den otevřených dveří

Pozor! Prostějovští hasiči v pátek brány neotevřou!

ilustrační foto HZS

I když ještě 5. dubna prostějovští profesionální hasiči avizovali, že i oni v pátek 13. dubna otevřou veřejnosti svou stanici, opak je pravdou. Své rozhodnutí v těchto dnech přehodnotili. Pokud ale bude o prohlídku zájem, organizované skupiny si ji mohou objednat.

O vysvětlení důvodu poněkud překvapivé změny PvNovinky požádaly mluvčí HZS Olomouckého kraje. "Prostějovští hasiči se nakonec rozhodli, že stanici veřejnosti neotevřou, a to ze dvou důvodů. Za prvné chtějí návštěvníky nalákat k návštěvě nové stanice v Konici a za druhé v Prostějově na velodromu se v pátek 27. dubna uskuteční Den se složkami IZS, takže tam budou hasiči veřejnosti prezentovat svoji činnost," sdělila Vladimíra Hacsiková.

OBRAZEM: Hasiči otevřeli dveře dokořán

Foto MM

Třináctka je pro někoho špatné číslo, hasiči se ale rozhodli proti pověře bojovat. Už několik let 13. října otevírají dveře svých stanic v rámci Dne požární bezpečnosti, aby je zpřístupnili široké veřejnosti. Stalo se tak i včera na té prostějovské.

Malí i velcí návštěvníci se měli možnost seznámit s hasičskou technikou, absolvovat  stezku s  plněním úkolů či malé TFA. (ber)

 

 

V pátek 13. října se otevřou všechny požární stanice v kraji. I ta prostějovská

ilustrační foto HZS

Pátek 13. patří již řadu let neodmyslitelně k hasičům a ke zlomení pověry nešťastného dne. Letos vyhlásila Česká asociace hasičských důstojníků Dnem požární bezpečnosti pátek 13. října. 

Hlavní témata Dne požární bezpečnosti pro letošní rok jsou „Bezpečné provozování komínů a tepelných spotřebičů“ • podmínky požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv • zařízení autonomní detekce a signalizace (detektory požáru) • zařízení pro detekci nebezpečným plynů (zejm. metan, oxid uhelnatý)