Čistý Prostějov

Čistý Prostějov zve na sváteční jízdu!

ilustrační foto

Závěrečná vyjížďka v podzimní atmosféře uzavře celou sezónu jízd s projektem Čistý Prostějov. Přijďte si užít v pátek 28. října poslední možnost něco vyhrát a zpříjemnit si sváteční den.

Sraz je před Dětským dopravním centrem, Bratří Čapků 4, Prostějov, a to v deset hodin, předpokládaný konec vyjížďky je ve dvanáct hodin. S sebou nezapomeňte cyklistickou přilbu, láhev s vodou, občerstvení na cestu. „Vaše kolo by mělo být vybaveno povinnou výbavou," upozorňují organizátoři. (red)

Druhá jízda nočních bruslařů se náramně vydařila!

Foto Martina Radkovičová

Druhá noční jízda bruslařů se i tentokrát více než vydařila. Blade Night přilákala opět stovky sportovců, kteří měli jedinečnou možnost projet se Prostějovem za doprovodu Městské policie Prostějov a hudby Rádia Haná.

"Tentokrát jsem trasu změřila úplně přesně - 9,62 km", uvedla jedna z účastnic a majitelka pořízených fotografií Martina Radkovičová. "Podobné sportovní akce lákají čím dál více účastníků, jistě by všichni přivítali více těchto vyjížděk, včetně mě", dodala. 

Projekt Čistý Prostějov jízdu uspořádal ve spolupráci s Dětským dopravním centrem Prostějov.  (red)

Další Blade Night Prostějov se blíží!

ilustrační foto

Už 9. září 2016 se Prostějovem opět prožene noční jízda na in-line. Projekt Čistý Prostějov ji pořádá ve spolupráci s Dětským dopravním centrem Prostějov.

Jízda nočním Prostějovem na kolečkových bruslích za doprovodu ozvučeného vozidla Rádia Haná a policejních vozů odstartuje ve 20,30 hodin od Dětského dopravního hřiště, kde je sraz půl hodiny předtím. Zhruba deset kilometrů dlouhá trasa povede prostějovskými ulicemi.

S sebou nezapomeňte kolečkové brusle, chrániče, blikačky, světýlka. Přilba je povinná pro všechny účastníky. „Akce se mohou účastnit osoby starší 12 let,“ upozorňují pořadatelé. (red)

Čistý Prostějov zve na vyjížďku nočním Prostějovem. Chystejte kola!

ilustrační foto Čistý Prostějov

Sobota 20.8.2016 se ponese ve znamení noční vyjížďky po Prostějově a okolí. Osedlejte své kolo či koloběžku a přidejte se k Čistému Prostějovu. Vybavte se všemi možnými světýlky či blikačkami, ať jste pořádně vidět.

Trasa bude pohodová a začne u Dětského dopravního centra. Sraz je ve 20 hodin.

„Všichni účastníci budou bedlivě sledováni odbornou porotou. Ti, co budou mít nejnápadněji či nejnápaditěji vymazlené své kolo či koloběžku, se mohou těšit na super ceny, které do soutěže daroval partner Čistého Prostějova, Rádio Haná,“ upozorňují pořadatelé.

A nezapomeňte na cyklistickou přilbu a povinné vybavení jízdního kola či koloběžky. (red)

Čistý Prostějov zve na cyklovyjížďku na Velký Kosíř

Foto Čistý Prostějov

V neděli 7.8.2016 se uskuteční hromadná vyjížďka směr Velký Kosíř. Pojďte vyrazit na parádní výlet na vrchol Velkého Kosíře a vychutnat si krásný výhled na Hanou z rozhledny.

Sraz jev 9:30 hodin u Centra dopravní výchovy Prostějov. S sebou nezapomeňte cyklistickou přilbu, láhev s vodou, občerstvení na cestu. Vaše kolo by mělo být vybaveno povinnou výbavou.

„Pro soutěživé připomínáme, že na Velkém Kosíři se nachází jeden z QR kódů, které si můžete oscanovat a soutěžit tak o super ceny,“ přidala informaci manažerka projektu Čistý Prostějov Barbora Kristová. (red)

Blade night? Prostě super, říká jedna z účastnic, paní Martina

Foto Martina Radkovičová

Jak jsme v minulém týdnu i dnes k večeru psali, proběhl v Prostějově druhý ročník Blade night - večerní jízdy na kolečkových bruslích. Díky jedné z účastnic jízdy, Martiny Radkovičové, jsme získali fotografie z akce.

"Teplý červencový večer vylákal do prostějovských ulic desítky možná stovky inline bruslařů. Za asistence Městské policie, hudebního doprovodu z vozu Rádia Haná a v neposlední řadě pořadatelů z DDM na koloběžkách jsme za plného provozu jeli cca 10 km trasu napříč naším krásným městem. Nikdo nikam nespěchal, všichni si užívali především pohodovou vyjížďku, radost z pohybu a někteří se dokonce pohupovali v rytmu písniček Rádia Haná. Zkusit si jízdu Blade Night přišly skupinky, jednotlivci, mladí i starší.

Slyšeli jste již o projektu Čistý Prostějov?

ilustrační foto

Neziskový projekt Čistý Prostějov vznikl za podpory Státního fondu životního prostředí ČR a jeho cílem je poukazovat na ekologickou zátěž pro město Prostějov a také důsledky dopravy v rámci celé ČR. Ukazuje alternativní zdroje přepravy jako je cyklistika, využívání MHD nebo jiné ekologické způsoby dopravy. Snaží se komplexně poukázat na výhody i nevýhody  vlastnictví osobního automobilu a upozornit na chování uživatelů dopravních komunikací.

„Snažíme se pomocí mediální kampaně, která se v následujících dnech v Prostějově začne objevovat více, občany přimět začít přemýšlet nad tímto celorepublikovým problémem a zamyslet se hlavně sami nad sebou a svým stylem dopravy po městě v běžných pracovních dnech. Také informujeme prostřednictvím našeho webu a FB o dění v oblasti čisté mobility občany 

Projekt Čistý Prostějov zve na první vyjížďku!

ilustrační foto

První vyjížďka s projektem Pro Čistý Prostějov se uskuteční už tuto sobotu, tedy dnes, 16. července. Osedlejte své jízdní kolo a nebo koloběžku a vydejte se po Prostějově a jeho okolí.

Pořadatelé, odění v tričkách s logem Čistý Prostějov, čekají na startu u Dětského dopravního centra v ulici Bratří Čapků v 9:45 hodin. Trasa povede kolem Hloučely až na Plumlovskou přehradu a zvládne ji každý. Návrat je plánován kolem 12 hodiny. (red)