D46

Na dálnici mezi Olomoucí a Vyškovem se jezdí jedním pruhem!

ilustrační foto internet

Na 29. kilometru D46 ve směru z Olomouce na Prostějov čekejte zdržení. Vozovka je zde zúžena na jeden pruh.

Je zde odstavena porouchaná dodávka, označená šipkou. Překážka by měla být odstraněna do 12,30 hodin. (red)

 

Na dálnici havarovala sanitka

Foto PČR

Ve středu 7. února 2018 v 16:45 hodin došlo na sedmadvacátém kilometru dálnice D46 ve směru na Prostějov k havárii dodávky značky Volkswagen. Dle dosavadního šetření dvaačtyřicetiletý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a na mokrém povrchu dostal smyk.

"Následkem toho se vozidlo stalo neovladatelným a narazilo přední částí do pravých svodidel. Poté se automobil roztočil a do pravých svodidel narazil také zadní částí a zastavil v pravém jízdním pruhu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle a svodidlech byla předběžně vyčíslena na 120 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění havárie jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Kolo z vozidla způsobilo havárii dvou vozů na dálnici

Foto PČR

V neděli 14. ledna 2018 před šestnáctou hodinou došlo na 14. kilometru dálnice D46 ve směru na Vyškov k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Příčinou dopravní nehody mělo být kolo upadlé z dosud nezjištěného vozidla a ležící na komunikaci.

"Čtyřiatřicetiletá řidička automobilu značky Volkswagen se překážce s ohledem na hustý provoz nedokázala vyhnout a najela na ni. Poté na kolo najel také automobil značky Peugeot," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že při nehodě nedošlo ke zranění osob. "Výše způsobené hmotné škody na poškozených automobilech a na disku upadlého kola byla předběžně vyčíslena na 101 tisíc korun," dodal mluvčí. Alkohol u řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)

Na D46 u Držovic havarovalo šest aut!

ilustrační foto

Pět osobních a jedno nákladní auto havarovalo v podvečer krátce po sobě při dvou nehodách na D46 u Držovic nedaleko Prostějova. Jednalo se o dvě nezávislé nehody, nikdo se při nich nezranil. 

"Při první nehodě se srazila dvě osobní vozidla s nákladním automobilem a při druhé nehodě havarovala tři osobní auta," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dálnice byla krátce po nehodách uzavřena ve směru na Olomouc. (red)

 

ŘSD má s "naší" dálnicí velké plány. A vyvlastňuje pozemky u Držovic

ilustrační foto ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic se rekonstrukcím na hanácké dálnici D46 věnuje intenzivně již několik let. Součástí prací je v některých případech i vyvlastňování pozemků.

"Předpoklad zahájení oprav mimoúrovňové křižovatky na dálnici D46 u Olšan je v březnu roku 2018. Aktuálně probíhá veřejná zakázka na výběr zhotovitele stavby, oprava MÚK bude probíhat jako pilotní projekt Design and Build. Značná část prací bude prováděna na dočasně uzavřené části vozovky dálnice D46. Stavba bude uváděna do provozu po částech. Etapizaci stavby navrhne vybraný zhotovitel", sdělil PvNovinkám mluvčí ŘSD Jan Studecký s tím, že délky uzávěr veřejného provozu jsou součástí kritérií ve výběrovém řízení. 

Nevěnovala se řízení a bourala. Na dálnici

Foto PČR

V úterý hodinu před půlnocí jela po dálnici D46 od Vyškova na Prostějov třicetiletá řidička s osobním vozidlem Ford. Žena se nevěnovala řízení a i s vozem vyjela mimo komunikaci.

"Žena se plně nevěnovala řízení, sledovala navigaci a vlivem nepozornosti vyjela vpravo mimo komunikaci na travnatý svah, kde vozidlo narazilo do stromu a pokračovalo dál v přímém směru, kde narazilo do svodidel. Ke zranění řidičky naštěstí nedošlo a také byla dechovou zkouškou vyloučena možnost požití alkoholu před jízdou," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Podezřelé byla na místě uložena bloková pokuta. Vozidlo si na místě žena sama zajistila a postarala se i o jeho odtažení. (red)

 

Pozor! U Olšan na D46 ve směru na Prostějov nehoda!

ilustrační foto

Pokud se chystáte z Olomouce do Prostějova, vyberte již od Olomouce jinou trasu, než po D46. U Olšan se stala dopravní nehoda, průjezdný je pouze jeden jízdní pruh.

"U Olšan došlo ke střetu vozidla ŘSD s osobním vozidlem, nehoda je v šetření. Je ovlivněna průjezdnost dálnice, průjezdný je pouze jeden jízdní pruh", uvedla redakci Prostějovských novinek policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

Prase na dálnici

ilustrační foto

Včera ve dvě hodiny ráno jel řidič s dodávkovým vozidlem Marcedes v pravém jízdním pruhu po dálnici D46 od Vyškova směrem na Olomouc. Trefilo ho prase.

"Při jízdě zaregistroval několik divokých prasat, která se nacházela v levém jízdním pruhu a začala přebíhat přes pravý jízdní pruh pryč z dálnice. Řidič začal brzdit, ale střetu již nedokázal zabránit. Jedno z divokých prasat srazil pravou přední částí vozidla, které po střetu pravděpodobně odběhlo, protože se na místě kolize ani v blízkém okolí nenašlo," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Ke zranění osob nedošlo. Na vozidle vznikla škoda 50 000 Kč. (red)

 

Další smyk na mokré vozovce. Na D46

Foto PČR

Dnes, přibližně hodinu po půlnoci, došlo na 28,5 kilometru dálnice D46 ve směru na Prostějov k havárii osobního automobilu typu Škoda Octavia. Devětadvacetiletý řidič v dešti nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a na mokrém povrchu dostal smyk.

"Následkem toho vozidlo vyjelo vpravo mimo komunikaci do příkopu, kde došlo k otočení vozidla do protisměru. Při vyjetí mimo komunikaci vozidlo odlomilo jeden plastový směrový sloupek," informoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle a sloupku byla předběžně vyčíslena na 120 500 korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "Jeho přestupek vyřešili na místě uložením blokové pokuty ve výši jeden tisíc korun," dodal Kořínek. (red)

 

Před omezením nedobrzdil, zranil před ním jedoucího řidiče

Foto PČR

Ve čtvrtek 31. srpna 2017 krátce po šestnácté hodině došlo na 25,5 kilometru dálnice D46 ve směru na Olomouc k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Zranil se při ní jeden z řidičů.

"Třiapadesátiletý řidič automobilu značky Renault zjistil ve směru své jízdy tvořící se kolonu. Z toho důvodu před kolonou začal dobrzďovat. Za ním jedoucí třiadvacetiletý řidič vozidla značky Audi si kolony měl všimnout později a reagovat na ni prudkým brzděním. Následkem toho došlo ke smyku jeho vozidla a následnému nárazu do zadní části Renaultu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče Renaultu. Ke zranění dalších osob nedošlo," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.