cukrárna

Milujete tvarůžky?

ilustrační foto

 

Je libo tvarůžkový větrník, roládu, anýzku či korunku? Nevídané chutě, stvořené z proslavených loštických tvarůžků, nabízí od 3. března Tvarůžková cukrárna v Olomouci.

"Poštulkovy tvarůžkové moučníky z Loštic jsou originální slanou pochoutkou, kterou pro vás připravujeme podle rodinné receptury již od roku 2009. Základem je domácí listové těsto a jemná tvarůžková pěna. Vysoký podíl ruční práce zaručuje kvalitu a jedinečnost každého z moučníků. Dnes jsou tyto originální moučníky oblíbeným zpestřením rodinných oslav, rautů a svateb," lákají na své pochutiny manželé Poštulkovi. Oficiální otevření Tvarůžkové cukrárny v Olomouci proběhlo v úterý 3.

Zákazová značka vyhnala od cukrárny parkující auta

ilustrační foto

Podařilo se a slibovaná značka zakazující dlouhodobé parkování u cukrárny Aida je na místě.  Odbor dopravy, který slíbil její osazení už více než před měsícem, ji na konci minulého týdne nechal nainstalovat.

„Podařilo se a jsem tomu rád. To zdržení nás rozhodně netěší,“ nechal se slyšet vedoucí odboru dopravy Miroslav Nakládal. Zákazovou značku se všemi legislativními tanečky se tady podařilo nainstalovat asi za pět týdnů. Rodiče vychutnávající si kávu či zákusek už nemusí trnout, že jim při parkování motorista srazí neposednou ratolest.

„Zajdu sem s dětmi na zmrzlinu opravdu ráda. Teď, když už nemáme auta doslova u kočárků, je to rozhodně lepší," podělila se s námi o názor radní Milada Sokolová, která osazení značky prosadila. Chválili i další lidé.

Aktualizováno: Místo vůně cukrárny, pach benzinu!

ilustrační foto

Je libo k zákusku či zmrzlině patřičnou dávku výfukových plynů? Takto jsme, před měsícem, informovali o nevhodném parkování u cukrárny Aida. Odbor dopravy slíbil nápravu v podobě zákazové dopravní značky. Její osazení se trošku zpozdilo a auta mezi zákusky vesele parkují dál.

Nejsou třeba žádná slova, obrázek si jistě udělá každý sám. Podívejte se na fotografie.

Blýská se ale na lepší časy - zákazová značka má být podle vedoucího odboru dopravy Miroslava Nakládala osazena každým dnem. (kaa)

Foto: (kaa)

Chystáme nové byty i práci pro potřebné, plánují lidé z Lipky

ilustrační foto

Občanské sdružení Lipka připravuje ve Vrahovicích pětici nových bezbariérových chráněných bytů. Domov tady najde zhruba čtrnáct uživatelů a šest z nich i práci v malé cukrárně. Opravy už měly probíhat, výběrové řízení na dodavatele má ale skluz.

„Budou to byty se sociálkami, společnou kuchyňkou, jídelnou a místem pro oddech,“ tak popsala záměr předsedkyně občanského sdružení Lipka Renata Čekalová s tím, že v rekonstruované budově bude také terapeutická dílna, atrium nebo byt pro správce. S výstavbou mělo sdružení začít už tento měsíc, ale zahájení prací má skluz. Zatím není známá firma, která se do záměru pustí. Hotovo by mělo být na konci března 2015. Investici za dva a dvacet milionů korun podpoří peníze z Regionálního operačního programu Střední Morava a to částkou šestnáct a půl milionu korun.

Věž, střelec, šach, mat – přijďte si zahrát královskou hru

ilustrační foto

Šachové oddíly SK Prostějov a SK Junior Prostějov, ve spolupráci se Sportcentrem DDM a Barem „12 opic“ pořádají „Otevřený turnaj v Rapid šachu „Lond(i)(ý)n versus Prostějov“. Do naplnění počtu dva a třiceti hráčů turnaje zbývají jen čtyři. Přihlaste se!

„Turnaj se nehraje "na krev", jak říkají otrlí šachisté. Je to spíše setkání lidí, co mají rádi šach, nevadí jim, že prohrají nebo vyhrají, slouží to spíše k propagaci hry tak, aby se hrála jako dříve, kdy bary spíše zdobily šachovnice,“ uvedl Rudolf Dub z SK Junior Prostějov. Královská hra se bude hrát v sobotu 22. června na zahrádce Baru „12 opic“. Do bojů se může zapojit jak plnoletá mládež, tak i rodiče včetně maminek či prarodičů.