cyklistika

Pamatujete? Bratři Pospíšilové

ilustrační foto

Byly doby, kdy jsem cyklistiku měla moc ráda. Držela jsem palce Anně Matouškové, geniální krasojezdkyni z Němčic nad Hanou, která se stala sedminásobnou mistryní světa. Ale jsem baba, jejíž rodič hleděl v televizi i na šprtec... Takže jsem mnohem víc sledovala Jindřicha a Jana Pospíšilovy. 

Dvacetinásobní mistři světa a pětadvacetinásobní mistři Československa v kolové asi už navždy ponesou tituly Králů cyklistiky. A Honzík... jééééje, to byl kluk jak cumel. No, kvůli nim jsem se naučila jezdit na kole "bez drža" a vzhlížím k nim dodnes. Už asi nikdo z Čechů je nepřekoná, kolová není moc oblíbená a takoví mistři se nerodí každý rok... (ber)

 

Memoriál Otmara Malečka začíná již dnes!

ilustrační foto pozvánka

Cyklistický klub SKC TUFO Prostějov zve na Memoriál Otmara Malečka. Závody, zařazené do prestižní kategorie UCI 1, se letos konají v terminu 24.-25. srpna. Začínají už dnes v 18 hodin.

„K vidění by mělo být několik světově známých závodníků, například medailista z OH Theo Bos a další,“ uvedl za pořádající klub Martin Cetkovský.

Hlavni program začíná oba dva dny přibližně v 18 hodin. Bližší informace naleznete na  http://www.otmarmalecek.cz/cz/ . (red)

 

SKC TUFO zve na memoriál Otmara Malečka

ilustrační foto plakát

Cyklistický klub SKC TUFO Prostějov zve na Memoriál Otmara Malečka. Jedny z největších cyklistických dráhových závodů v Evropě se pravidelně konají poslední čtvrtek a pátek v srpnu.

Závody, zařazené do prestižní kategorie UCI 1, se letos konají v terminu 24.-25.8. „K vidění by mělo být několik světově známých závodníků, například medailista z Olympijských her Theo Bos a další,“ uvedl za pořádající klub Martin Cetkovský.

Hlavni program začíná oba dva dny přibližně v 18 hodin. Bližší informace naleznete na  http://www.otmarmalecek.cz/cz/ . (red)

 

Otmar Maleček *21.6.1967, +23.9.1998

Prostějovský Tomáš Bárta osmnáctý na ME v silniční cyklistice!

Foto SKC Tufo Prostějov

Nedělním silničním závodem s hromadným startem v dánském Herningu vyvrcholilo ME v silniční cyklistice, z pohledu prostějovského týmu se však pozornost upínala k sobotnímu závodu juniorů, ve kterém startoval náš reprezentant Tomáš Bárta. S reprezentačním výběrem do Dánska neodcestoval jen náš nadějný junior, ale také Tomáš Konečný, trenér národního výběru a Richard Šmída ml., dobrá duše a letitý mechanik prostějovských cyklistů.  

Letošní výsledky juniorského reprezentačního výběru vkládaly naděje, že by snad po letech půstu přišel úspěch. Čtveřice Richard Holec (LUX Cycling development team), Vojtěch Sedláček (CK Příbram Fany Gastro), Hynek Palička (ACk Stará Ves nad Ondřejnicí) a Tomáš Bárta (SKC TUFO Prostějov) byla dobře připravena, výběr Tomáše Konečného se letos prezentuje týmovými výkony a Richard Holec si umí v hromadných spurtech poradit.

Cyklisté, sezona bude zahájena v sobotu!

ilustrační foto plakát

 

Cyklo team region Olomouc zahajuje v sobotu 8. dubna sezonu. A to už patnáctým ročníkem cyklistického výletu pro veřejnost, který má cíl v Hačkách u Konice.

 

"Startuje se v deset hodin ze tří stanovišť, Olomouce, Uničova a Prostějova, kde se zájemci sjedou u velodromu," vzkazují organizátoři.

V Hačkách pak ty, kdo dorazí do cíle, čeká mimo jiné občerstvení a prohlídka zdejšího větrného mlýna. (ber)

Zemřel Jacek - Favoriťák z Prostějova

ilustrační foto

30. ledna tohoto roku odešel do cyklistického ráje poslední zástupce staré, vodičské party, Jiří „Jacek“ Nakládal. Byl to cyklistický nadšenec tělem i duší. 

