber)

Do Prostějova přijede Ohana. Hororový cirkus!

ilustrační foto FB Ohana

Máloco vyvolá husí kůži rychleji než strašidelný klaun. A co teprve, když je strašidelný celý cirkus? Vítejte v Cirkusu Ohana, který pro vás přichystal první hororovou cirkusovou show v ČR. V Prostějově bude hostovat Za Velodromem, a to v době od 15. do 17. listopadu.

Cirkus Ohana je jediným cirkusem v České republice, který nabízí dvě žánrově odlišné show, a to rodinnou show na motivy filmu Jumanji, kde lze vidět i vystoupení se slonicí i cvičenými lachtany. Show, kterou uvidíte vy, vznikla na motivy úspěšného hororu To. (ber)

Organizace na ochranu zvířat vyzvaly ministra zemědělství k zákazu cirkusů se zvířaty

ilustrační foto plakát

Organizace na ochranu zvířat Svoboda zvířat, Hlas zvířat, Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku a Advokátní kancelář Roberta Plicky předaly v pondělí 8.10.2018 “Výzvu ministrovi zemědělství”. Reagují tak na připravovanou novelu Zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání.

Autoři výzvy na ministra Tomana apelují, aby připravovanou novelu rozšířil o zákaz využívání všech volně žijících (divokých) zvířat v cirkusech v ČR. Aktuální znění Zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, totiž zakazuje pouze drezúru u nově narozených primátů, ploutvonožců, kytovců, vyjma delfinovitých, nosorožců, hrochů a žiraf. Novela zákona, která je v současnosti v připomínkovém řízení, ruší výjimku pro deflínovité. To ale autorům výzvy přijde málo. Výzvu převzali náměstek Petr Jílek a ministerský rada Jiří Pondělíček.

Do Prostějova přijíždí další cirkus

ilustrační foto plakát

Ve dnech 16. až 18. srpna rozloží své šapitó v Plumlovské ulici vedle hypermarketu Albert. 

Rodinný cirkus nabídne mimo jiné drezuru lvů a dikobrazů. (red)

 

Přijede cirkus Andres

ilustrační foto plakát

Do Prostějova zavítá Cirkus Andres. Své šapito rozloží u jízdárny Cavalo od 10. do 13. srpna.

Cirkus nabídne smíšenou drezuru papoušků ara a kakadu, pelikánů, velbloudů, lam a jiných zvířat, vystoupení artistů, akrobatů a klaunů. (red)

 

Cirkus Prince přiveze zebry i lachtana

ilustrační foto cirkusy.eu

Téměř dvouhodinové představení si pro návštěvníky připravil Cirkus Prince. 
V Prostějově ho najdete v Plumlovské ulici u prodejny Albert, a to od 8. do 11. června.

Cirkus nabídne mimo jiné drezúru zeber a velbloudů. Raritou je kalifornský lachtan, se kterým se zájemci mohou nejen vyfotit, ale také od něj dostat pusu. (ber)

Největší český cirkus přivezl do Prostějova exotiku i proslavené medvědy

Foto ber

Národní cirkus original Berousek sice chová více než sto kusů cizokrajných zvířat, ale nejvíce je proslaven díky tradičnímu chovu medvědů. Ferdinand Berousek, dědeček současného ředitele, s nimi v sedmdesáti letech minulého století se natáčel známý film "Šest medvědů s Cibulkou". V Prostějově se představí u Cavala od 17. do 26. března.

Mimo medvědů v cirkuse uvidíte exotickou drezúru, ve které vystoupí 19 kusů zvířat jako například čtyři dvouhrbí velbloudi, čtyři dromedáři, šest zeber, slon, tibetský jak, buvol indický, minizebu a highlander. Nabídne špičkovou drezúru koní a strakatých oslíků a jedinečné vystoupení Renaty Berouskové se skupinou osmi papoušků Ara. "Připraveni jsou rovněž akrobaté a klauni," dodal Jiří Berousek mladší. Tak dobrou zábavu. (ber)

Do Prostějova míří Cirkus Jo-Joo

Foto FB Cirkus Jo-Joo

Své šapitó rozprostře v Plumlovské ulici v Prostějově naproti Albertu od 12. do 16. října.

Vystoupení budou ve středu, čtvrtek a pátek od 17 hodin, v sobotu od 14 a v neděli od 11 hodin. Zhlédnout v nich můžete mimo jiné unikátní drezúru, kterou předvádí zakladatel cirkusu Jaromír Joo s leopardem. Jako jediný v Evropě vystupuje s dravou šelmou na vodítku, bez ochranné klece. (red)

Do Prostějova přijede Cirkus Šimek

ilustrační foto

Cirkus Šimek pod vedením Emila a Anny Šimkových patří v České republice k nejmladším cirkusům. V Prostějově bude hostovat od 6. do 10. října v ulici Cyrila boudy u Jízdárny Cavalo.

Na představení uvidíte show s tygrem, drezurou koní, velbloudů, lam, kamerunských koz a dalších zvířat a orientální show s hady. Nebudou chybět akrobati, artisté a klauni. Z cirkusu si můžete na památku odnést fotografii s mláďaty tygra či jinými zvířaty. Program Cirkusu Šimek začíná ve čtvrtek a v pátek od sedmnácti hodin, v sobotu od patnácti a v neděli v jedenáct hodin. Stan je po dobu představení vyhřívaný. Pokladna a cirkusové zoo jsou otevřené od deseti hodin. (ber)

Kam za zábavou? Do Budapešti

ilustrační foto plakátek

Od 1. do 18. září hostuje v Olomouci světoznámý cirkus Budapešť.

Ve středu, čtvrtek a v pátek začíná představení v 18 hodin, v sobotu ve 14,30 a v 18 hodin, v neděli ve 14,30 hodin. V pondělí a v úterý je cirkus uzavřen. (red)