curling

Premiéra curlingu v Prostějově vyšla na jedničku!

Foto Jana Zaorálková, Sportcentrum - DDM

To tu ještě nebylo! Pátek 4. ledna nového roku začal možná psát i historii nového sportu v Prostějově. Na mobilním ledovém kluzišti se uskutečnil 1. ročník turnaje Hanácké curling. Proč tak netradiční název? Zřejmě konzervativnost dvou hlavních pořadatelů Jana Zatloukala a Karla Ondrůje ze Sportcentra – DDM. Sami pánové přiznali, že si nechávali zadní vrátka, co kdyby to náhodou nevyšlo: „Však co? Vždyť je to hanácké curling!“ Nicméně nakonec jejich obavy byly velmi liché. O pomyslnou třešničku na dortu se totiž zasloužili ledaři z Domovní správy Prostějov, když v předvečer turnaje od šesté hodiny do půl jedenácté natírali led terčem a lajnami, které k této hře patří. Výsledek při pátečním mrznoucím ránu byl úchvatný. Ti, co zahlédli ledovou plochu bez hráčů, zůstali stát v úžasu, jakoby vyrostlo olympijské sportoviště přímo na náměstí v Prostějově!

Zatěžkávací zkoušku obarvená ledová pokrývka okusila hned od půl deváté. To se na ní střídaly prostějovské základní školy. Nakonec si hanácké curling vyzkoušela zhruba stovka prostějovských osmáků a deváťáků. „U mnohých těchto adolescentů bylo vidět, jak s nimi cloumají hormony a curling je zajímat nebude. Přesto to však většinu chytlo. Nejvíc nás zaujala dívka z vrahovické základní školy, která se coby volejbalistka ujala našich kamenů. I když byla také tou, co zpočátku protestovala proti své účasti, stala se nakonec nejlepší hráčkou i mezi chlapci.

Chcete si zahrát curling? V Prostějově nyní můžete!

ilustrační foto plakát

Zdá se to velmi nepravděpodobné, neboť na Moravě žádný curlingový klub neexistuje, přesto jako Prostějované máme možnost si curling zahrát. Pořadatelé ze Sportcentra – domu dětí a mládeže, Domovní správy Prostějov a Zlaté brány pod patronací sportovní komise Rady města Prostějova naplánovali na pátek 4. ledna otevřený curlingový turnaj a zvou na něj všechny zájemce!

Aby bylo jasno hned zpočátku, není třeba se bát toho, že jste curling nehráli. Ostatně v Prostějově takových lidí, co to někdy zkusili, ani moc není. A ještě k tomu se jedná, jak sami pořadatelé akci nazývají, o Hanácké curling: „V listopadu do naší organizace nastoupil nový kolega Karel Ondrůj a jeho úkolem hned bylo vymyslet a následně také vyrobit curlingové kameny.