David Kopecký

Prostějovan David Kopecký pokořil svůj vlastní rekord v pití půllitru piva na hlavě!

ilustrační foto

Jak PvNovinky v minulosti mnohokrát informovaly, v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově je prostějovský David Kopecký zapsán co by rekordman v pití piva ve stoji na hlavě. Půllitr piva vypil za 6,73 vteřiny. Včera jeho vlastní rekord pokořil a dnes vypil i tuplák!

Jak jsme se dozvěděli, David včera vylepšil svůj vlastní rekord v půllitru na 5,92 sekundy a dnes pokořil i tuplák v čase 13:92!

"Bylo to těžké, ale povedlo se to. Připravoval jsem se na událost celý týden pod vedením trenéra Jakuba Kroupy a jsme velmi rádi, že se to podařilo! Tímto děkuji i asistentovi trenéra Lukáši Slukovi a masérovi Michalu Janečkovi", sdělil pro Prostějovské novinky s úsměvem jemu vlastním již trojnásobný rekordman David.

Srdečně gratulujeme! (red)

Hanácké pivní slavnosti zahájí rekordman!

ilustrační foto archiv David Kopecký

Pátý ročník Hanáckých pivních slavností nazvali pořadatelé půlkulatým. A přichystali další překvapení. Zahajovat je bude pivní rekordman, David Kopecký z Prostějova.

Ten je držitelem rekordu v pití půllitru piva ve stoji na hlavě. Na festivalu kuriozit v Pelhřimově to zvládl za 6,73 sekundy. David je i držitelem rekordu v pití třetinky piva, rovněž ve stoji na hlavě - to zvládl za 5,23 sekundy. Má další cíl, chce vytvořit rekord v pití tupláku.  

Kamarádi z vysoké školy soutěžili v Seči už po šesté

Foto DK

O Davidu Kopeckém, rekordmanovi v pití piva ve stoji na hlavě, PvNovinky již psaly. David se mimo Festivalu rekordů v Pelhřimově, kde byly jeho výsledky zapsány do České knihy rekordů, pravidelně účastní Litovelského pětiboje, který se koná v Seči u Lipové. Ale ne sám, bojuje tam spolu se svými kamarády z vysoké školy.

„Jsme spolužáci z vysoké školy, od ukončení školy v roce 2000 se scházíme minimálně 3x do roka. Nejen na Litovelském pětiboji, jezdíme také s dětmi na „Apaluchu“, pořádáme setkání kompletních rodin a další akce,“ konstatoval David, kterému se soutěž v Seči opět podařilo vyhrát.

Rekordman David Kopecký nakonec na festival rekordů nejel. Těší se ale do Seče

Foto David Kopecký

Jak PvNovinky informovaly, v Muzeu rekordů a kuriozit je prostějovský David Kopecký zapsán co by rekordman v pití piva ve stoji na hlavě. Půl litr piva vypil za 6,73 vteřiny. Letos se chtěl pokusit o pokoření jiného rekordu a ve stoji na hlavě vypít tuplák. Jenže do Pelhřimova nakonec o víkendu 9. a 10. června nevyrazil. Soutěžit ho ale uvidíme o prázdninách v Seči.

"Musel jsem účast na festivalu vzdát. Rekonstruujeme byt a prostě to nešlo," vysvětlil PvNovinkám důvod své absence v Pelhřimově. "Rozhodně tam ale zamířím příští rok," přidal potěšující zprávu. Davida můžete podpořit 8.

David Kopecký chce pokořit tuplák. Ve stoji na hlavě!

Foto David Kopecký

Při nedávné návštěvě Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově mne zaujala fotografie rekordmana Davida Kopeckého, který zvládl vypít půl litr piva za 6,73 vteřiny. Jenže - ve stoji na hlavě. Do Pelhřimova míří i o víkendu 9. a 10. června, aby překonal další rekord. Tentokrát se pokusí vypít rovnou tuplák. S Davidem jsem si o jeho rekordech krátce popovídala.

Jak jsi vůbec na pití ve stoje na hlavě přišel?

V podstatě na vysoké škole, kde jsem se nechal vyhecovat. Začínal jsem s vodou, postupně přešel na pivo...

Určitě to není zrovna lehká věc?

Ono se to nezdá, ale dokáže to v podstatě každý. Jícen si tekutinu posunuje dál. Jen musíte dávat pozor, aby vám nenatekla do nosu. Já se takhle dvakrát málem utopil (smích).

Jak jsi se dostal do Pelhřimova na festival rekordů?