cyklisté

Srazily se dvě cyklistky. Na chodníku

Foto PČR

Ve čtvrtek 16. srpna 2018 před patnáctou hodinou došlo na chodníku v ulici U Spořitelny v Prostějově k dopravní nehodě dvou cyklistek ve věku 54 a 58 let. 

Starší z žen jela po chodníku ve směru od Žižkova náměstí k ulici Palackého. Asi 30 metrů před křižovatkou s ulicí Palackého jí do cesty náhle zpoza rohu vyjela druhá cyklistka. Ta jela po vyšlapané pěšině od budovy základní školy v Palackého ulici. Došlo k jejich čelnímu střetu, po kterém obě upadly na chodník. Při nehodě obě cyklistky utrpěly zranění, se kterými byly převezeny do prostějovské nemocnice k ošetření. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 200 korun. Alkohol řidiček policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Cyklista nadýchal. Dál musel pěšky

ilustrační foto PČR

Po svých musel opustit hlídku policistů pětatřicetileletý cyklista, který byl včera krátce před půlnocí zastaven na ulici Mlýnská v Prostějově. 

"Po kontrole dokladů přišla na řadu dechová zkouška, která byla pro cyklistu nepříznivá, i když to zřejmě předpokládal, protože nadýchal 1,08 a opakovaně 1,25 promile alkoholu v dechu," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. K požití alkoholu se přiznal a uvedl, že před jízdou vypil čtyři jedenácti stupňová piva. Jeho jednání bylo vyhodnoceno a kvalifikováno jako přestupek. (red)

 

Policisté hledají svědky dopravní nehody u prodejny OKAY!

ilustrační foto PČR

Dne 29. května 2018 v 14:50 hodin došlo v Konečné ulici v Prostějově, u prodejny OKAY, k dopravní nehodě dvaasedmdesátiletého cyklisty. Policisté hledají svědky události.

"Před cyklistou jela ve stejném směru osmatřicetiletá řidička s vozem Škoda Octavia, která parkovala na parkovacím místě.

Muž z dosud přesně nezjištěných příčin upadl na komunikaci a způsobil si zranění, se kterým později vyhledal lékařské ošetření," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté se soustředili na chodce a cyklisty. Zastavili i sedmdesát vozidel

Foto PČR

V pátek 2. 2. 2018 a v sobotu 3. 2. 2018 v době od 17:00 do 21:00 hodin probíhala v Olomouckém kraji dopravně bezpečnostní akce zaměřená na pohyb chodců a nemotorizovaných účastníků silničního provozu za snížené viditelnosti hlavně mimo obec. V každém okrese působila motorizovaná policejní hlídka, která měla pohyblivé stanoviště. 

Během akce policisté projížděli kolem osvětlených chodců i cyklistů vybavených různými reflexními prvky. Také na bezpečnost svých dětí myslí i maminky s kočárky. Kočárek opatřený reflexním páskem je již z dálky vidět a řidič jej nepřehlédne.

Fotopostřeh: Věčné téma. Cyklisté

Foto čtenář

Provoz v Olomoucké ulici v Prostějově je už tak dost problematický. K tomu, aby se stav zlepšil, nepřispívají ani cyklisté. 

"Pán nám před nosem vyjel z boční ulice vedoucí od stadionu přímo do cesty. Přes ostrůvek a kolem závor pokračoval do zákazu odbočení na Barákovu," napsala k fotografii paní Jana. 

Jen škoda, že cyklista unikl zraku městských strážníků, kteří zde na delikventy často číhají. (ber)

 

Policista nepolicista, jede se dál...

Foto ber

Při nedávné policejní akci se v Prostějově opět ukázala neohleduplnost řidičů i cyklistů. Třeba tenhle pán na bicyklu.

Za zády policisty, kteří zastavovali vozy, přejel přes silnici a zamířil po chodníku dál k Hloučele. Že by se obtěžoval takovou maličkostí, jako je ukázání změny směru jízdy, nemluvě. No a to, že po chodníku se nejezdí, mu bylo taky fuk. (ber)

 

Cyklisté, sezona bude zahájena v sobotu!

ilustrační foto plakát

 

Cyklo team region Olomouc zahajuje v sobotu 8. dubna sezonu. A to už patnáctým ročníkem cyklistického výletu pro veřejnost, který má cíl v Hačkách u Konice.

 

"Startuje se v deset hodin ze tří stanovišť, Olomouce, Uničova a Prostějova, kde se zájemci sjedou u velodromu," vzkazují organizátoři.

V Hačkách pak ty, kdo dorazí do cíle, čeká mimo jiné občerstvení a prohlídka zdejšího větrného mlýna. (ber)

Mlha a sníh cyklisty neodrazují. Riskují nejen své životy

ilustrační foto ber

Ani nepřízeň počasí řadu cyklistů od pohybu po silnicích neodradí. Mlha, sníh ani ledovka pro ně nejsou překážkou, i když bicykl mnohdy příliš neovládají. Mnohdy ani nejsou pořádně vidět. Řada z nich se brání tím, že jinou možnost dopravy nemají.

"Zastávku MHD mám daleko od domu, takže kolo užívám pořád. Když potřebuji na velký nákup, nic jiného mi nezbude, protože od autobusu bych to nedonesla. Řidítka jsou pohodlnější," vysvětluje 78letá paní Jitka.

Podnět čtenáře bude řešit městská policie. Opět

Ilustrační foto čtenář Ladislav

Do redakce PvN přišla v srpnu fotografie od jednoho z čtenářů, který upozorňuje na cyklisty a chodce v Blahoslavově ulici. Velmi často jezdí a chodí přes přechod na červenou. Fotografii jsme i s dotazem zaslali řediteli MP Prostějov. Ten přislíbil nápravu. O měsíc později je ale situace stejná. Jan Nagy se ale brání, že podobný dozor je doménou Policie ČR. 

"Cyklisté bohužel velmi často porušují dopravní předpisy. V uplynulých dvou měsících jsme prováděli opakovaně preventivní akce na obdobných exponovaných místech se zaměřením na upozornění, že přechod pro chodce slouží pro chodce a na přejezdech pro chodce si nelze vynucovat přednost, na červený signál stůj již vůbec nelze. Bylo zkontrolováno více jak 300 cyklistů. Následně byly prováděny kontroly hlídkami na různých místech - Vápenice, Újezd, Školní, i Blahoslavova. Je skutečností, že přítomnost uniformy přispívá k dodržování předpisů, takže těch přestupků byly "jen" čtyři desítky.

Cyklisté pod vlivem drog

ilustrační foto PČR

V pondělí odpoledne řešili policisté na Prostějovsku hned dva cyklisty, kteří na cestu vyrazili pod vlivem drog. Prvního zachytili v Prostějově, druhého v Plumlově. 

Prvního cyklistu zastavili policisté v Plumlovské ulici v Prostějově. Nejprve byla u 30letého muže provedena v rámci silniční kontroly dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu, která byla negativní. Další zkouška proběhla následně, ale tentokrát na odhalení jiných návykových látek v organismu a ta byla pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy. Podezřelý uvedl, že měl první zářijový den skleněnku pervitinu. Podrobil se lékařskému vyšetření a další jízda mu byla zakázána.