Davídek

Přijďte se bavit na další ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů!

ilustrační foto internet

Loňský pilotní ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů sklidil u prostějovské veřejnosti velmi kladný ohlas. Organizátoři proto chystají další setkání gulášových mágů. Uskuteční se 4. června od 13:00 hodin v Kolářových sadech v Prostějově. Dnes přinášíme „ochutnávku“ z pestrého programu.  

Festival pořádá Okrašlovací spolek Prostějova a majitel Maďarských specialit Jiří Petricius pod záštitou Zdravého města Prostějov.

Davídkovi Ježíšek přinesl pod stromeček kočárek!

Foto Zdeňka Staňková

Do redakčního e-mailu Prostějovských novinek přišlo krásné poděkování od maminky Davídka Vítka ze Ptení, paní Zdeňky Staňkové.

"Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na charitativní akci Pomáháme Davídkovi, která se konala ve Ptení, za účelem získání prostředků na úhradu synova speciálního kočárku. Distribuční firmě Ortika bylo odesláno 43.220 korun. Moc všem ještě jednou děkujeme!

Davídkovi pomáhají i víčka. Už jich byly dvě tuny!

Foto Zdeňka Staňková

Sbírka na pomoc Davídkovi Vítkovi ze Ptení se úspěšně rozběhla. V této chvíli putovaly do výkupu už neuvěřitelné dvě tuny víček z PET lahví. Rodina děkuje za pomoc a podporu.

"Peníze za víčka půjdou na rehabilitace," sdělila PvNovinkám Davídkova maminka. Druhá zpráva už tak potěšitelná není, Davídkovy záchvaty epilepsie se zhoršily. "Bude mít změnu léků, tak snad to pomůže," doufá rodina. (ber)

V Zátiší se pomáhalo Davídku Vítkovi

ilustrační foto FB charitativní odpoledne pro Davídka Vítka

V sobotu proběhlo v Klubu Zátiší charitativní odpoledne na pomoc nemocnému Davídku Vítkovi ze Ptení.

V rámci odpoledne vystoupila zpěvačka Klára Kolomazníková (ex-Holki), talentovaná malá slečna Hanička Spáčilová a šermířská skupina EQUES Tempus. Částka, která byla na Davídka vybrána činí 6 285 korun a podařilo se ji vybrat na dražbě dárků od známých osobností jako jsou Marta Kubišová, Magda Vašáryová, Sandra Pogodová, Josef Dvořák, kapely Olympic, Doga a mnoho mnoho dalších.

Přijďte v sobotu do Zátiší. Bude se zpívat, dražit a pomáhat Davídkovi

ilustrační foto

Malý Davídek Vítek ze Ptení trpí dětskou mozkovou obrnou – centrální hybná porucha spastického typu. Pomoci se mu rozhodla i Jana Seifriedová, majitelka Agentury Seja. Charitativní odpoledne proběhne 7. listopadu v Klubu Zátiší na Lidické ulici v Prostějově od šestnácti hodin a jako hlavní host vystoupí bývalá zpěvačka skupiny Holki Klára Kolomazníková. Součástí bude i dražba věcí, které darovaly známé osobnosti.

Hlavního hosta, bývalou zpěvačku skupiny Holki Kláru Kolomazníkovou, zná Jana Seifriedová již hodně let. „Klárka je takový dobrosrdečný človíček a věděla jsem, že pokud bude mít volný termín, tak to pro Davídka udělá bez nároku na honorář. A nemýlila jsem se. Klára ale nebude sama, kdo vystoupí. Já osobně se těším na „své“ děti, což jsou vítězové soutěží, které naše agentura pořádá. Také vystoupí skupina EQUES Tempus, což jsou velmi šikovní lidé, kteří předvedou šermířské souboje, turnaje s ohněm a další,“ uvedla Seifriedová.

Devatenáctiměsíční Davídek ze Ptení potřebuje vaši pomoc. Pomůžete?

Foto Okrašlovací spolek

O příběhu Davídka Vítka ze Ptení PvNovinky již psaly. Chlapečkovi, který při porodu utrpěl těžkou asfyxii a z důvodu nedostatku přísunu kyslíku do hlavičky trpí dětskou mozkovou obrnou spastického typu, můžete pomoci i vy. Buď účastí na lampionovém průvodu, nebo přímo na transparentní účet, který pro Davídka založil Okrašlovací spolek Prostějov.

