cyklisté

Fotopostřeh: Věčné téma. Cyklisté

Foto čtenář

Provoz v Olomoucké ulici v Prostějově je už tak dost problematický. K tomu, aby se stav zlepšil, nepřispívají ani cyklisté. 

"Pán nám před nosem vyjel z boční ulice vedoucí od stadionu přímo do cesty. Přes ostrůvek a kolem závor pokračoval do zákazu odbočení na Barákovu," napsala k fotografii paní Jana. 

Jen škoda, že cyklista unikl zraku městských strážníků, kteří zde na delikventy často číhají. (ber)

 

Policista nepolicista, jede se dál...

Foto ber

Při nedávné policejní akci se v Prostějově opět ukázala neohleduplnost řidičů i cyklistů. Třeba tenhle pán na bicyklu.

Za zády policisty, kteří zastavovali vozy, přejel přes silnici a zamířil po chodníku dál k Hloučele. Že by se obtěžoval takovou maličkostí, jako je ukázání změny směru jízdy, nemluvě. No a to, že po chodníku se nejezdí, mu bylo taky fuk. (ber)

 

Cyklisté, sezona bude zahájena v sobotu!

ilustrační foto plakát

 

Cyklo team region Olomouc zahajuje v sobotu 8. dubna sezonu. A to už patnáctým ročníkem cyklistického výletu pro veřejnost, který má cíl v Hačkách u Konice.

 

"Startuje se v deset hodin ze tří stanovišť, Olomouce, Uničova a Prostějova, kde se zájemci sjedou u velodromu," vzkazují organizátoři.

V Hačkách pak ty, kdo dorazí do cíle, čeká mimo jiné občerstvení a prohlídka zdejšího větrného mlýna. (ber)

Mlha a sníh cyklisty neodrazují. Riskují nejen své životy

ilustrační foto ber

Ani nepřízeň počasí řadu cyklistů od pohybu po silnicích neodradí. Mlha, sníh ani ledovka pro ně nejsou překážkou, i když bicykl mnohdy příliš neovládají. Mnohdy ani nejsou pořádně vidět. Řada z nich se brání tím, že jinou možnost dopravy nemají.

"Zastávku MHD mám daleko od domu, takže kolo užívám pořád. Když potřebuji na velký nákup, nic jiného mi nezbude, protože od autobusu bych to nedonesla. Řidítka jsou pohodlnější," vysvětluje 78letá paní Jitka.

Podnět čtenáře bude řešit městská policie. Opět

Ilustrační foto čtenář Ladislav

Do redakce PvN přišla v srpnu fotografie od jednoho z čtenářů, který upozorňuje na cyklisty a chodce v Blahoslavově ulici. Velmi často jezdí a chodí přes přechod na červenou. Fotografii jsme i s dotazem zaslali řediteli MP Prostějov. Ten přislíbil nápravu. O měsíc později je ale situace stejná. Jan Nagy se ale brání, že podobný dozor je doménou Policie ČR. 

"Cyklisté bohužel velmi často porušují dopravní předpisy. V uplynulých dvou měsících jsme prováděli opakovaně preventivní akce na obdobných exponovaných místech se zaměřením na upozornění, že přechod pro chodce slouží pro chodce a na přejezdech pro chodce si nelze vynucovat přednost, na červený signál stůj již vůbec nelze. Bylo zkontrolováno více jak 300 cyklistů. Následně byly prováděny kontroly hlídkami na různých místech - Vápenice, Újezd, Školní, i Blahoslavova. Je skutečností, že přítomnost uniformy přispívá k dodržování předpisů, takže těch přestupků byly "jen" čtyři desítky.

Cyklisté pod vlivem drog

ilustrační foto PČR

V pondělí odpoledne řešili policisté na Prostějovsku hned dva cyklisty, kteří na cestu vyrazili pod vlivem drog. Prvního zachytili v Prostějově, druhého v Plumlově. 

Prvního cyklistu zastavili policisté v Plumlovské ulici v Prostějově. Nejprve byla u 30letého muže provedena v rámci silniční kontroly dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu, která byla negativní. Další zkouška proběhla následně, ale tentokrát na odhalení jiných návykových látek v organismu a ta byla pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy. Podezřelý uvedl, že měl první zářijový den skleněnku pervitinu. Podrobil se lékařskému vyšetření a další jízda mu byla zakázána.

Na cyklostezce se srazili jezdci. Cyklistka skončila v nemocnici

ilustrační foto

Ve čtvrtek  před osmnáctou hodinou došlo na cyklostezce na Sídlišti svobody k dopravní nehodě dvou cyklistů. Jednadvacetiletý muž a dvaaosmdesátiletá žena se z dosud přesně nezjištěných příčin, pravděpodobně v důsledku nepozornosti, střetli čelně při míjení. 

"Po střetu žena upadla na cyklostezku, přičemž si způsobila lehké poranění. Po prvotním ošetření byla následně převezena k vyšetření do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že alkohol byl u obou účastníků vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování. (red)

Lokalitu dle podnětu čtenáře bude řešit městská policie

Foto čtenář

Do redakce PvN přišla fotografie od jednoho z čtenářů, který upozorňuje na cyklisty a chodce v Blahoslavově ulici. Velmi často jezdí a chodí přes přechod na červenou. Fotografii jsme i s dotazem zaslali řediteli MP Prostějov.  

Ředitel Městské policie Prostějov přislíbil zvýšení dohledu. "Určitě se na tuto lokalitu soustředíme, samozřejmě v rámci možností. Je mnoho jiných problematik, které řešíme. Na červenou nám chodí i mnoho chodců, zejména tam, kde je delší interval," konstatoval Jan Nagy. (ber)

Prostějovští cyklisté. Díl další

Foto čtenář

"Tuhle ženu jsme sledovali od chvíle, kdy nám v Plumlovské ulici přefrčela před autem na chodník. Po něm vesele pokračovala dál," napsala k fotografiím čtenářka Dana s tím, že ve voze seděla jako spolujezdec.

Jak se zdá, na chodníkové jezdce by se měli muži zákona v ulicích Prostějova zaměřit co nejdříve. Kličkování po přechodech či slalom mezi chodci je totiž stále oblíbenější. (red)

Cyklisté v Prostějově. Díl třetí

Foto ber

Při krátké pochůzce v centru Prostějova nebyl pro oko redakčního fotoaparátu problém zachytit hned dva cyklisty - hříšníky.

První se vydal z Kravařovy ulice přímo přes křižovatku a pranic mu nevadilo, že kříží cestu vozidlům. Druhý to pro změnu vzal z opačné strany po chodníku, aby středem téže křižovatky vjel na zmíněnou Kravařovu ulici.  Jak se zdá, na cyklisty by se měla zaměřit zejména městská policie. Mnozí totiž při jízdě městem ohrožují nejen sebe, ale i ostatní - chodce i motoristy. (ber)