V roce 1940 vstoupil na pódium cyklistiky ve svém rodném Prostějově, kde na místní ploché dráze na sokolském stadionu za Kosteleckou ulicí dokázal zatopit i těm největším hvězdám tehdejší československé elity. Na kole aktivně závodil za Prostějov až do svých 38 let. Legendární se stal v roce 1950 závod za motorovými vodiči v Brně na Bauerově, hliněné dráze, kde Jacek až v posledním kole podlehl tehdejšímu vítězi Závodu míru Janu Veselému. V roce 1963 už jako člen Favoritu Brno pokračoval ve vodičské disciplíně jako vodič.

Světový pohár v silniční cyklistice se blíží!

ilustrační foto

Ve dnech 12.-14. srpna 2016 se v Olomouckém kraji a v okolí Prostějova pojede Světový pohár v silniční cyklistice. Účastní se ho světové cyklistické hvězdy.

Merida a Cannondale na Czech Cycling Tour! Dvojice Pro Teamu Lampre Merida a Cannondale Pro Cycling bude hlavní ozdobou letošního ročníku závodu kategorie 2.1. Czech Cycling Tour - O pohár hejtmana Olomouckého kraje. Pojedou i čtyři Pro Continentalní stáje a celkem bude na startu 20 osmičlenných týmů včetně tria českých stájí  Whirpool Author, SKC Tufo Prostějov a Klein Constantia.

OBRAZEM: První ročník Vrahovického bicyklu se náramně vyvedl!

Foto Pavel Dopita jr.

V sobotu již první nedočkavci postávali v půl osmé na fotbalovém hřišti ve Vrahovicích. V osm hodin totiž začínal avizovaný první ročník Vrahovické šlapky. 

"Společně se Spolkem za staré Vrahovice a spolkem Naše Vrahovice jsme připravili dvě cyklistické trasy, jedna měřila dvacet šest kilometrů, byla vhodnější pro maminky s dětmi a mířila do Skalky, druhá měla padesát devět kilometrů a byla vhodnější pro náruživější cyklisty. Je skvělé, že již na prvním ročníku se sešlo 201 účastníků! Nezaznamenal jsem žádné problémy, všichni se dle itinerářů s trasou "poprali" a vrátili se bezpečně do cíle. Vyskytly se pouze drobné nedostatky na některých diplomech, to ale slibuji, že do dalšího ročníku napravím", uvedl s úsměvem pořadatel Pavel Dopita.

Na některých nádražích si lidé mohou půjčit kolo

ilustrační foto MMP

Lidé mohou opět využít nabídky půjčoven na nádražích a využít kola s kompletní výbavou, elektrokola, dětská kola nebo sedačky pro nejmenší. Cestujícím je služba k dispozici do 31. října letošního roku. K zapůjčení kola je třeba mít u sebe dva platné osobní průkazy, složit zálohu, uzavřít smlouvu a po zaplacení půjčovného vyrazit. Zálohu lidé dostanou zpět po vrácení kola. Rezervaci kol lze zajistit také prostřednictvím e-mailu či telefonu.

„K dispozici je nově otevřená půjčovna v Přerově. Spolu se zábřežskou, olomouckou, hranickou a s půjčovnou v Lipníku nad Bečvou mohou lidé využít celkem 47 krosových kol, 4 dětská kola a 2 elektrokola,“uvedla mluvčí ČD Kateřina Šubová. Prostějované mají nejbližší půjčovnu v Olomouci.

Tratě s bezplatnou přepravou vypůjčených kol v osobních a spěšných vlacích:

Memoriál Otmara Malečka - Světová cyklistika v Prostějově!

ilustrační foto plakát

 

Ve čtvrtek a pátek 27. - 28. srpna odstartuje na prostějovském velodromu Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka. Čtrnáct dní před startem proběhla tisková konference, kde ředitel závodu Michal Mráček odtajnil veřejnosti nejžhavější jména startovní listiny.

Ačkoliv minulý týden z rodinných důvodů svůj start omluvil Mark Cavendish a Alois Kaňkovský, ten nebude startovat z důvodu jiného programu svého týmu, tak to letos dost možná bude nejkvalitněji obsazený ročník. Poprvé budeme pořádat omnium mužů, a to v předolympijském kvalifikačním roce! Především v této, ale i ostatních vytrvalostních disciplínách se příznivci cyklistiky mohou těšit na absolutní světovou elitu.