V úterý 3. listopadu pořádá MC Cipísek Prostějov již 14. ročník lampionového průvodu, který podpoří nejen myslivost, ale i Davídka – z výtěžku bude zakoupeno lehátko do vany. Sraz je mezi 16.45-17:00 hodinou před MC Cipísek. „My se bohužel nemůžeme zúčastnit, David byl teď dvakrát hospitalizovaný v nemocnici s infekcí a doléčujeme jej v přísné izolaci. Neradi bychom tudíž ohrozili jiné děti a samozřejmě i jeho,“ omluvila se Davídkova maminka Zdeňka Staňková, která zároveň poděkovala všem, kdo se na pomoci podílí.

V Zátiší se bude pomáhat malému Davídkovi

ilustrační foto Jana Seifriedová

Malý Davídek Vítek ze Ptení trpí dětskou mozkovou obrnou – centrální hybná porucha spastického typu. Pomoci se mu rozhodla i Jana Seifriedová, majitelka Agentury Seja. Charitativní odpoledne proběhne 7. listopadu v Klubu Zátiší na Lidické ulici v Prostějově od 16 hodin a jako hlavní host vystoupí bývalá zpěvačka skupiny Holki Klára Kolomazníková. Součástí bude i dražba věcí, které darovaly známé osobnosti.

„Když jsem četla článek o Davídkovi, hned jsem věděla, že téhle rodině chci pomoci," uvedla majitelka Agentury Seja Jana Seifriedová. Agenturu má již sedm let a každý rok dělá jednu akci, kterou se snaží pomoci někomu potřebnému. Letos je to právě Davídek.“

Výtěžek akce pokryje náklady na Davídkův kočárek, děkuje dojatá maminka

ilustrační foto vecernikpv.cz

Velkou akci pro svého synka Davídka připravila jeho maminka Zdeňka Staňková. Na akci se sešly stovky lidí, kteří se výborně pobavili, zasoutěžili si a při tom pomohli nemocnému Davídkovi. Sounáležitost s těžce nemocným, osmnáctiměsíčním Davídkem Vítkem, přišlo do areálu ptenské sokolovny vyjádřit neuvěřitelné množství lidí. Dojatá maminka nešetřila chválou pro všechny přítomné, kteří pomohli s organizací, občerstvením či soutěžili s dětmi.

"Protože to, co se nám lidem s dobrým srdcem, pro jednoho malého kluka jménem Davídek, povedlo společnými silami v neděli uspořádat, byl opravdu velký projev lidskosti a solidarity od vás.
Chci, abyste všichni věděli, že bez vaší pomoci by se nic takového nikdy nemohlo z naší strany uspořádat a snad jen těžko bych bez vaši účasti na Davídkově odpoledni mohla říct : Výtěžek pokryje náklady na Davídkův kočár...
I za Prostějovské novinky všem velmi děkujeme! (red)

Chcete pomoci Davídkovi? Tak hurá do Ptení!

ilustrační foto plakát

O chystané charitativní akci na pomoc nemocnému Davídkovi z Ptení již PvNovinky informovaly. Nyní přinášíme podrobnější informace včetně pozvání na akci, která se uskuteční 27.9. 2015 od 13 hodin za sokolovnou ve Ptení.

Na návštěvníky čeká mimo jiné zumba s Veronikou, šermířská skupina Marcus-M, kovboj s bičem, ukázky obrany psů, sebeobrany dětí či běh hořícího muže. Pro děti je připraven skákací hrad, jízda na koni a řada dalších atrakcí. Dospělí si mohou mimo jiné užít bohatého občerstvení včetně punče, který bude vařit starosta Ptení Jiří Porteš.
I sem můžete donést víčka z PET lahví. "Zveme každého s dobrým srdcem," zvou organizátoři. (ber)

Davídkovi rodiče zvou na charitativní akci

ilustrační foto archiv Z. Staňková

 

Davídek Vítek ze Ptení je krásný chlapeček, který se narodil s porodní váhou 3 800 gramů. Při porodu však utrpěl těžkou asfyxii, z důvodu nedostatku přísunu kyslíku do hlavičky trpí dětskou mozkovou obrnou spastického typu. Od chvíle, kdy přišel na svět, bojoval týdny o život a s potížemi se pere dodnes. Platí tak osudu nejcennější daň - daň zdraví. Jeho dětství není a ani nebude jako u ostatních dětí. Pomoci mu můžete i vy.

Už delší čas je vyhlášena sbírka víček z PET lahví, díky níž Davídkovi rodiče pořizují nezbytné pomůcky. „Málokdo si uvědomí, že třeba speciální polohovací kočár nás stál 40 tisíc korun,“ říká maminka Zdenka Staňková.